Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerwind over fouten privéritten dienstauto: 'dom, dom dom'

Weerwind over fouten privéritten dienstauto: 'dom, dom dom'

DEN HAAG (ANP) - Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) gaat diep door het stof over het privégebruik van de dienstauto in de periode dat hij burgemeester van Almere was. Weerwind vindt het ontzettend dom van zichzelf dat hij de regels niet kende, terwijl hij die wel had moeten kennen. Met de Belastingdienst en de gemeente Almere is hij in gesprek om tot een oplossing te komen.

"Ik ga vergoeden wat ik had moeten vergoeden", zegt Weerwind. De bewindspersoon zegt dat hij periodiek gegevens bij de gemeente aanleverde over de gereden kilometers in de dienstauto voor privégebruik en over de ritjes naar organisaties waar hij als burgemeester een nevenfunctie vervulde. Hij dacht daarmee juist te handelen. In het reglement van de gemeente Almere staat echter dat privégebruik van de dienstauto niet is toegestaan.

"Het was een domme fout. Ik had het reglement moeten kennen en moeten toepassen en dat heb ik niet gedaan." In al die jaren kreeg hij ook geen waarschuwingen vanuit de organisatie dat hij fout zat. "So be it. Ik ben verantwoordelijk voor wat ik aanlever."

Melding door Bijleveld

In een raadsvergadering in Almere maakte waarnemend burgemeester Ank Bijleveld vorige week bekend dat Weerwind vijf jaar lang (tussen 2017 tot en met 2021) zijn dienstauto heeft gebruikt voor privéritten. Kort daarvoor was Weerwind ervan op de hoogte gesteld dat Bijleveld dit aan de Almeerse gemeenteraad zou melden, maar het bericht kwam voor Weerwind "als donderslag bij heldere hemel".

"Ik heb me jaren met ziel en zaligheid voor de gemeente ingezet." Nu zit er een "forse buts. Dat voelt niet goed en dat proeft niet goed. Niet als bestuurder en niet als mens. Ik heb een domme fout gemaakt."

5000 kilometer

Uit een donderdag openbaar gemaakt overzicht door de gemeente Almere blijkt dat het om ruim 5000 kilometer gaat. Daarvan werden 3741 kilometer gereden naar nevenfuncties die niet direct met zijn functie te maken hadden. Voor echte 'privéritjes' van Weerwind reed de dienstauto 1337 kilometer.

De kilometers die hij in de dienstauto reed naar nevenfuncties werden volgens Weerwind bij die organisaties gedeclareerd. "Bij hen checkte ik of dat goed liep." Daarnaast had hij gevraagd de privéritten van zijn salaris af te trekken.

Het belangrijkste vindt Weerwind nu dat het probleem wordt opgelost.

Meer uit Politiek

Labour verliest controle parlement Wales, Plaid Cymru wint

CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.

6 minuten geleden
Van den Brink wil stoppen met controles aan de grens

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

7 uur geleden
Hantavirus 'totaal niet te vergelijken' met corona, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.

7 uur geleden
Van den Brink werkt nog aan wet strafbaarstelling illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.

7 uur geleden
Hermans: alle mensen aan boord KLM-vlucht worden gemonitord

DEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."

11 uur geleden
Kabinet voelt verantwoordelijkheid alle passagiers te repatriëren

DEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.

11 uur geleden
Ministerie laat nog niks los over terugkeer opvarenden Hondius

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."

12 uur geleden