Weerwind 'kan en wil' terugplaatsen kinderen niet beloven
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "kan en wil niet beloven" dat uit huis geplaatste kinderen "in alle gevallen" worden teruggeplaatst bij hun ouders, die gedupeerd zijn in het toeslagenschandaal. "Het gaat mij om het belang van het kind en het belang van de ouder", zegt minister voor Rechtsbescherming Franc Weerwind in debat met de Kamer.
Wat het kabinet wel belooft, is een "maximale inspanning" alles te doen "wat nodig is om kinderen weer een veilige plek te geven om te wonen en te ontwikkelen", aldus de bewindsman. "Het liefst thuis, maar het kan ook zo zijn dat je ernaar streeft dat het contact tussen biologische ouder en kind weer hersteld wordt. Dat dat gefaseerd gaat."
Weerwind benadrukt ook dat het kabinet "niet op de stoel van de kinderrechter" kan en mag zitten. De minister zegt in navolging van premier Mark Rutte "achter de rechtspraak en achter de jeugdbeschermers" te staan. Het besluit om een kind uit huis te zetten, wordt "wel degelijk terdege" genomen, aldus Weerwind.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tegen Ali B is donderdag een celstraf van dertig maanden geëist in het hoger beroep van zijn zedenzaak. Het Openbaar Ministerie acht hem schuldig aan een aanranding en twee verkrachtingen.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in het hoger beroep van de zedenzaak tegen Ali B gevraagd om de artiest vrij te spreken van het aanranden van Jill Helena. Op de tweede zittingsdag heeft het OM aangegeven dat er in hoger beroep geen aanvullend bewijs is gevonden voor de aanklacht.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De verkiezingsuitslag in het Zuid-Hollandse Gorinchem is formeel vastgesteld, ondanks vermoedens van stemfraude. Dat heeft het Centraal Stembureau (CSB) onder leiding van burgemeester Reinie Melissant donderdagochtend bekendgemaakt.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten donderdag veel minder asielzoekers dan in de afgelopen dagen. Het aantal daalde van 2170 naar 2074. Dat betekent dat er in de afgelopen dag 96 plekken zijn vrijgekomen. Het is niet bekend waar de asielzoekers naartoe zijn gebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouders hebben vorig jaar 10.341 meldingen gekregen dat mensen waren overleden door euthanasie. Dat is bijna 4 procent meer dan het jaar ervoor, toen er 9958 meldingen over euthanasie kwamen. De Regionale Toetsingscommissies Euthanasie (RTE) geven geen verklaring voor de toename, dat is volgens een woordvoerster "niet aan de RTE". Voorzitter Mariëtte Moussault stelt in het jaarverslag wel dat het aantal meldingen van euthanasie al jaren stijgt, "maar dit jaar is die stijging lager dan voorgaande jaren".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B is ook op de tweede dag van het hoger beroep aanwezig. De rapper, die terechtstaat voor twee aanrandingen en twee verkrachtingen, arriveerde rond 9.00 uur bij het gerechtshof in Amsterdam.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het wordt voor patiënten steeds duurder om naar ziekenhuis, huisarts of andere zorgverlener te reizen. Door de stijgende brandstofprijzen en hoge parkeertarieven kunnen de kosten behoorlijk oplopen voor mensen die vaak zorg nodig hebben. Patiëntenfederatie Nederland roept zorgaanbieders op om de zorg digitaal aan te bieden waar dat kan en meer mee te denken met hun patiënten.
4 uur geleden