Weer.nl: zonnigste start van maart ooit
HILVERSUM (ANP) - De zon heeft in de eerste tien dagen van maart nog nooit zo veel geschenen als dit jaar. Hoewel we pas op 9 maart zitten, liet de zon zich gemiddeld over het land volgens Weer.nl een recordaantal van 72,5 uur zien.
Het oude record stamt uit 1976, toen telden de eerste tien dagen van maart 72,4 zonuren. Ook woensdag en donderdag schijnt de zon volop en Weer.nl verwacht dan ook dat het aantal zonuren oploopt tot uiteindelijk 89 uur in de periode van 1 tot en met 10 maart. "Dit jaar scheen de zon daarmee 128 procent langer dan normaal, een bijzondere prestatie", aldus het weerbureau. In het huidige klimaat, dat een gemiddelde is van de periode 1991 tot 2020, schijnt de zon in de eerste tien dagen van maart gemiddeld namelijk 39 uur.
De kans is aanwezig dat de hele maand maart recordzonnig verloopt, maar dat valt nu nog niet te zeggen. Wel voorspellen weermodellen vrij zonnig weer voor de komende tijd: volgens het gemiddelde van alle berekeningen zou het aantal zonuren de 200 overschrijden op 23 maart, aldus Weer.nl. In 2014 was maart het zonnigst ooit, met landelijk 208 zonuren.
Meer uit Binnenland
BALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij een inzamelingsactie voor de doodgeschoten man in Overasselt is binnen een dag meer dan 10.000 euro opgehaald. Het geld is bedoeld voor de uitvaart van de 51-jarige man uit Wijchen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoningen in Nederland neemt amper af ten opzichte van vorig jaar, hoewel de afgesproken nieuwbouwbeloftes wel worden waargemaakt. Dat blijkt uit cijfers van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting. Het tekort wordt geschat op ruim 20.200 woningen. Dat is vergelijkbaar met het tekort van 21.000 in 2025. Kenniscentrum Kences stelt dat er meer maatregelen nodig zijn voor de realisatie van meer studentenhuisvesting. "Sociale studentenhuisvesters kunnen zo 15.000 tot 25.000 meer studentenwoningen bouwen."
3 uur geledenHEUMEN (ANP) - De gemeente Heumen maakt donderdag bekend of het huis in Overasselt dat dinsdag werd belaagd door tientallen bewapende mensen, wordt gesloten. Ook komt er dan meer informatie over "eventuele aanvullende maatregelen", liet burgemeester Joerie Minses woensdag weten.
4 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Joeri Minses, de burgemeester van de gemeente Heumen, roept de inwoners van Overasselt en omgeving op om rustig te blijven na dreigbeelden die in de media circuleren. Minses zegt dat de onrust in zijn gemeente toeneemt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van dinsdag.
4 uur geledenWIJCHEN (ANP) - De politie heeft woensdagmiddag bij een zoekactie na het geweld in Overasselt een verdachte tas in Wijchen gevonden. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Die krant schreef dat er wapens in de tas zitten, de politie bevestigt dit echter niet. "De inhoud van de tas wordt op dit moment onderzocht", aldus de woordvoerster.
6 uur geleden