Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerwind: justitie onderzoekt of over Taghi is gelekt uit de EBI

Weerwind: justitie onderzoekt of over Taghi is gelekt uit de EBI

DEN HAAG (ANP) - Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) vindt dat de klachten van Ridouan Taghi over het lekken van informatie uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught een zaak zijn voor justitie. "Ik weet dat de zaak onderzocht wordt door het OM", aldus de bewindsman. Taghi heeft aangifte gedaan van het schenden van het ambtsgeheim door medewerkers van de EBI, justitie of de politie, waardoor informatie bij De Telegraaf en VVD-Tweede Kamerlid Ulysse Ellian terechtkwam.

"Laat ik één ding vooropstellen: het is niet goed als informatie van gedetineerden naar buiten komt", aldus de minister. Taghi's advocaat Inez Weski heeft naast de aangifte ook aan de EBI en aan minister Weerwind zelf gevraagd om een onderzoek in te stellen. "Ik heb geen aanmoedigingen hierin nodig. Dit is iets principieels", zegt Weerwind daarover.

Weerwind is al langer bezig met de manier waarop mensen in de zwaarbewaakte gevangenis met elkaar en met de buitenwereld communiceren. Hij vindt het daarbij vooral belangrijk om te voorkomen dat gedetineerden vanuit de gevangenis hun criminele activiteiten voortzetten. Dat "wil ik en zal ik een halt toeroepen", aldus de minister.

Meer uit Binnenland

Gemeentelijke uitgaven stijgen met bijna 6 procent

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar gezamenlijk bijna 6 procent meer uit te geven dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de gemeentebegrotingen voor 2026. De begrote uitgaven voor 2026 zijn 84,6 miljard euro, zo'n 4,6 miljard meer dan in 2025.

1 uur geleden
16-jarig meisje zwaargewond na val van grindberg in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.

6 uur geleden
Jetten verwacht snel einde blokkade 90 miljard voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht dat medio volgende maand het verzet van Hongarije tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne zal stoppen. De regering van Viktor Orbán blokkeert het geld om een ruzie met Oekraïne over de oliepijpleiding Droezjba waardoor goedkope Russische olie naar Hongarije stroomt.

10 uur geleden
Voor verkiezingen al signalen van ronselen stemmen in Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."

12 uur geleden
Tweede Kamer wil energienoodfonds snel heropend zien

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet snel met onder meer energiebedrijven gaat praten over heropening van het Tijdelijk Noodfonds Energie. Een oproep daartoe van onder anderen Kamerlid Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) kreeg bij de stemmingen vrijwel unanieme steun.

16 uur geleden
Veel scholieren: mensen met andere seksuele voorkeur niet gelijk

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

16 uur geleden
Ruim 1700 aanmeldingen voor claim tegen Chemours

DORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.

16 uur geleden