Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer.nl: zonnigste start van maart ooit

Weer.nl: zonnigste start van maart ooit

HILVERSUM (ANP) - De zon heeft in de eerste tien dagen van maart nog nooit zo veel geschenen als dit jaar. Hoewel we pas op 9 maart zitten, liet de zon zich gemiddeld over het land volgens Weer.nl een recordaantal van 72,5 uur zien.

Het oude record stamt uit 1976, toen telden de eerste tien dagen van maart 72,4 zonuren. Ook woensdag en donderdag schijnt de zon volop en Weer.nl verwacht dan ook dat het aantal zonuren oploopt tot uiteindelijk 89 uur in de periode van 1 tot en met 10 maart. "Dit jaar scheen de zon daarmee 128 procent langer dan normaal, een bijzondere prestatie", aldus het weerbureau. In het huidige klimaat, dat een gemiddelde is van de periode 1991 tot 2020, schijnt de zon in de eerste tien dagen van maart gemiddeld namelijk 39 uur.

De kans is aanwezig dat de hele maand maart recordzonnig verloopt, maar dat valt nu nog niet te zeggen. Wel voorspellen weermodellen vrij zonnig weer voor de komende tijd: volgens het gemiddelde van alle berekeningen zou het aantal zonuren de 200 overschrijden op 23 maart, aldus Weer.nl. In 2014 was maart het zonnigst ooit, met landelijk 208 zonuren.

Meer uit Binnenland

Arrestaties om dodelijke nep-pillen, webshops offline gehaald

DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.

1 uur geleden
NCSC: nog steeds geen signalen van actief misbruik PHP-lek

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

6 uur geleden
Website DigiD weer toegankelijk

DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.

12 uur geleden
Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

16 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

16 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

16 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

18 uur geleden