Weer.nl: tweede officiële storm van het jaar
VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is tussen 11.00 en 12.00 uur een windsnelheid van 9 Beaufort gemeten. Daarmee is volgens weer.nl de tweede officiële storm van 2022 een feit.
In tegenstelling tot de storm van afgelopen maandag, die de naam Corrie kreeg, is aan deze storm geen naam gegeven. Dit gebeurt pas wanneer in Nederland, het Verenigd Koninkrijk of Ierland een code oranje wordt afgekondigd. Dat is deze keer niet het geval, want in ons land geldt alleen code geel. De volgende namen op de alfabetische lijst zijn Dudley, Eunice en Franklin.
In Vlissingen is een windstoot van 102 kilometer per uur gemeten. Ook elders in het land waait het stevig en valt veel regen. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De komende uren kunnen de windstoten in het zuidwestelijk kustgebied snelheden van zo'n 100 kilometer per uur bereiken. In het zuiden van het land kunnen windstoten voorkomen van ruim 80 kilometer per uur.
Zondagavond
In de loop van de middag neemt de wind tijdelijk iets in kracht af, maar zondagavond trekken opnieuw buien over het land en kunnen de windsnelheden aan de kust opnieuw oplopen naar ruim 100 kilometer per uur.
Normaal telt Nederland zeven stormen per jaar. De maanden november, december, januari en februari tellen de meeste stormen. De meteorologische winter, die van december tot en met februari loopt, telt gemiddeld vier stormen in ons land. Dit is de derde storm van de winter.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vier boerderijen en zes andere bedrijven moeten plaatsmaken voor de uitbreiding van Lelystad Airport, die nodig is om daar F-35-gevechtsvliegtuigen te kunnen stationeren. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) bekendgemaakt na afloop van de wekelijkse ministerraad.
16 minuten geledenVEERE (ANP) - In de Zeeuwse gemeente Veere kan misschien toch vuurwerk worden afgestoken tijdens de komende jaarwisseling. De gemeente is alsnog bereid om ontheffingen op het landelijke vuurwerkverbod te verstrekken.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tijdens de komende jaarwisseling komt er toch een vuurwerkshow bij de Erasmusbrug. Het Rotterdamse college van B en W heeft ruim 8 ton gereserveerd om het evenement voor een laatste keer mogelijk te maken. "Met het oog op de invoering van het landelijke vuurwerkverbod per 2026 is het wenselijk om zeker dit jaar een goed alternatief te bieden voor consumentenvuurwerk", meldt het college.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam heeft het gebiedsverbod voor een deel van de Rotterdamse wijk De Esch met drie maanden verlengd. De maatregel geldt tussen 23.00 uur en 05.00 uur van donderdag tot en met zondag. Tijdens die uren is het verboden gebied voor mensen die er niets te zoeken hebben.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In alle EU-landen is inmiddels de opvangcapaciteit voor asielzoekers op orde, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie aan de lidstaten gemeld. Premier Rob Jetten denkt met deze boodschap de Nederlandse rechter te kunnen overtuigen "dat we in Europa de boel zo op orde hebben dat we weer over kunnen gaan tot het terugsturen van mensen naar het Europese land waar ze een asielaanvraag moeten doorlopen".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gebruikt niet "de juiste taal" richting de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, vindt premier Rob Jetten. "Want ook Trump heeft er belang bij om Oekraïne te steunen in deze oorlog", zei Jetten voor het begin van de tweede dag van de EU-top. Hij denkt dat Trump wel weer terugkomt in het Oekraïnekamp.
4 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.
7 uur geleden