Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerzien scheidsrechter Nijhuis en Schmidt bij PSV - Feyenoord

Weerzien scheidsrechter Nijhuis en Schmidt bij PSV - Feyenoord

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft Bas Nijhuis aangesteld als scheidsrechter voor de topper zondag in Eindhoven tussen PSV en Feyenoord. Nijhuis botste dit seizoen al twee keer met PSV-trainer Roger Schmidt, die zelfs voor een wedstrijd werd geschorst naar aanleiding van uitspraken over de scheidsrechter na het duel met Sparta Rotterdam. PSV staat in de Eredivisie op de tweede plaats, met 8 punten meer dan Feyenoord dat de vijfde plek inneemt.

In oktober kreeg Nijhuis na de wedstrijd Vitesse - PSV (2-1) stevige kritiek van Schmidt, omdat hij na het terugkijken van de tv-beelden een strafschop voor de Eindhovenaren terugdraaide. "Alleen als je als scheidsrechter echt een grote fout maakt, ga je de beelden terugkijken. En dit was niet een 100 procent foute beslissing. Misschien kent hij de regels niet", foeterde Schmidt destijds.

Begin dit jaar liet de Duitser zich weer negatief uit over Nijhuis. Schmidt beweerde na het duel met Sparta dat Nijhuis gezegd zou hebben dat hij bewust in het nadeel van PSV had gefloten. "Niet tegen mij, maar hij heeft het gezegd", aldus Schmidt. "Dus hij is niet professioneel. Dit is de tweede keer dat ik het zo ervaar. En daar ben ik echt niet blij mee." Het leidde tot een onderzoek van de aanklager en een schorsing voor Schmidt.

Feyenoord won eind januari in De Kuip met 3-1 van PSV. Toen was Dennis Higler de scheidsrechter.

Meer uit Voetbal

Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

1 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

1 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

4 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

7 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

7 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

12 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden