Weeronline: nu al meer neerslag dan normaal in heel jaar
HOUTEN (ANP) - Er is nu al meer neerslag gevallen dan normaal gesproken in een heel jaar. Weeronline meldt dat er gemiddeld over het land sinds 1 januari al ongeveer 865 millimeter is gevallen. Het weerbureau verwacht ook dat dit kalenderjaar de grens van 1000 millimeter nog bereikt kan worden.
In vier van de afgelopen tien maanden viel gemiddeld over het land meer dan 100 millimeter regen. In februari 116 millimeter tegenover 63 millimeter wat gebruikelijk is. In mei viel er 124 millimeter tegenover 58 normaal, in juli 110 tegenover 79 en in september ten slotte 107 tegenover 78.
Mocht in de rest van het jaar een gebruikelijke hoeveelheid neerslag uit de hemel vallen, dan komt het jaartotaal uit op 1061 millimeter. Het zou dan pas het vijfde jaar zijn dat de grens van 1000 millimeter overschreden wordt. Vorig jaar gebeurde dat al, en daarvoor ook in 2001, 1998 en 1966.
Gemiddeld genomen wordt het de laatste jaren steeds natter, aldus Weeronline. In de klimaatperiode 1991-2020 viel gemiddeld 853 millimeter, dat inmiddels al is opgelopen tot 865 millimeter op jaarbasis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).
1 uur geledenRUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
10 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
14 uur geleden