WEF onderzoekt mogelijk wangedrag oprichter Klaus Schwab
GENÈVE (ANP/DPA/BELGA) - Het World Economic Forum (WEF) onderzoekt beschuldigingen van financieel wangedrag door oprichter Klaus Schwab en zijn vrouw. Dat heeft de organisatie achter de jaarlijkse topbijeenkomsten in Davos laten weten. Het onderzoek volgt op berichtgeving door The Wall Street Journal over mogelijke belangenverstrengeling en wanbeheer. Het echtpaar zou geld van de organisatie hebben gebruikt voor persoonlijke uitgaven, zoals massages en luxereizen.
Het WEF verklaarde woensdag dat het een klokkenluidersbrief had ontvangen waarin de beschuldigingen werden beschreven en dat het een intern onderzoek is gestart in samenwerking met externe juridische adviseurs. "Hoewel het Forum deze beschuldigingen serieus neemt, benadrukt het dat ze nog niet bewezen zijn, en zal het wachten op de uitkomst van het onderzoek voordat er verder commentaar wordt gegeven", staat in de verklaring.
Een woordvoerder van Klaus en Hilde Schwab ontkende de beschuldigingen tegenover The Wall Street Journal. De twee overwegen een klacht in te dienen tegen onbekenden "die onwaarheden verspreiden". De 87-jarige Schwab vertrok onlangs als voorzitter van de raad van toezicht van het WEF, dat hij in 1971 oprichtte. Volgens bronnen van de krant zou in een spoedzitting van het bestuur zijn besloten dat Schwab per direct zou aftreden in plaats van na een transitieperiode.
WEF-top
Bij de jaarlijkse WEF-top in het Zwitserse skioord Davos in januari komen wereldleiders, staatshoofden, ministers, bankiers en topbestuurders uit het bedrijfsleven bijeen. De in Duitsland geboren Schwab was jarenlang het gezicht van de organisatie. Vorig jaar deed hij al een stap terug door af te treden als uitvoerend voorzitter.
Schwab en het WEF zijn al jaren doelwit van complottheorieën. Hij noemde de eerste top na het uitbreken van de coronapandemie De Grote Reset. Critici zagen de econoom daarom als belichaming van een wereldwijde elite die een deel van de mensheid tot slaaf zou willen maken en uitroeien. Een zwarte Amerikaanse vrouw spande vorig jaar een rechtszaak aan tegen het WEF en Schwab om discriminatie.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
15 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden