Weersverbetering dit weekeinde met temperaturen tot 23 graden
HOUTEN (ANP) - Het voor deze periode wisselvallige en koude weer, maakt komend weekend plaats voor flink aangenamere temperaturen. Volgens Weeronline kan het zondag op plaatsen zelfs 23 graden worden. Zaterdag moet nog rekening gehouden worden met waarden tussen de 18 en 20 graden.
De vrijdag vormt het wisselvallige staartje van afgelopen dagen. Lokaal is er dan gedurende de dag nog wel kans op een bui. Op sommige plaatsen kan het op momenten ook nog onweren, al blijft de kans hierop klein. Voor de mensen die buiten het EK-duel tussen Nederland en Frankrijk willen volgen, is er goed nieuws. In het overgrote deel van het land blijft het, met temperaturen tussen de 14 en 18 graden, in de avonduren nagenoeg droog.
Na vrijdag nemen de neerslagkansen nog meer af. In het noorden schijnt de zon het meest, voorspelt Weeronline. Vlak aan zee wordt het 18 graden, terwijl richting het oosten het kwik de 20 graden kan aantikken. Met een matige wind verloopt de zaterdagavond in heel het land droog en zonnig.
Komende zondag geldt als voorbode voor wellicht nog veel warmere dagen. Waar het op de slotdag van de week met 20 tot 23 graden, weinig wind en veel zon al echt warm kan gaan aanvoelen, kan het volgende week op plaatsen zelfs 30 graden worden. Volgens Weeronline vindt die piek, die niet lang duurt, halverwege de week in het oosten plaats. Vanaf donderdag zou het dan echter weer afkoelen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
6 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
11 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
13 uur geleden