Weerwind: justitie onderzoekt of over Taghi is gelekt uit de EBI
DEN HAAG (ANP) - Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) vindt dat de klachten van Ridouan Taghi over het lekken van informatie uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught een zaak zijn voor justitie. "Ik weet dat de zaak onderzocht wordt door het OM", aldus de bewindsman. Taghi heeft aangifte gedaan van het schenden van het ambtsgeheim door medewerkers van de EBI, justitie of de politie, waardoor informatie bij De Telegraaf en VVD-Tweede Kamerlid Ulysse Ellian terechtkwam.
"Laat ik één ding vooropstellen: het is niet goed als informatie van gedetineerden naar buiten komt", aldus de minister. Taghi's advocaat Inez Weski heeft naast de aangifte ook aan de EBI en aan minister Weerwind zelf gevraagd om een onderzoek in te stellen. "Ik heb geen aanmoedigingen hierin nodig. Dit is iets principieels", zegt Weerwind daarover.
Weerwind is al langer bezig met de manier waarop mensen in de zwaarbewaakte gevangenis met elkaar en met de buitenwereld communiceren. Hij vindt het daarbij vooral belangrijk om te voorkomen dat gedetineerden vanuit de gevangenis hun criminele activiteiten voortzetten. Dat "wil ik en zal ik een halt toeroepen", aldus de minister.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
7 uur geleden