Weerzien scheidsrechter Nijhuis en Schmidt bij PSV - Feyenoord
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft Bas Nijhuis aangesteld als scheidsrechter voor de topper zondag in Eindhoven tussen PSV en Feyenoord. Nijhuis botste dit seizoen al twee keer met PSV-trainer Roger Schmidt, die zelfs voor een wedstrijd werd geschorst naar aanleiding van uitspraken over de scheidsrechter na het duel met Sparta Rotterdam. PSV staat in de Eredivisie op de tweede plaats, met 8 punten meer dan Feyenoord dat de vijfde plek inneemt.
In oktober kreeg Nijhuis na de wedstrijd Vitesse - PSV (2-1) stevige kritiek van Schmidt, omdat hij na het terugkijken van de tv-beelden een strafschop voor de Eindhovenaren terugdraaide. "Alleen als je als scheidsrechter echt een grote fout maakt, ga je de beelden terugkijken. En dit was niet een 100 procent foute beslissing. Misschien kent hij de regels niet", foeterde Schmidt destijds.
Begin dit jaar liet de Duitser zich weer negatief uit over Nijhuis. Schmidt beweerde na het duel met Sparta dat Nijhuis gezegd zou hebben dat hij bewust in het nadeel van PSV had gefloten. "Niet tegen mij, maar hij heeft het gezegd", aldus Schmidt. "Dus hij is niet professioneel. Dit is de tweede keer dat ik het zo ervaar. En daar ben ik echt niet blij mee." Het leidde tot een onderzoek van de aanklager en een schorsing voor Schmidt.
Feyenoord won eind januari in De Kuip met 3-1 van PSV. Toen was Dennis Higler de scheidsrechter.
Meer uit Voetbal
PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
4 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
8 uur geleden