Weeronline: temperaturen tot wel 20 graden verwacht met Pasen
HOUTEN (ANP) - Hoewel het het weerbeeld nog niet helemaal duidelijk is, wordt het in Midden-Nederland tijdens Pasen mogelijk tussen de 15 en 20 graden. Weeronline meldt dat het midden van het land sterk rekening moet houden met deze temperaturen, die zondag en maandag gepaard gaan met een mix van zon, wolken en enkele buien.
De dagen voor eerste en tweede paasdag verlopen wisselvallig. Op Witte Donderdag worden tot aan de middag buien verwacht die tegen de avond, wanneer The Passion in Zeist wordt gespeeld, zullen wegtrekken. Op Goede Vrijdag is het weerbeeld niet veel anders, aldus Weeronline. Wederom een mix van bewolking en regen, met temperaturen tussen de 12 en 15 graden. In deze tijd van het jaar is 10 tot 12 graden gebruikelijk.
Het weerbureau zegt dat de kans op 15 tot 20 graden tijdens Pasen 70 procent is. De kans op 10 tot 15 graden raamt Weeronline op 20 procent, een warme dag in De Bilt met 20 graden of meer staat op hooguit 10 procent.
Sinds de metingen begonnen, varieert het weer met Pasen van jaar tot jaar sterk, mede doordat de data verschuiven. De warmste feestdagen werden in 2011 gemeten met een maximumtemperatuur van 25 graden, dit tegenover 1964 waarbij het gemiddeld slechts 4,2 graden werd.
Meer uit Binnenland
HARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.
58 minuten geledenGIETEN (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag hebben 43 mensen overnacht in de noodopvang in het Drentse Gieten, meldt het Rode Kruis. Gemeente Aa en Hunze, waar Gieten toe behoort, maakte donderdag bekend dat het tot en met komende maandag voor een tweede keer asielzoekers voor de nacht opvangt, voor wie geen plaats is in het aanmeldcentrum Ter Apel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.
5 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".
14 uur geleden