Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerwind komt met eenmalige compensatie voor sociale advocaten

Weerwind komt met eenmalige compensatie voor sociale advocaten

DEN HAAG (ANP) - Sociale advocaten en mediators krijgen nog dit jaar een tegemoetkoming vanwege de hoge inflatie. Het gaat om rechtsbijstandsverleners die mensen bijstaan met een laag inkomen. Daarvoor krijgen de advocaten een vergoeding van de overheid maar dat is volgens hun te laag, zeker gezien de gestegen kosten. Demissionair minister Franc Weerwind voor Rechtsbescherming wil ze hiervoor eenmalig compenseren en trekt daarvoor 26 miljoen euro uit, laat hij aan de Tweede Kamer weten. Die nam hierover onlangs een motie aan van D66.

De reden voor de compensatie is dat de vergoedingen voor rechtsbijstand niet snel genoeg konden meestijgen met de kostenstijgingen. De verhoging wordt altijd gebaseerd op de cijfers van twee jaar eerder. De indexering stond voor 2023 op 0,67 procent. Per januari 2024 stijgt de vergoeding met 5,29 procent. De compensatie die Weerwind nu geeft, is het verschil tussen die twee indexeringen: 4,62 procent. Dit bedrag wordt nu uitgekeerd als subsidie.

Het geld wordt via de Raad voor Rechtsbijstand nog in december uitgekeerd. De betrokkenen hoeven zelf geen aanvraag in te dienen. De Raad stelt het bedrag vast op basis van het aantal afgegeven toevoegingen, piketmeldingen en toegekende overuren in de afgelopen twaalf maanden.

Daarnaast is de minister bezig met een herijking van de vergoedingen voor rechtsbijstand. Daarvoor komt een onafhankelijke commissie die gaat kijken hoeveel tijd er bijvoorbeeld aan bepaalde zaken wordt besteed en of de vergoeding dan nog wel passend is.

Meer uit Politiek

Jetten: overwinning Magyar markeert nieuwe stap voor Hongarije

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.

4 uur geleden
Coalitie verheugd over geclaimde verkiezingsoverwinning Magyar

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.

4 uur geleden
Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

2 dagen geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

2 dagen geleden
Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

2 dagen geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

2 dagen geleden
Oud-PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk wil nieuwe partij oprichten

HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".

2 dagen geleden