Weersverbetering dit weekeinde met temperaturen tot 23 graden
HOUTEN (ANP) - Het voor deze periode wisselvallige en koude weer, maakt komend weekend plaats voor flink aangenamere temperaturen. Volgens Weeronline kan het zondag op plaatsen zelfs 23 graden worden. Zaterdag moet nog rekening gehouden worden met waarden tussen de 18 en 20 graden.
De vrijdag vormt het wisselvallige staartje van afgelopen dagen. Lokaal is er dan gedurende de dag nog wel kans op een bui. Op sommige plaatsen kan het op momenten ook nog onweren, al blijft de kans hierop klein. Voor de mensen die buiten het EK-duel tussen Nederland en Frankrijk willen volgen, is er goed nieuws. In het overgrote deel van het land blijft het, met temperaturen tussen de 14 en 18 graden, in de avonduren nagenoeg droog.
Na vrijdag nemen de neerslagkansen nog meer af. In het noorden schijnt de zon het meest, voorspelt Weeronline. Vlak aan zee wordt het 18 graden, terwijl richting het oosten het kwik de 20 graden kan aantikken. Met een matige wind verloopt de zaterdagavond in heel het land droog en zonnig.
Komende zondag geldt als voorbode voor wellicht nog veel warmere dagen. Waar het op de slotdag van de week met 20 tot 23 graden, weinig wind en veel zon al echt warm kan gaan aanvoelen, kan het volgende week op plaatsen zelfs 30 graden worden. Volgens Weeronline vindt die piek, die niet lang duurt, halverwege de week in het oosten plaats. Vanaf donderdag zou het dan echter weer afkoelen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
11 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
13 uur geleden