Weeronline: 2025 in top vier warmste zomers ooit gemeten
HOUTEN (ANP) - De zomer van 2025 staat op de vierde plaats van warmste zomers ooit gemeten, met een gemiddelde temperatuur van 18,5 graden in De Bilt. De meteorologische zomer was volgens Weeronline uitzonderlijk warm, droog en zonnig.
"We hadden twee officiële hittegolven, diverse datum-warmterecords, een zeldzame officiële zeer hete dag en een uitzonderlijk vroege nacht met grondvorst", somt het weerbureau op als opvallende weermomenten uit de zomermaanden. De zeer hete dag was 1 juli, het werd toen 35,5 graden in De Bilt. Een dag later werd in Maastricht 39 graden gemeten, alleen in 2019 en 2022 was het in Nederland ooit warmer dan dat.
Van de tien warmste zomers sinds het begin van de metingen in 1901 zijn er acht gemeten in deze eeuw. Dat noemt Weeronline opvallend. Alleen 1976 en 1983 staan uit de vorige eeuw in de top tien warmste zomers.
Het neerslagtekort liep deze zomer op. In augustus was het vooral droog. Toen viel slechts 36 millimeter regen over de hele maand. De zon heeft daarentegen volop geschenen. De zomer telde met 750 zonuren 94 uur meer dan normaal.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlandse reizigers voor nieuwe, zware aardbevingen in Japan. Het gaat met name om de regio's Tohoku en Hokkaido, meldt het departement in het reisadvies voor het Aziatische land. Hierdoor kunnen er in het vlieg- en treinverkeer problemen ontstaan.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.
1 uur geledenTEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
6 uur geleden