Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weeronline: mei was warm en nat

Weeronline: mei was warm en nat

DE BILT (ANP) - Mei was met een gemiddelde temperatuur van 14,1 graden warmer dan normaal, meldt Weeronline. Op veertien dagen werd het 20 graden of meer, terwijl het gemiddelde op elf ligt. Op twee dagen was het zomers warm met 25 graden of meer. In De Bilt werd de 30 graden niet aangetikt, maar wel op andere plaatsen zoals in Ell, Maastricht en Arcen.

Mei was ook een stuk zonniger dan anders. Er was 258 uur zon tegen 225 normaal. Het is daarmee de vierde zonnige maand op rij. De meeste zonuren waren voor de kustgebieden zoals Vlissingen en Den Helder. Er waren niet echt sombere dagen, met als uitzondering 23 mei. Toen scheen de zon hooguit een uurtje.

Dit jaar heeft het in mei ook meer geregend. Er viel 56 millimeter, terwijl het gemiddelde voor mei op 46 millimeter ligt. Lelystad was met 80 millimeter de natste plaats en het Limburgse Schaesberg was het minst nat met 16 millimeter.

Het neerslagtekort is ondanks het natte weer niet verdwenen en de verwachting is dat het tekort de komende weken verder oploopt.

Meer uit Binnenland

ChipSoft: onderzoek naar ransomware-aanval in volle gang

AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek naar "de oorzaak en reikwijdte" van de ransomware-aanval bij softwareleverancier ChipSoft is "in volle gang". Dat meldt een woordvoerder van het bedrijf. Het staat daarbij in nauw contact met zorgorganisaties die gebruikmaken van de software.

21 minuten geleden
Drones bij woning prinses Beatrix en bij kluis Nederlandsche Bank

DEN HAAG (ANP) - Beveiligers van de woning van prinses Beatrix, kasteel Drakensteyn in het Utrechtse dorp Lage Vuursche, hebben afgelopen november drones bij het terrein gezien. De Koninklijke Marechaussee zag ook onbemande toestellen bij een goudkluis van De Nederlandsche Bank in Huis ter Heide, enkele kilometers verderop. Een woordvoerder van de marechaussee bevestigt dat na berichtgeving van het AD.

22 minuten geleden
Advocaat zaak-Weski: dossier is vergaring van aannames

ROTTERDAM (ANP) - Het dossier in de strafzaak tegen voormalig advocaat Inez Weski bevat geen enkel belastend bericht dat de aanklacht tegen haar kan ondersteunen. Het Openbaar Ministerie baseert zich op "een vergaring van aannames", die niet getoetst of geobjectiveerd zijn.

42 minuten geleden
Steeds meer jongeren ingezet als drugsuithaler

DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.

3 uur geleden
Ook laatste deel A16 bij Rotterdam weer open voor verkeer

ROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.

5 uur geleden
Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen, meldt Pararius

ROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.

5 uur geleden
Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

15 uur geleden