Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weertman blijft ver verwijderd van medaille op 10 kilometer

Weertman blijft ver verwijderd van medaille op 10 kilometer

TOKIO (ANP) - Zwemmer Ferry Weertman heeft op de Olympische Spelen van Tokio geen medaille kunnen pakken op de 10 kilometer in het open water. De olympisch kampioen van Rio 2016 kwam al vroeg in de race op flinke achterstand te liggen en slaagde er niet in naar voren te zwemmen. Weertman (29) tikte na zeven rondes door het water van Odaiba Marine Park als zevende aan, bijna 3 minuten na Florian Wellbrock die hem opvolgde als olympisch kampioen.

De 23-jarige Duitser pakte vier dagen eerder in het zwembad brons op de 1500 meter vrije slag. Kristóf Rasovszky uit Hongarije zwom naar het zilver, het brons ging naar Europees kampioen Gregorio Paltrinieri uit Italië. Ook Paltrinieri had vorige week al succes in het 50-meterbad, met brons op de 800 vrij.

Toen Weertman kort voor half 7 in de Japanse ochtend met een koelvest aan en een grote handdoek over zijn hoofd richting het startponton liep, was de temperatuur al opgelopen tot bijna 30 graden Celsius. Bij de vrouwenwedstrijd van woensdag zorgde bewolking in het eerste uur ervoor dat de opkomende zon nog niet zo te voelen was, maar de mannen startten onder een strakblauwe lucht.

Voorbereiding

Vijf jaar geleden pakte Weertman voor de kust van de Copacabana olympisch goud omdat hij eerder aantikte dan Spyros Gianniotis. De Griek zwom toen weliswaar als eerste onder de finishplaat door, maar Weertman wist zijn hand daar sneller tegenaan te drukken. Hij had in de aanloop naar die Spelen met zijn toenmalige coach Marcel Wouda met een zelfgemaakte aantikplaat specifiek geoefend op het finishen. Het 'geheim' achter het goud van Weertman kostte bij de bouwmarkt nog geen 100 euro.

In Tokio hoopte Weertman zich te kunnen onderscheiden met zijn voorbereiding op de warmte. Samen met bondscoach Thijs Hagelstein zocht hij de afgelopen jaren zoveel mogelijk plekken op waar de watertemperatuur gelijk was aan die in Tokio. Weertman en Hagelstein experimenteerden ook met voeding en koud drinken, alles om zo goed mogelijk om te kunnen gaan met de warmte. Het leverde in de Japanse hitte echter niet het gewenste resultaat op.

Behoudende start

Weertman, wereldkampioen in 2017 op de 10 kilometer, startte zoals gebruikelijk behoudend. Hij kwam na de eerste ronde van 1,43 kilometer als 25e en voorlaatste door, zo'n 40 seconden na Wellbrock die direct na de start was weggesprongen. De zwemmer uit Naarden bouwt zijn races vrijwel altijd zo op. Gezien de omstandigheden in het bijna 30 graden warme water onder de imposante Regenboogbrug in Tokio leek dat ook nu een verstandige keuze. De achterstand werd echter al snel zo groot, dat hij zich geen moment kon mengen in de strijd om de medailles.

Meer uit Sport

Laatste Dutch Grand Prix trekt recordaantal bezoekers

ZANDVOORT (ANP) - De laatste Grand Prix in Zandvoort heeft een recordaantal van 325.000 toeschouwers getrokken. Dat heeft de organisatie van de Formule 1-race bevestigd. De bezoekers kwamen verspreid over vier dagen naar de badplaats.

16 minuten geleden
Verstappen crasht en valt uit in laatste Dutch GP op Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is gecrasht in de laatste Dutch Grand Prix van Zandvoort. De viervoudig wereldkampioen raakte aan het einde van de eerste ronde de controle kwijt over zijn Red Bull en reed de auto vol in de vangrails. Zijn auto was te beschadigd om verder te rijden.

29 minuten geleden
Boermans en Brouwer Nederlands kampioen beachvolleybal

DEN HAAG (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de Nederlandse titel veroverd. Het duo, dat sinds mei samenspeelt, was in Den Haag in de finale veel te sterk voor Matthew Immers en Leon Luini: 21-14 21-11.

39 minuten geleden
Formule 1-baas: uniek Zandvoort gaat geschiedenis Formule 1 in

ZANDVOORT (ANP) - Formule 1-baas Stefano Domenicali voelt geen verdriet bij de voorlopig laatste editie van de Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "We vertrekken met een positief gevoel, omdat we iets unieks hebben gedaan. Iets dat de geschiedenisboeken van de Formule 1 zal ingaan", zegt hij in een bericht op de officiële website van de Formule 1.

1 uur geleden
Koning is op circuit Zandvoort waar hij prijs uitreikt

ZANDVOORT (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Alexia zijn aangekomen op het circuit van Zandvoort. Dat heeft een verslaggever van het ANP gezien. De koning reikt na afloop van de laatste Dutch GP de prijs uit aan de winnaar.

2 uur geleden
Directeur: kan me Formule 1 niet voorstellen zonder Verstappen

ZANDVOORT (ANP) - Directeur Stefano Domenicali van de Formule 1 is blij met de contractverlenging van Max Verstappen bij Red Bull. De viervoudig wereldkampioen maakte donderdag in Zandvoort bekend dat hij tot en met 2030 voor de renstal van de Oostenrijkse energiedrankfabrikant blijft racen in de koningsklasse.

2 uur geleden
Lammers prijst in open brief 'honderdduizenden' fans Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Sportief directeur Jan Lammers van de Dutch Grand Prix heeft in een open brief de talrijke bezoekers geprezen die de afgelopen zes jaar het circuit van Zandvoort bezochten. "Wat hier de afgelopen zes jaar is ontstaan, verdwijnt vandaag niet met de laatste finishvlag. De beelden blijven, de verhalen ook. En ergens in de duinen zal het geluid van de Formule 1-auto's en jullie gebrul nog heel lang blijven hangen", schrijft de geboren en getogen Zandvoorter. "Koester de herinneringen en geniet van onze laatste ronde."

2 uur geleden