Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerwind regelt snel 17 extra plekken voor zwaarste criminelen

Weerwind regelt snel 17 extra plekken voor zwaarste criminelen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) gaat op korte termijn extra capaciteit toevoegen in gevangenissen voor de zwaarste criminelen. Het gaat om zeventien plekken in Sittard, zei Weerwind na afloop van de ministerraad. "Zo wil ik alle criminelen in dit land spreiden. Ik wil ze niet bij elkaar houden en clusteren."

Door de veiligheidsrisico's die de zwaarste criminelen met zich meebrengen, is het volgens Weerwind belangrijk dat zij zoveel als mogelijk verspreid worden gedetineerd. Ook wil de bewindsman hiermee voorkomen dat zij binnen de gevangenis crimineel handelen kunnen voortzetten.

De behoefte aan extra capaciteit komt onder meer omdat het aantal gedetineerden met een hoog risico toeneemt, schrijft Weerwind in een brief aan de Tweede Kamer. Dit jaar wordt in Sittard een gevangenis geopend met tien extra beveiligde plekken. Daarmee wordt de Sittardse gevangenis de vijfde met een afdeling intensief toezicht. Weerwind heeft besloten bovenop die tien plekken er zeven extra beveiligde plekken aan toe te voegen. "Hiermee kan in de komende periode voldoende spreidingsmogelijkheid gegarandeerd blijven." De kosten voor de uitbreiding heeft Weerwind begroot op 15 miljoen euro.

In de vier andere gevangenissen met een afdeling intensief toezicht zijn "soms ingrijpende, fysieke maatregelen nodig" om ze op een hoger beveiligingsniveau te brengen om de "steeds groter wordende groep hoogrisico-gedetineerden" te bewaken, schrijft Weerwind. Er wordt nu in kaart gebracht welke fysieke maatregelen daarvoor nodig zijn. Daarop vooruitlopend worden alvast voor 10 miljoen euro (veiligheids)maatregelen genomen.

Meer uit Politiek

Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

2 uur geleden
Asielminister tegen politiek: laat rust terugkeren in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.

2 uur geleden
Yeşilgöz: Nederland wil meer bijdragen in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Nederland is bereid meer bij te dragen aan de bescherming van de Straat van Hormuz, zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) dinsdag in Brussel. Hoe die bijdrage er straks uit komt te zien, is afhankelijk van wat andere landen, verenigd in de zogenoemde Hormuz-coalitie, kunnen bijdragen, zei de minister na afloop van een videovergadering met de defensieministers van deze landen.

18 uur geleden
Geen steun voor coalitieplan voor 'vrijheidsbijdrage' bedrijven

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid keert zich tegen het plan van de minderheidscoalitie om het bedrijfsleven te laten meebetalen aan extra investeringen in defensie via de premies voor het arbeidsongeschiktheidsfonds (Aof). Een oproep van de SP om geld uit dit fonds alleen te besteden aan verbetering van arbeidsongeschiktheidsregelingen, kreeg steun van de voltallige oppositie.

18 uur geleden
Kamer wil af van ruimere aftrek hypotheekrente, coalitie verdeeld

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil dat het kabinet een verruiming van de hypotheekrenteaftrek voorkomt. Onder meer de regeringspartijen D66 en CDA stemden in met een motie van die strekking van GroenLinks-PvdA. Coalitiepartner VVD was tegen het voorstel.

21 uur geleden
Hermans: procedure Radboudumc rond hantavirus niet goed geweest

DEN HAAG (ANP) - De gevolgde procedure rond de met het hantavirus besmette patiënt in het Radboudumc is "niet goed geweest", zegt gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) tijdens het wekelijkse vragenuur. Twaalf medewerkers van het Nijmeegse ziekenhuis moeten hierdoor uit voorzorg voor zes weken in quarantaine.

22 uur geleden
Vertrouwen in politici en Tweede Kamer op dieptepunt

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlanders in politiek Den Haag daalde vorig jaar tot het laagste niveau sinds 2012. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van het onderzoek Sociale samenhang en welzijn dat sinds 2012 wordt afgenomen. Een vijfde van de 15-plussers had in 2025 vertrouwen in politici, terwijl een kwart vertrouwen had in de Tweede Kamer. Zo'n 7600 mensen vulden de enquête in.

1 dag geleden