Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerwind: justitie onderzoekt of over Taghi is gelekt uit de EBI

Weerwind: justitie onderzoekt of over Taghi is gelekt uit de EBI

DEN HAAG (ANP) - Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) vindt dat de klachten van Ridouan Taghi over het lekken van informatie uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught een zaak zijn voor justitie. "Ik weet dat de zaak onderzocht wordt door het OM", aldus de bewindsman. Taghi heeft aangifte gedaan van het schenden van het ambtsgeheim door medewerkers van de EBI, justitie of de politie, waardoor informatie bij De Telegraaf en VVD-Tweede Kamerlid Ulysse Ellian terechtkwam.

"Laat ik één ding vooropstellen: het is niet goed als informatie van gedetineerden naar buiten komt", aldus de minister. Taghi's advocaat Inez Weski heeft naast de aangifte ook aan de EBI en aan minister Weerwind zelf gevraagd om een onderzoek in te stellen. "Ik heb geen aanmoedigingen hierin nodig. Dit is iets principieels", zegt Weerwind daarover.

Weerwind is al langer bezig met de manier waarop mensen in de zwaarbewaakte gevangenis met elkaar en met de buitenwereld communiceren. Hij vindt het daarbij vooral belangrijk om te voorkomen dat gedetineerden vanuit de gevangenis hun criminele activiteiten voortzetten. Dat "wil ik en zal ik een halt toeroepen", aldus de minister.

Meer uit Binnenland

Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

1 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

4 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

5 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

5 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

7 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

8 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

8 uur geleden