Weeronline: nu al meer neerslag dan normaal in heel jaar
HOUTEN (ANP) - Er is nu al meer neerslag gevallen dan normaal gesproken in een heel jaar. Weeronline meldt dat er gemiddeld over het land sinds 1 januari al ongeveer 865 millimeter is gevallen. Het weerbureau verwacht ook dat dit kalenderjaar de grens van 1000 millimeter nog bereikt kan worden.
In vier van de afgelopen tien maanden viel gemiddeld over het land meer dan 100 millimeter regen. In februari 116 millimeter tegenover 63 millimeter wat gebruikelijk is. In mei viel er 124 millimeter tegenover 58 normaal, in juli 110 tegenover 79 en in september ten slotte 107 tegenover 78.
Mocht in de rest van het jaar een gebruikelijke hoeveelheid neerslag uit de hemel vallen, dan komt het jaartotaal uit op 1061 millimeter. Het zou dan pas het vijfde jaar zijn dat de grens van 1000 millimeter overschreden wordt. Vorig jaar gebeurde dat al, en daarvoor ook in 2001, 1998 en 1966.
Gemiddeld genomen wordt het de laatste jaren steeds natter, aldus Weeronline. In de klimaatperiode 1991-2020 viel gemiddeld 853 millimeter, dat inmiddels al is opgelopen tot 865 millimeter op jaarbasis.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.
14 uur geledenWEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.
15 uur geleden