Weer.nl: zonnigste start van maart ooit
HILVERSUM (ANP) - De zon heeft in de eerste tien dagen van maart nog nooit zo veel geschenen als dit jaar. Hoewel we pas op 9 maart zitten, liet de zon zich gemiddeld over het land volgens Weer.nl een recordaantal van 72,5 uur zien.
Het oude record stamt uit 1976, toen telden de eerste tien dagen van maart 72,4 zonuren. Ook woensdag en donderdag schijnt de zon volop en Weer.nl verwacht dan ook dat het aantal zonuren oploopt tot uiteindelijk 89 uur in de periode van 1 tot en met 10 maart. "Dit jaar scheen de zon daarmee 128 procent langer dan normaal, een bijzondere prestatie", aldus het weerbureau. In het huidige klimaat, dat een gemiddelde is van de periode 1991 tot 2020, schijnt de zon in de eerste tien dagen van maart gemiddeld namelijk 39 uur.
De kans is aanwezig dat de hele maand maart recordzonnig verloopt, maar dat valt nu nog niet te zeggen. Wel voorspellen weermodellen vrij zonnig weer voor de komende tijd: volgens het gemiddelde van alle berekeningen zou het aantal zonuren de 200 overschrijden op 23 maart, aldus Weer.nl. In 2014 was maart het zonnigst ooit, met landelijk 208 zonuren.
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
7 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
8 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
19 uur geleden