Weeronline: nu al meer neerslag dan normaal in heel jaar
HOUTEN (ANP) - Er is nu al meer neerslag gevallen dan normaal gesproken in een heel jaar. Weeronline meldt dat er gemiddeld over het land sinds 1 januari al ongeveer 865 millimeter is gevallen. Het weerbureau verwacht ook dat dit kalenderjaar de grens van 1000 millimeter nog bereikt kan worden.
In vier van de afgelopen tien maanden viel gemiddeld over het land meer dan 100 millimeter regen. In februari 116 millimeter tegenover 63 millimeter wat gebruikelijk is. In mei viel er 124 millimeter tegenover 58 normaal, in juli 110 tegenover 79 en in september ten slotte 107 tegenover 78.
Mocht in de rest van het jaar een gebruikelijke hoeveelheid neerslag uit de hemel vallen, dan komt het jaartotaal uit op 1061 millimeter. Het zou dan pas het vijfde jaar zijn dat de grens van 1000 millimeter overschreden wordt. Vorig jaar gebeurde dat al, en daarvoor ook in 2001, 1998 en 1966.
Gemiddeld genomen wordt het de laatste jaren steeds natter, aldus Weeronline. In de klimaatperiode 1991-2020 viel gemiddeld 853 millimeter, dat inmiddels al is opgelopen tot 865 millimeter op jaarbasis.
Meer uit Binnenland
DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
20 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
4 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
15 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
18 uur geleden