Weertman duikt op in Hengelo en laat openwaterzwemmen even zitten
HENGELO (ANP) - Ferry Weertman richt zich voorlopig niet op het openwaterzwemmen. De olympisch kampioen van Rio de Janeiro doet deze week mee aan de Hengelo Long Course Challenge, waar hij ineens opdook in de B-finale op de 100 meter vrije slag.
"Of ik verdwaald was? Nou, ik merk wel dat die afstand te kort was voor mij. Ik kan mijn ei niet in die afstand kwijt. Maar ik heb weinig geracet de afgelopen maanden en dit leek me wel een mooie uitdaging. Tevens is het een goede voorbereiding op de 200 meter en 400 meter, waar ik me deze week op richt", aldus de 28-jarige Weertman.
De winnaar van olympisch goud op de 10 kilometer tijdens de Spelen van 2016 schuift het openwaterzwemmen noodgedwongen even aan de kant. "De komende maanden zijn er geen interessante wedstrijden die op een veilig manier plaatsvinden en alle wereldbekerwedstrijden zijn afgelast. Dit jaar ga ik geen wedstrijden meer zwemmen en daarom was het zaak om een andere piek te zoeken", aldus Weertman.
Veel meters gemaakt
"Als je je voor volgend jaar februari of later ergens op wilt richten, dan moet je in het zwembad zwemmen. En daar is het ook veel makkelijker om afstand te houden. De afgelopen weken heb ik heel veel meters gemaakt, nu wil ik snelheid toevoegen."
Voor Weertman was na het uitstellen van de Spelen "een vrij gemakkelijke keuze" om nog minimaal een jaar door te gaan. "Ik moest er wel even een tijdje over nadenken, want het zijn toch weer twaalf maanden extra. Maar al vrij snel werd duidelijk dat ik nog veel plezier haal uit het zwemmen en nog veel passie heb", aldus Weertman.
"Vorige week zou mijn race geweest zijn. Toen heb ik wel even gedacht: wat zou het zijn geworden als alles normaal zou zijn geweest? Maar ik denk niet vaak in 'als'. Ik richt me nu op volgend jaar en heb nog een jaar extra om te trainen. Bijvoorbeeld op mijn eindsprint, zoals hier in Hengelo."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
24 minuten geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoƫ Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
15 uur geleden