Weeronline: temperaturen tot wel 20 graden verwacht met Pasen
HOUTEN (ANP) - Hoewel het het weerbeeld nog niet helemaal duidelijk is, wordt het in Midden-Nederland tijdens Pasen mogelijk tussen de 15 en 20 graden. Weeronline meldt dat het midden van het land sterk rekening moet houden met deze temperaturen, die zondag en maandag gepaard gaan met een mix van zon, wolken en enkele buien.
De dagen voor eerste en tweede paasdag verlopen wisselvallig. Op Witte Donderdag worden tot aan de middag buien verwacht die tegen de avond, wanneer The Passion in Zeist wordt gespeeld, zullen wegtrekken. Op Goede Vrijdag is het weerbeeld niet veel anders, aldus Weeronline. Wederom een mix van bewolking en regen, met temperaturen tussen de 12 en 15 graden. In deze tijd van het jaar is 10 tot 12 graden gebruikelijk.
Het weerbureau zegt dat de kans op 15 tot 20 graden tijdens Pasen 70 procent is. De kans op 10 tot 15 graden raamt Weeronline op 20 procent, een warme dag in De Bilt met 20 graden of meer staat op hooguit 10 procent.
Sinds de metingen begonnen, varieert het weer met Pasen van jaar tot jaar sterk, mede doordat de data verschuiven. De warmste feestdagen werden in 2011 gemeten met een maximumtemperatuur van 25 graden, dit tegenover 1964 waarbij het gemiddeld slechts 4,2 graden werd.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen op de Radboud Universiteit. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat concluderen Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen na onderzoek. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geƫist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.
14 uur geledenALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.
15 uur geleden