Weeronline: kans op gladheid blijft nog paar dagen
HOUTEN (ANP) - De komende week kan het de eerste paar dagen nog wat glad zijn, meldt Weeronline zondag. De afgelopen dagen was het her en der ook glad op de weg, maar vanaf woensdag wordt het weer wat zachter.
Maandag start met lage temperaturen, aldus Weeronline, vooral dieper landinwaarts. "Het kwik ligt 's ochtends vroeg hier onder het vriespunt en in het zuidoosten komt (dichte) mist voor." De mist kan hardnekkig zijn. Elders worden zonnige perioden afgewisseld door sluierwolken. In het uiterste noordwesten is de bewolking wat dikker en kan een spatje regen vallen. Het wordt 0 tot 5 graden met weinig wind.
In de nacht van maandag naar dinsdag kan het kwik in Zuid-Limburg richting de -10 graden dalen. Elders wordt het niet zo koud, maar kan het wel (licht) vriezen. "Omdat vorst nog in de weerkaarten zit behoort gladheid ook tot de mogelijkheden."
Dinsdagmiddag verdwijnt de vorst zo goed als overal en neemt de bewolking vanuit het noorden toe, aldus Weeronline. "Dit gaat misschien gepaard met een beetje motregen. Daarna: rustig met veel wolken, later ook zonkansen."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
7 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
9 uur geleden