Weer.nl: vanaf woensdag komt een einde aan stormachtig weer
HILVERSUM (ANP) - Het was de afgelopen dagen zeer onstuimig met stormen Dudley, Eunice en Franklin, maar aan het echt stormachtige weer lijkt deze week voorlopig een einde te komen. Volgens Weer.nl wordt het weer vanaf woensdag rustiger, al kan het af en toe nog wel vrij krachtig waaien aan de kust.
Maandag waait het nog stevig, met in het binnenland windkracht 5 tot 6 en windstoten van 75 tot 90 kilometer per uur. In het westen en midden van het land geldt nog code geel. Ook dinsdag lijkt nog een onstuimige dag te worden met windstoten tot 75 kilometer per uur aan zee. In de loop van de avond klaart het op. Landinwaarts kan de temperatuur in de nacht dalen tot dicht bij het vriespunt.
Woensdag wordt volgens Weer.nl een droge dag met zon en niet meer zoveel wind. In het binnenland is de wind hooguit matig, aan de kust kan het nog krachtig zijn. De temperatuur loopt snel op en bereikt in vrijwel het hele land 10 à 11 graden. In de dagen die volgen is het gedaan met het rustige weer en valt verspreid over het land een aantal winterse buien. Ook trekt de wind dan iets aan en komen de temperaturen wat lager uit.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - Corné H., veroordeeld wegens een urenlange gijzeling in een café in Ede, moet zo snel mogelijk naar een tbs-kliniek. Daar kan hij de hulp en behandeling krijgen die hij nodig heeft. Om dat te bereiken hebben zijn advocaten een kort geding aangespannen. Een van hen, Petra Breukink, bevestigt dat na berichtgeving van Omroep Brabant. De man is onberekenbaar en is een gevaar voor zichzelf en anderen, stelt Breukink.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is hersteld van haar griep en hervat haar werkzaamheden. Dat laat de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten. De koningin zegde donderdag en vrijdag afspraken af, omdat ze ziek was.
34 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.
3 uur geledenROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
23 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geleden