Weersverbetering dit weekeinde met temperaturen tot 23 graden
HOUTEN (ANP) - Het voor deze periode wisselvallige en koude weer, maakt komend weekend plaats voor flink aangenamere temperaturen. Volgens Weeronline kan het zondag op plaatsen zelfs 23 graden worden. Zaterdag moet nog rekening gehouden worden met waarden tussen de 18 en 20 graden.
De vrijdag vormt het wisselvallige staartje van afgelopen dagen. Lokaal is er dan gedurende de dag nog wel kans op een bui. Op sommige plaatsen kan het op momenten ook nog onweren, al blijft de kans hierop klein. Voor de mensen die buiten het EK-duel tussen Nederland en Frankrijk willen volgen, is er goed nieuws. In het overgrote deel van het land blijft het, met temperaturen tussen de 14 en 18 graden, in de avonduren nagenoeg droog.
Na vrijdag nemen de neerslagkansen nog meer af. In het noorden schijnt de zon het meest, voorspelt Weeronline. Vlak aan zee wordt het 18 graden, terwijl richting het oosten het kwik de 20 graden kan aantikken. Met een matige wind verloopt de zaterdagavond in heel het land droog en zonnig.
Komende zondag geldt als voorbode voor wellicht nog veel warmere dagen. Waar het op de slotdag van de week met 20 tot 23 graden, weinig wind en veel zon al echt warm kan gaan aanvoelen, kan het volgende week op plaatsen zelfs 30 graden worden. Volgens Weeronline vindt die piek, die niet lang duurt, halverwege de week in het oosten plaats. Vanaf donderdag zou het dan echter weer afkoelen.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
2 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
8 uur geleden