Weerwind regelt snel 17 extra plekken voor zwaarste criminelen
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) gaat op korte termijn extra capaciteit toevoegen in gevangenissen voor de zwaarste criminelen. Het gaat om zeventien plekken in Sittard, zei Weerwind na afloop van de ministerraad. "Zo wil ik alle criminelen in dit land spreiden. Ik wil ze niet bij elkaar houden en clusteren."
Door de veiligheidsrisico's die de zwaarste criminelen met zich meebrengen, is het volgens Weerwind belangrijk dat zij zoveel als mogelijk verspreid worden gedetineerd. Ook wil de bewindsman hiermee voorkomen dat zij binnen de gevangenis crimineel handelen kunnen voortzetten.
De behoefte aan extra capaciteit komt onder meer omdat het aantal gedetineerden met een hoog risico toeneemt, schrijft Weerwind in een brief aan de Tweede Kamer. Dit jaar wordt in Sittard een gevangenis geopend met tien extra beveiligde plekken. Daarmee wordt de Sittardse gevangenis de vijfde met een afdeling intensief toezicht. Weerwind heeft besloten bovenop die tien plekken er zeven extra beveiligde plekken aan toe te voegen. "Hiermee kan in de komende periode voldoende spreidingsmogelijkheid gegarandeerd blijven." De kosten voor de uitbreiding heeft Weerwind begroot op 15 miljoen euro.
In de vier andere gevangenissen met een afdeling intensief toezicht zijn "soms ingrijpende, fysieke maatregelen nodig" om ze op een hoger beveiligingsniveau te brengen om de "steeds groter wordende groep hoogrisico-gedetineerden" te bewaken, schrijft Weerwind. Er wordt nu in kaart gebracht welke fysieke maatregelen daarvoor nodig zijn. Daarop vooruitlopend worden alvast voor 10 miljoen euro (veiligheids)maatregelen genomen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie en Veiligheid) vindt het "terecht" dat burgemeester Femke Halsema van Amsterdam gevraagd heeft om onderzoek naar het vuurwerkincident bij de voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. Het duel in de Johan Cruyff ArenA werd al na vijf minuten gestaakt omdat Ajax-fans massaal vuurwerk afstaken op de tribunes.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de machthebbers in Afghanistan stelselmatig vrouwen onderdrukken en vervolgen als zij zich niet aan hun leefregels houden, geeft niet iedere Afghaanse vrouw recht op asiel. Demissionair asielminister David van Weel staat achter de manier waarop de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) dit per geval beoordeelt. Dat laat de VVD-bewindsman weten in antwoord op Kamervragen die D66, SP en Volt hem stelden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma ziet "geen werkbare meerderheidsvariant" voor een mogelijke coalitie. Ook een minderheidscoalitie met voldoende steun om "aan het werk te gaan" ziet hij niet, zei hij donderdag na afloop van gesprekken met partijleiders.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenkort gaat de Tweede Kamer in debat over het plan om een illegaal verblijf in Nederland strafbaar te stellen. Aan het begin van de zomer leidde het tot veel discussie toen de PVV dit wilde toevoegen aan een nieuwe strenge asielwet, en een Kamermeerderheid daarmee instemde. Het debat gaat over een aanpassing die demissionair asielminister David van Weel (VVD) voorstelt om tegemoet te komen aan de zorgen hierover.
2 dagen geleden