Weer.nl: tweede officiële storm van het jaar
VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is tussen 11.00 en 12.00 uur een windsnelheid van 9 Beaufort gemeten. Daarmee is volgens weer.nl de tweede officiële storm van 2022 een feit.
In tegenstelling tot de storm van afgelopen maandag, die de naam Corrie kreeg, is aan deze storm geen naam gegeven. Dit gebeurt pas wanneer in Nederland, het Verenigd Koninkrijk of Ierland een code oranje wordt afgekondigd. Dat is deze keer niet het geval, want in ons land geldt alleen code geel. De volgende namen op de alfabetische lijst zijn Dudley, Eunice en Franklin.
In Vlissingen is een windstoot van 102 kilometer per uur gemeten. Ook elders in het land waait het stevig en valt veel regen. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De komende uren kunnen de windstoten in het zuidwestelijk kustgebied snelheden van zo'n 100 kilometer per uur bereiken. In het zuiden van het land kunnen windstoten voorkomen van ruim 80 kilometer per uur.
Zondagavond
In de loop van de middag neemt de wind tijdelijk iets in kracht af, maar zondagavond trekken opnieuw buien over het land en kunnen de windsnelheden aan de kust opnieuw oplopen naar ruim 100 kilometer per uur.
Normaal telt Nederland zeven stormen per jaar. De maanden november, december, januari en februari tellen de meeste stormen. De meteorologische winter, die van december tot en met februari loopt, telt gemiddeld vier stormen in ons land. Dit is de derde storm van de winter.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De dertien demonstranten die donderdagavond in Amsterdam zijn aangehouden rondom de Israël-manifestatie op de Dam zijn weer vrijgelaten, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten.
4 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Het Flevolandse provinciebestuur blijft van mening dat Flevoland "geen logische locatie" is voor een kleine kerncentrale, een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). De provincie trok die conclusie begin dit jaar al na eigen onderzoek. Netbeheerder TenneT nam de Flevolandse hoofdstad Lelystad daarna echter wel mee in een studie naar de impact op het Nederlandse energiesysteem van zes mogelijke SMR's verspreid over het land, als alternatief voor twee nieuwe kerncentrales.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrijwel alle Nederlandse hoofdredacties en een meerderheid van de Nederlandse journalisten hebben in hun werk te maken met juridische druk. Dat blijkt uit een onderzoek van PersVeilig in samenwerking met Ipsos dat vrijdag is gepresenteerd. Aan het onderzoek deden 33 hoofdredacties en 471 journalisten mee.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft vrijdag volgens een bron de 28-jarige Jan G. uit Overasselt aangehouden rond het onderzoek naar het geweld in die Gelderse plaats op 1 september. Op die dag kwam een groep gewapende mannen naar zijn huis. Een beveiliger voor zijn deur werd doodgeschoten.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Dertien verdachten van de dodelijke schietpartij in Overasselt blijven langer vastzitten. Elf meerderjarige verdachten blijven nog minstens negentig dagen in de cel. Het voorarrest van twee minderjarigen is met 45 dagen verlengd, meldt de rechtbank in Arnhem.
3 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Het gemeentehuis van het Gelderse Opheusden is donderdagavond behoorlijk beschadigd geraakt na een grimmige demonstratie tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum. Zo werd een slagboom naar de parkeergarage vernield en werd een ruit boven de ingang van het gemeentehuis ingegooid, meldt een woordvoerder van de gemeente Neder-Betuwe.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het 15-jarige meisje dat in juni haar beide ouders (53) zou hebben vermoord in het Groningse Meerstad blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Groningen bepaald, op de eerste voorbereidende zitting in de rechtbank in Groningen, meldt het Openbaar Ministerie. Vanwege de leeftijd van de verdachte was de zitting achter gesloten deuren.
4 uur geleden