Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weeronline: op een na natste eerste pinksterdag ooit in De Bilt

Weeronline: op een na natste eerste pinksterdag ooit in De Bilt

DEN HAAG (ANP) - De Bilt heeft de op een na natste Eerste Pinksterdag ooit achter de rug. Zondag viel volgens Weeronline 21,5 millimeter regen. Sinds de start van de neerslagmetingen in 1906 kwam het alleen op 20 mei 1945 voor dat er op Eerste Pinksterdag meer neerslag viel: 23,3 millimeter destijds.

Nog flink veel natter dan in De Bilt was het zondag in het zuiden van het land. In de Betuwe en in een brede strook van Eindhoven naar Den Bosch viel op veel plekken wel 40 tot 60 millimeter. Ter vergelijking: normaal valt in heel de maand juni ongeveer 68 millimeter.

Het zorgde voor overlast. In Veldhoven riep de politie enige tijd op om het gebied rond de Dorpstraat te mijden. En ook in veel andere plaatsen werd geadviseerd om binnen te blijven "als dat kan". De Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost waarschuwde zondagavond voor gevaarlijke situaties door de hevige regenbuien, zoals putdeksels die door de overvloed aan water kunnen wegspoelen. "Ben hierop alert als u naar buiten gaat", luidde het.

Ook maandag buien

Ook Limburg heeft te maken met wateroverlast. Op beelden op sociale media was zondag te zien hoe straten in onder meer Echt en Roermond onderliepen.

Ook maandag trekken er weer buien over het land. Zoveel neerslag als er op zondag viel, wordt niet verwacht. Maar regionaal kan het toch opnieuw behoorlijk nat worden.

De kans dat het de natste Pinksteren ooit wordt, is volgens Weeronline overigens "niet heel groot". Dat record staat op 13 juni 2011. Toen viel in totaal, over beide pinksterdagen, 58,9 millimeter in De Bilt.

Meer uit Binnenland

Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

1 uur geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

1 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

1 uur geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

1 uur geleden
Kabinet: komende jaren geld voor lhbti-veiligheid op scholen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende jaren 22,9 miljoen euro vrij om de veiligheid van lhbti-jongeren in het onderwijs te verbeteren. Het geld komt in 2027, 2028 en 2029 beschikbaar, staat in de voorjaarsnota.

3 uur geleden
Jetten: energiesteun mag investeringen kabinet niet dwarszitten

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet er weinig in om investeringen die het kabinet wil doen uit te stellen gezien de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. Het lukt ministeries juist beter dan voorheen om geld uitgegeven te krijgen aan zaken als veiligheid en innovatie, aldus de premier.

3 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

4 uur geleden