Weerwind moet van Kamer brieven Taghi en Mohammed B. verbieden
DEN HAAG (ANP) - Brieven tussen Ridouan Taghi en Mohammed B. moeten zoveel mogelijk worden verboden, vindt de Tweede Kamer. Het kabinet moet dit per direct regelen. Pas als na controle er "evident" geen sprake is of kan zijn van versluierde communicatie mogen de brieven tussen beide criminelen worden afgegeven. Een motie van VVD-Kamerlid Ulysse Ellian hiertoe is aangenomen. De motie was eerder door minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) ontraden.
De correspondentie tussen Taghi en Mohammed B. is een "potentieel gevaar voor de nationale veiligheid", stelt Ellian in zijn motie. Die is "niet voldoende te duiden om met voldoende zekerheid te stellen dat geen versluierde communicatie plaatsvindt". Op basis van de Penitentiaire beginselenwet kan correspondentie worden verboden als niet kan worden vastgesteld of deze is versluierd en de nationale veiligheid in het geding kan zijn, zo stelde het VVD-Kamerlid.
De Telegraaf meldde in september dat B. en Taghi elkaar brieven stuurden met Koranverzen, die mogelijk gecodeerde boodschappen bevatten. Volgens hun raadslieden zijn alle brieven "door verschillende justitiële diensten gecontroleerd en goedgekeurd" en was dat "terecht", zeiden zij eind september.
Binnen een week moet Weerwind aan de Kamer laten weten hoe hij het besluit van de Kamer gaat uitvoeren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is er "altijd wel van uitgegaan" dat zijn kabinet op een moment zou vallen, zei de demissionair premier na zijn laatste ministerraad. "Omdat je weet dat het ingewikkeld is en in de traditie van Nederland kabinetten eigenlijk zelden de hele rit uitzitten." Hij zegt dat hij weinig spijt heeft en dat hij weer ja zou zeggen als hem werd gevraagd premier te worden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Blijf thuis als je verkouden bent, roept demissionair minister Jan Anthonie Bruijn van Volksgezondheid op. "Ga in dat geval zelfs niet naar carnaval. Ik begrijp dat dit wel veel gevraagd is. Maar als je ziek bent, ga ook niet hossen op straat, want je maakt iedereen om je heen ziek."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-ministers Sophie Hermans en Vincent Karremans vinden het goed dat de aanstaande premier een partij achter zich heeft. Het experiment van het huidige kabinet met een partijloze premier was lastig voor Dick Schoof, zei Karremans (Economische Zaken).
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De beloning van sommige politici mag best wat hoger, vindt demissionair minister Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB). Hij vindt bijvoorbeeld dat de beloning van bestuursleden van waterschappen "best wel wat omhoog" kan, maar vindt zijn eigen salaris "uitstekend". Daarmee reageert hij op een rapport waarin het Adviescollege Rechtspositie Politieke Ambtsdragers (Arpa) ervoor pleit de salarissen van politici flink te verhogen.
2 dagen geledenRIJKHOVEN (ANP) - De Europese Commissie zal in maart met een actieplan komen met concrete maatregelen voor 2026 en 2027 om de Europese concurrentiekracht vooruit te helpen. Dat zei demissionair premier Dick Schoof na afloop van zijn laatste EU-evenement. Op de heidag op een kasteel in Alden Biesen concludeerden de EU-leiders dat ze op korte termijn meer plannen willen zien om Europa economisch vooruit te helpen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij Selibon Lagun, de vuilstort op Bonaire waar recent opnieuw branden uitbraken. De Nationale ombudsman heeft de landelijke overheid gevraagd in te grijpen, en donderdag schaarde een groot deel van de Tweede Kamer zich in een debat achter hem. Tot frustratie van Kamerleden lijkt snelle actie er niet in te zitten.
3 dagen geleden