Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weertman duikt op in Hengelo en laat openwaterzwemmen even zitten

Weertman duikt op in Hengelo en laat openwaterzwemmen even zitten

HENGELO (ANP) - Ferry Weertman richt zich voorlopig niet op het openwaterzwemmen. De olympisch kampioen van Rio de Janeiro doet deze week mee aan de Hengelo Long Course Challenge, waar hij ineens opdook in de B-finale op de 100 meter vrije slag.

"Of ik verdwaald was? Nou, ik merk wel dat die afstand te kort was voor mij. Ik kan mijn ei niet in die afstand kwijt. Maar ik heb weinig geracet de afgelopen maanden en dit leek me wel een mooie uitdaging. Tevens is het een goede voorbereiding op de 200 meter en 400 meter, waar ik me deze week op richt", aldus de 28-jarige Weertman.

De winnaar van olympisch goud op de 10 kilometer tijdens de Spelen van 2016 schuift het openwaterzwemmen noodgedwongen even aan de kant. "De komende maanden zijn er geen interessante wedstrijden die op een veilig manier plaatsvinden en alle wereldbekerwedstrijden zijn afgelast. Dit jaar ga ik geen wedstrijden meer zwemmen en daarom was het zaak om een andere piek te zoeken", aldus Weertman.

Veel meters gemaakt

"Als je je voor volgend jaar februari of later ergens op wilt richten, dan moet je in het zwembad zwemmen. En daar is het ook veel makkelijker om afstand te houden. De afgelopen weken heb ik heel veel meters gemaakt, nu wil ik snelheid toevoegen."

Voor Weertman was na het uitstellen van de Spelen "een vrij gemakkelijke keuze" om nog minimaal een jaar door te gaan. "Ik moest er wel even een tijdje over nadenken, want het zijn toch weer twaalf maanden extra. Maar al vrij snel werd duidelijk dat ik nog veel plezier haal uit het zwemmen en nog veel passie heb", aldus Weertman.

"Vorige week zou mijn race geweest zijn. Toen heb ik wel even gedacht: wat zou het zijn geworden als alles normaal zou zijn geweest? Maar ik denk niet vaak in 'als'. Ik richt me nu op volgend jaar en heb nog een jaar extra om te trainen. Bijvoorbeeld op mijn eindsprint, zoals hier in Hengelo."

Meer uit Sport

Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

2 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

3 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

4 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

7 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

8 uur geleden