Weeronline: overgang naar zomertijd gepaard met lokale buien
HOUTEN (ANP) - Het aanbreken van de zomertijd gaat dit jaar lokaal gepaard met neerslag. Volgens weerbureau Weeronline is het zondag, eerste paasdag, over het algemeen droog en zacht voor de tijd van het jaar. Op tweede paasdag verandert dat weerbeeld iets. Die dag verloopt op plaatsen regenachtig, met temperaturen die dalen van 14 tot 16 graden een dag eerder naar 10 tot 13 graden.
Nadat de klok komende nacht om 02.00 een uur vooruit is gezet, begint zondag op de meeste plekken droog en schijnt ook de zon. Vanuit het zuiden neemt de kans op buien in de loop van de dag toe. Maandag begint voor het grootste deel van het land regenachtig, in de middag en avond neemt volgens Weeronline de buienkans vanuit het zuiden af.
Van warm weer, zoals zomerwarmte, is volgens Weeronline voorlopig nog geen sprake. Het weerbureau houdt voor de komende week rekening met maxima tot 15 graden. Specifiek voor het oosten en zuidoosten van het land bestaat er wel een kans van 30 procent op tijdelijk warm weer met temperaturen tot maximaal 20 graden.
De zomertijd duurt tot 27 oktober. De 'langste' dag dit kalenderjaar, die ongeveer 16 uur en 44 minuten duurt, valt op 20 juni.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.
18 uur geleden