Weer.nl: tweede officiële storm van het jaar
VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is tussen 11.00 en 12.00 uur een windsnelheid van 9 Beaufort gemeten. Daarmee is volgens weer.nl de tweede officiële storm van 2022 een feit.
In tegenstelling tot de storm van afgelopen maandag, die de naam Corrie kreeg, is aan deze storm geen naam gegeven. Dit gebeurt pas wanneer in Nederland, het Verenigd Koninkrijk of Ierland een code oranje wordt afgekondigd. Dat is deze keer niet het geval, want in ons land geldt alleen code geel. De volgende namen op de alfabetische lijst zijn Dudley, Eunice en Franklin.
In Vlissingen is een windstoot van 102 kilometer per uur gemeten. Ook elders in het land waait het stevig en valt veel regen. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De komende uren kunnen de windstoten in het zuidwestelijk kustgebied snelheden van zo'n 100 kilometer per uur bereiken. In het zuiden van het land kunnen windstoten voorkomen van ruim 80 kilometer per uur.
Zondagavond
In de loop van de middag neemt de wind tijdelijk iets in kracht af, maar zondagavond trekken opnieuw buien over het land en kunnen de windsnelheden aan de kust opnieuw oplopen naar ruim 100 kilometer per uur.
Normaal telt Nederland zeven stormen per jaar. De maanden november, december, januari en februari tellen de meeste stormen. De meteorologische winter, die van december tot en met februari loopt, telt gemiddeld vier stormen in ons land. Dit is de derde storm van de winter.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales hebben zich vooralsnog slechts enkele Nederlanders gemeld na het noodweer in de Spaanse regio Catalonië. Vanuit de regio Barcelona heeft de ANWB Alarmcentrale acht meldingen van gedupeerde Nederlandse vakantiegangers binnengekregen. Vier mensen meldden zich bij Eurocross.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - In Leiden zijn zaterdagavond twee mensen gewond geraakt bij een steekpartij. Die vond plaats op de Molenwerf, waar op dat moment de kermis was vanwege Leidens Ontzet. De gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Er is nog niemand aangehouden.
15 uur geledenDE BILT (ANP) - In zeven provincies komt zondagochtend dichte mist voor. Het verkeer kan hiervan hinder ondervinden. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt tot 10.00 uur in de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Een half miljoen overvliegende trekvogels zijn volgens Vogelbescherming Nederland zaterdag in Nederland geteld. Dit gebeurde tijdens de jaarlijkse Euro Birdwatch, die dit jaar voor de 31e keer werd georganiseerd door Vogelbescherming Nederland. In Nederland telden vogelaars op meer dan 126 verschillende plekken en telden zij 208 soorten vogels. Het is het grootste evenement voor het tellen van trekvogels.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 32-jarige man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij een dodelijke schietpartij op de Amstelveenseweg in Amsterdam Oud-Zuid. Bij de schietpartij in de nacht van vrijdag op zaterdag kwam een 34-jarige man uit Amsterdam om het leven.
1 dag geledenGELEEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een minderjarige jongen uit de gemeente Sittard-Geleen aangehouden voor zware mishandeling. De jongen wordt verdacht van het gooien van zwaar vuurwerk afgelopen zondag op de Markt in Sittard.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Het Familiediner stopt na een kwart eeuw op de Nederlandse televisie. Dat hebben de EO en presentator Bert van Leeuwen bekendgemaakt. "Ik heb goed en slecht nieuws. Het slechte nieuws is: Het Familiediner stopt. Echt waar", zegt Van Leeuwen op sociale media. "Maar het goede nieuws is: we maken nog één serie, dus grijp je kans, voordat het te laat is."
1 dag geleden