Weerwind regelt snel 17 extra plekken voor zwaarste criminelen
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) gaat op korte termijn extra capaciteit toevoegen in gevangenissen voor de zwaarste criminelen. Het gaat om zeventien plekken in Sittard, zei Weerwind na afloop van de ministerraad. "Zo wil ik alle criminelen in dit land spreiden. Ik wil ze niet bij elkaar houden en clusteren."
Door de veiligheidsrisico's die de zwaarste criminelen met zich meebrengen, is het volgens Weerwind belangrijk dat zij zoveel als mogelijk verspreid worden gedetineerd. Ook wil de bewindsman hiermee voorkomen dat zij binnen de gevangenis crimineel handelen kunnen voortzetten.
De behoefte aan extra capaciteit komt onder meer omdat het aantal gedetineerden met een hoog risico toeneemt, schrijft Weerwind in een brief aan de Tweede Kamer. Dit jaar wordt in Sittard een gevangenis geopend met tien extra beveiligde plekken. Daarmee wordt de Sittardse gevangenis de vijfde met een afdeling intensief toezicht. Weerwind heeft besloten bovenop die tien plekken er zeven extra beveiligde plekken aan toe te voegen. "Hiermee kan in de komende periode voldoende spreidingsmogelijkheid gegarandeerd blijven." De kosten voor de uitbreiding heeft Weerwind begroot op 15 miljoen euro.
In de vier andere gevangenissen met een afdeling intensief toezicht zijn "soms ingrijpende, fysieke maatregelen nodig" om ze op een hoger beveiligingsniveau te brengen om de "steeds groter wordende groep hoogrisico-gedetineerden" te bewaken, schrijft Weerwind. Er wordt nu in kaart gebracht welke fysieke maatregelen daarvoor nodig zijn. Daarop vooruitlopend worden alvast voor 10 miljoen euro (veiligheids)maatregelen genomen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De zorgvilla's van het bedrijf ExpertCare kunnen voorlopig openblijven, schrijft minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg in een brief aan de Tweede Kamer. De woningen zouden eigenlijk na 31 maart sluiten, maar omdat er nog geen oplossing is gevonden, blijven ze nog even open.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het openbaar vervoer moet ook onderdeel zijn van mogelijke maatregelen tegen de gestegen prijzen door de Iran-oorlog waar het kabinet aan werkt. Dat vindt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA), zei ze in een debat. In de Tweede Kamer klonk een brede wens om iets aan de kosten van het openbaar vervoer te doen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.
22 uur geledenBREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.
1 dag geleden