Weerwind 'kan en wil' terugplaatsen kinderen niet beloven
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "kan en wil niet beloven" dat uit huis geplaatste kinderen "in alle gevallen" worden teruggeplaatst bij hun ouders, die gedupeerd zijn in het toeslagenschandaal. "Het gaat mij om het belang van het kind en het belang van de ouder", zegt minister voor Rechtsbescherming Franc Weerwind in debat met de Kamer.
Wat het kabinet wel belooft, is een "maximale inspanning" alles te doen "wat nodig is om kinderen weer een veilige plek te geven om te wonen en te ontwikkelen", aldus de bewindsman. "Het liefst thuis, maar het kan ook zo zijn dat je ernaar streeft dat het contact tussen biologische ouder en kind weer hersteld wordt. Dat dat gefaseerd gaat."
Weerwind benadrukt ook dat het kabinet "niet op de stoel van de kinderrechter" kan en mag zitten. De minister zegt in navolging van premier Mark Rutte "achter de rechtspraak en achter de jeugdbeschermers" te staan. Het besluit om een kind uit huis te zetten, wordt "wel degelijk terdege" genomen, aldus Weerwind.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
2 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
9 uur geleden