Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weeronline: maart 2023 was uitzonderlijk nat en vrij somber

Weeronline: maart 2023 was uitzonderlijk nat en vrij somber

HOUTEN (ANP) - Maart was dit jaar uitzonderlijk nat en vrij somber, vat Weeronline de maand samen. Er viel bijna twee keer zoveel regen als normaal en de zon scheen gemiddeld 30 uur minder in vergelijking met andere jaren. Bovendien is het contrast met maart 2022 "zeer groot".

Met nog een kleine week te gaan, lijkt de gemiddelde neerslaghoeveelheid over het hele land op iets meer dan 100 millimeter te komen. Normaal gesproken valt er in maart zo'n 56 millimeter. De kans bestaat dat maart 2023 in het rijtje met natste maanden ooit komt sinds de metingen in 1906 begonnen. Het record is in handen van 1981, toen er in de derde maand van het jaar gemiddeld 128 millimeter neerslag viel. In 2019 viel 101 millimeter, mogelijk neemt de huidige maand de vijfde plaats in het klassement van dat jaar nog over als de gemiddelde neerslag boven de 100 millimeter uitkomt.

Behalve dat deze maartmaand uitzonderlijk nat was, liet de zon zich ook maar weinig zien. Gemiddeld schijnt de zon in de eerste maand van de lente 145 uur, maar dit jaar komt het totale aantal zonuren waarschijnlijk uit op zo'n 115. Daarmee is het de somberste maand maart sinds 2005, toen de zon 118 uur scheen. Toch is het niet de somberste maartmaand ooit. In 1909 en 1981 scheen de zon slechts 54 tot 56 uur. Dit staat in schril contrast met de hoeveelheid zonneschijn in Nederland vorig jaar in deze maand. In maart 2022 werd een recordaantal van 245 zonuren genoteerd.

Meer uit Binnenland

Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

9 minuten geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

1 uur geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

1 uur geleden
Cruiseschip Hondius komt zondag rond middaguur aan bij Tenerife

TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.

2 uur geleden
Schade na brand in datacenter Almere nog niet in kaart gebracht

ALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.

2 uur geleden
Onderwijsinstellingen nemen maatregelen na hack

DEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.

2 uur geleden
Verdachte van explosie bij pand D66 is 37-jarige man

DEN HAAG (ANP) - De persoon die is aangehouden na een explosie bij het partijkantoor van D66 is een 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, meldt de politie. Bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag ging donderdagavond iets na 21.00 uur een vuurwerkbom af. Het gebouw raakte hierdoor beschadigd. Er waren op het moment van de explosie tientallen jongeren aanwezig in het pand. Niemand raakte gewond.

2 uur geleden