Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weeronline: temperaturen tot wel 20 graden verwacht met Pasen

Weeronline: temperaturen tot wel 20 graden verwacht met Pasen

HOUTEN (ANP) - Hoewel het het weerbeeld nog niet helemaal duidelijk is, wordt het in Midden-Nederland tijdens Pasen mogelijk tussen de 15 en 20 graden. Weeronline meldt dat het midden van het land sterk rekening moet houden met deze temperaturen, die zondag en maandag gepaard gaan met een mix van zon, wolken en enkele buien.

De dagen voor eerste en tweede paasdag verlopen wisselvallig. Op Witte Donderdag worden tot aan de middag buien verwacht die tegen de avond, wanneer The Passion in Zeist wordt gespeeld, zullen wegtrekken. Op Goede Vrijdag is het weerbeeld niet veel anders, aldus Weeronline. Wederom een mix van bewolking en regen, met temperaturen tussen de 12 en 15 graden. In deze tijd van het jaar is 10 tot 12 graden gebruikelijk.

Het weerbureau zegt dat de kans op 15 tot 20 graden tijdens Pasen 70 procent is. De kans op 10 tot 15 graden raamt Weeronline op 20 procent, een warme dag in De Bilt met 20 graden of meer staat op hooguit 10 procent.

Sinds de metingen begonnen, varieert het weer met Pasen van jaar tot jaar sterk, mede doordat de data verschuiven. De warmste feestdagen werden in 2011 gemeten met een maximumtemperatuur van 25 graden, dit tegenover 1964 waarbij het gemiddeld slechts 4,2 graden werd.

Meer uit Binnenland

Bestuurster auto Nunspeet naar ziekenhuis

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster van de auto die maandagavond inreed op een groep mensen in Nunspeet ligt in het ziekenhuis, meldt een politiewoordvoerster. Hoe zij eraan toe is, weet ze niet, maar "de medische zorg heeft voorrang op het verloop van het onderzoek", laat ze weten.

14 minuten geleden
Dode persoon Zaltbommel is een vrouw, man aangehouden

ZALTBOMMEL (ANP) - De overleden persoon die in de nacht van maandag op dinsdag in een woning in Zaltbommel is gevonden, is een vrouw. Degene die werd aangehouden is een man, meldt de politie dinsdagochtend.

1 uur geleden
Hsl in 2028 tijd dicht voor herstel viaducten

UTRECHT (ANP) - De hogesnelheidslijn (hsl) tussen Schiphol en Leiderdorp ligt in 2028 er geruime tijd uit om renovatiewerkzaamheden. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving daarover van De Telegraaf.

1 uur geleden
Paprika en citrusvruchten meest besmet met bestrijdingsmiddelen

DEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

3 uur geleden
Journalisten in open brief: begrens Wet open overheid niet

DEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".

5 uur geleden
Arrestatie na vondst overleden persoon in woning Zaltbommel

ZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.

6 uur geleden
Onderzoek: zorgelijke groei kankerdiagnoses bij alleroudsten

DEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.

6 uur geleden