Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerwind betreurt verkeerd gebruik dienstauto als burgemeester

Weerwind betreurt verkeerd gebruik dienstauto als burgemeester

DEN HAAG (ANP) - Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) betreurt dat hij als burgemeester van de gemeente Almere verkeerd heeft gehandeld toen hij zijn dienstauto gebruikte voor privéritten en nevenfuncties. Dat zegt hij op zijn LinkedIn-pagina na berichtgeving van Omroep Flevoland. Die meldt dat Weerwind volgens de waarnemend burgemeester Ank Bijleveld vijf jaar lang zijn dienstauto heeft gebruikt voor privéritten terwijl dat niet mag.

De minister zegt dat hij "periodiek" overzichten heeft aangeleverd bij de gemeente over hoe zijn dienstauto werd gebruikt voor privéritten of nevenfuncties en dat hij dacht daarmee volgens de regels te hebben gehandeld. "Ik betreur ten zeerste dat nu blijkt dat dat niet het geval was." Weerwind zegt hiervan op de hoogte te zijn gebracht door de gemeente Almere. Hij zegt dat hij "volledig bereid" is mee te werken met het "herstellen van deze omissie".

In het Jaarverslag Integriteit van het college van burgemeester en wethouders van Almere staat vermeld dat van 2017 tot en met 2021 "door één bestuurder in strijd met het Reglement dienstvervoer gebruik is gemaakt van de dienstauto voor privédoeleinden en voor niet-ambtsgebonden nevenfuncties". Volgens Omroep Flevoland heeft Bijleveld donderdagavond gezegd dat het hier om Weerwind gaat.

Meer uit Politiek

Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

14 uur geleden
Bikker wil dat rekening niet eenzijdig bij werkende mensen ligt

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.

15 uur geleden
Struijs kritisch op minderheidskabinet, ziet kansen voor 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.

15 uur geleden
Nachten Heinen zijn 'al korter' in aanloop naar Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.

19 uur geleden
Paternotte wil dat PRO en JA21 elkaar niet uitsluiten

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.

19 uur geleden
PvdD-leider Teunissen gaat eind november met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.

21 uur geleden
Kabinet heeft spijt van niet eerder delen terugvinden 'datakluis'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.

1 dag geleden