Weeronline: temperaturen tot wel 20 graden verwacht met Pasen
HOUTEN (ANP) - Hoewel het het weerbeeld nog niet helemaal duidelijk is, wordt het in Midden-Nederland tijdens Pasen mogelijk tussen de 15 en 20 graden. Weeronline meldt dat het midden van het land sterk rekening moet houden met deze temperaturen, die zondag en maandag gepaard gaan met een mix van zon, wolken en enkele buien.
De dagen voor eerste en tweede paasdag verlopen wisselvallig. Op Witte Donderdag worden tot aan de middag buien verwacht die tegen de avond, wanneer The Passion in Zeist wordt gespeeld, zullen wegtrekken. Op Goede Vrijdag is het weerbeeld niet veel anders, aldus Weeronline. Wederom een mix van bewolking en regen, met temperaturen tussen de 12 en 15 graden. In deze tijd van het jaar is 10 tot 12 graden gebruikelijk.
Het weerbureau zegt dat de kans op 15 tot 20 graden tijdens Pasen 70 procent is. De kans op 10 tot 15 graden raamt Weeronline op 20 procent, een warme dag in De Bilt met 20 graden of meer staat op hooguit 10 procent.
Sinds de metingen begonnen, varieert het weer met Pasen van jaar tot jaar sterk, mede doordat de data verschuiven. De warmste feestdagen werden in 2011 gemeten met een maximumtemperatuur van 25 graden, dit tegenover 1964 waarbij het gemiddeld slechts 4,2 graden werd.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."
9 uur geleden