Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weeronline: nu al meer neerslag dan normaal in heel jaar

Weeronline: nu al meer neerslag dan normaal in heel jaar

HOUTEN (ANP) - Er is nu al meer neerslag gevallen dan normaal gesproken in een heel jaar. Weeronline meldt dat er gemiddeld over het land sinds 1 januari al ongeveer 865 millimeter is gevallen. Het weerbureau verwacht ook dat dit kalenderjaar de grens van 1000 millimeter nog bereikt kan worden.

In vier van de afgelopen tien maanden viel gemiddeld over het land meer dan 100 millimeter regen. In februari 116 millimeter tegenover 63 millimeter wat gebruikelijk is. In mei viel er 124 millimeter tegenover 58 normaal, in juli 110 tegenover 79 en in september ten slotte 107 tegenover 78.

Mocht in de rest van het jaar een gebruikelijke hoeveelheid neerslag uit de hemel vallen, dan komt het jaartotaal uit op 1061 millimeter. Het zou dan pas het vijfde jaar zijn dat de grens van 1000 millimeter overschreden wordt. Vorig jaar gebeurde dat al, en daarvoor ook in 2001, 1998 en 1966.

Gemiddeld genomen wordt het de laatste jaren steeds natter, aldus Weeronline. In de klimaatperiode 1991-2020 viel gemiddeld 853 millimeter, dat inmiddels al is opgelopen tot 865 millimeter op jaarbasis.

Meer uit Binnenland

Opnieuw meer journalisten lastiggevallen tijdens hun werk

DEN HAAG (ANP) - Voor het derde jaar op rij hebben journalisten vaker melding gedaan van incidenten tijdens het uitvoeren van hun werk. Vorig jaar kwamen 262 meldingen binnen bij PersVeilig, in 2024 waren dat er 249.

45 minuten geleden
Slachtoffers schietpartij Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners

AMSTERDAM (ANP) - De slachtoffers van de schietpartij in Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige jongen uit Amsterdam, meldt de politie.

1 uur geleden
Ongelukken door gladheid in hele land

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.

2 uur geleden
22-jarige man tegen pijler van viaduct gebotst en overleden

ROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.

2 uur geleden
Aantal treinstoringen in 2025 opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.

3 uur geleden
Twee doden door schietpartij in Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.

8 uur geleden
Omwonenden door brand verwoeste Vondelkerk kunnen weer terug

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.

15 uur geleden