Weeronline: kans op gladheid blijft nog paar dagen
HOUTEN (ANP) - De komende week kan het de eerste paar dagen nog wat glad zijn, meldt Weeronline zondag. De afgelopen dagen was het her en der ook glad op de weg, maar vanaf woensdag wordt het weer wat zachter.
Maandag start met lage temperaturen, aldus Weeronline, vooral dieper landinwaarts. "Het kwik ligt 's ochtends vroeg hier onder het vriespunt en in het zuidoosten komt (dichte) mist voor." De mist kan hardnekkig zijn. Elders worden zonnige perioden afgewisseld door sluierwolken. In het uiterste noordwesten is de bewolking wat dikker en kan een spatje regen vallen. Het wordt 0 tot 5 graden met weinig wind.
In de nacht van maandag naar dinsdag kan het kwik in Zuid-Limburg richting de -10 graden dalen. Elders wordt het niet zo koud, maar kan het wel (licht) vriezen. "Omdat vorst nog in de weerkaarten zit behoort gladheid ook tot de mogelijkheden."
Dinsdagmiddag verdwijnt de vorst zo goed als overal en neemt de bewolking vanuit het noorden toe, aldus Weeronline. "Dit gaat misschien gepaard met een beetje motregen. Daarna: rustig met veel wolken, later ook zonkansen."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden