Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerwind komt met eenmalige compensatie voor sociale advocaten

Weerwind komt met eenmalige compensatie voor sociale advocaten

DEN HAAG (ANP) - Sociale advocaten en mediators krijgen nog dit jaar een tegemoetkoming vanwege de hoge inflatie. Het gaat om rechtsbijstandsverleners die mensen bijstaan met een laag inkomen. Daarvoor krijgen de advocaten een vergoeding van de overheid maar dat is volgens hun te laag, zeker gezien de gestegen kosten. Demissionair minister Franc Weerwind voor Rechtsbescherming wil ze hiervoor eenmalig compenseren en trekt daarvoor 26 miljoen euro uit, laat hij aan de Tweede Kamer weten. Die nam hierover onlangs een motie aan van D66.

De reden voor de compensatie is dat de vergoedingen voor rechtsbijstand niet snel genoeg konden meestijgen met de kostenstijgingen. De verhoging wordt altijd gebaseerd op de cijfers van twee jaar eerder. De indexering stond voor 2023 op 0,67 procent. Per januari 2024 stijgt de vergoeding met 5,29 procent. De compensatie die Weerwind nu geeft, is het verschil tussen die twee indexeringen: 4,62 procent. Dit bedrag wordt nu uitgekeerd als subsidie.

Het geld wordt via de Raad voor Rechtsbijstand nog in december uitgekeerd. De betrokkenen hoeven zelf geen aanvraag in te dienen. De Raad stelt het bedrag vast op basis van het aantal afgegeven toevoegingen, piketmeldingen en toegekende overuren in de afgelopen twaalf maanden.

Daarnaast is de minister bezig met een herijking van de vergoedingen voor rechtsbijstand. Daarvoor komt een onafhankelijke commissie die gaat kijken hoeveel tijd er bijvoorbeeld aan bepaalde zaken wordt besteed en of de vergoeding dan nog wel passend is.

Meer uit Politiek

Debat over normaliseren van geweld uitgesteld om late begintijd

DEN HAAG (ANP) - Het debat over het normaliseren van geweld in de politiek en samenleving in de Tweede Kamer is uitgesteld, omdat het te laat zou beginnen. Een debat over overlastgevende asielzoekers was nog bezig, terwijl het debat over het normaliseren van geweld al zou beginnen.

5 uur geleden
Van Weel vindt veroordeling Weski 'schokkend'

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "schokkend" dat bewezen is dat strafrechtadvocaat Inez Weski als boodschapper fungeerde voor haar cliënt Ridouan Taghi. Zij speelde berichten van de topcrimineel door naar anderen in zijn criminele netwerk. De rechtbank acht bewezen dat zij "een actieve rol" had in de bende van Taghi, maar de ex-advocaat hoeft onder meer vanwege haar broze gezondheid en fouten in het proces niet meer terug de cel in.

9 uur geleden
PVV toch tegen maatregelen voor alleen fatbikes: 'kan niet'

DEN HAAG (ANP) - De PVV ziet maatregelen die alleen tegen fatbikes zijn gericht toch niet zitten. "Wij zijn binnen de fractie tot elkaar gekomen en hebben moeten concluderen dat het vrijwel een onmogelijke opgave is", zei PVV-Kamerlid Erwin Prickaertz in een debat over verkeersveiligheid. Hij pleitte voor een minimumleeftijd van 14 jaar voor het besturen van e-bikes in het algemeen en een helmplicht tot 18 jaar.

9 uur geleden
Aantal aangiftes tegen Kamerlid Markuszower opgelopen naar 20

AMSTERDAM (ANP) - Er zijn inmiddels twintig aangiftes binnengekomen tegen Tweede Kamerlid Gidi Markuszower om zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers, melden de politie en het Openbaar Ministerie (OM). Die spreken de verwachting uit dat dit aantal de komende dagen verder oploopt "omdat diverse personen al een afspraak bij de politie hebben gemaakt om aangifte te doen".

11 uur geleden
Organisaties: alleen de toon over Israël is bij kabinet anders

DEN HAAG (ANP) - Vijf organisaties spraken donderdag met premier Rob Jetten over Israël en de situatie in Gaza, de Westelijke Jordaanoever en Libanon. "De toon van het kabinet is anders. Er is meer begrip, maar met begrip verander je de situatie niet", concludeerde Rolien Sasse van PAX. Ze willen dat het kabinet snel met sancties komt.

11 uur geleden
Asielminister: gemeenten verplichten tot spoedopvang kan niet

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft niet de bevoegdheid om een "juridisch dwingende maatregel" te nemen waardoor een gemeente noodopvangplekken voor asielzoekers moet regelen. Dat zei hij donderdagochtend naar aanleiding van het bericht dat het aanmeldcentrum in Ter Apel woensdagavond niet iedereen een slaapplek kon bieden.

12 uur geleden
Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

DEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."

1 dag geleden