Weersverbetering dit weekeinde met temperaturen tot 23 graden
HOUTEN (ANP) - Het voor deze periode wisselvallige en koude weer, maakt komend weekend plaats voor flink aangenamere temperaturen. Volgens Weeronline kan het zondag op plaatsen zelfs 23 graden worden. Zaterdag moet nog rekening gehouden worden met waarden tussen de 18 en 20 graden.
De vrijdag vormt het wisselvallige staartje van afgelopen dagen. Lokaal is er dan gedurende de dag nog wel kans op een bui. Op sommige plaatsen kan het op momenten ook nog onweren, al blijft de kans hierop klein. Voor de mensen die buiten het EK-duel tussen Nederland en Frankrijk willen volgen, is er goed nieuws. In het overgrote deel van het land blijft het, met temperaturen tussen de 14 en 18 graden, in de avonduren nagenoeg droog.
Na vrijdag nemen de neerslagkansen nog meer af. In het noorden schijnt de zon het meest, voorspelt Weeronline. Vlak aan zee wordt het 18 graden, terwijl richting het oosten het kwik de 20 graden kan aantikken. Met een matige wind verloopt de zaterdagavond in heel het land droog en zonnig.
Komende zondag geldt als voorbode voor wellicht nog veel warmere dagen. Waar het op de slotdag van de week met 20 tot 23 graden, weinig wind en veel zon al echt warm kan gaan aanvoelen, kan het volgende week op plaatsen zelfs 30 graden worden. Volgens Weeronline vindt die piek, die niet lang duurt, halverwege de week in het oosten plaats. Vanaf donderdag zou het dan echter weer afkoelen.
Meer uit Binnenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoördineerd met het land.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.
2 uur geleden