Weer.nl: jaarwisseling mogelijk recordwarm
DE BILT (ANP) - Komende nacht zou wel eens de warmst gemeten jaarwisseling ooit kunnen worden. Volgens Weer.nl wordt het een graad of 11 en daarmee kan het huidige record verbroken worden.
Alleen in 2007 en in 2012 kwam de temperatuur tijdens oud en nieuw in De Bilt ook boven de 10 graden uit. Het werd toen respectievelijk 12,1 en 10,6 graden. Het weerbureau acht de kans aanwezig dat het record uit 2007 komende nacht sneuvelt. Rond middernacht is het zacht, met naar verwachting 10 graden in het noorden en lokaal 13 graden in het zuiden.
Tijdens de jaarwisseling is het bewolkt en kan er met name in het oosten motregen vallen. Aan de kust staat een vrij krachtige wind. Regionaal kan ook wat mist ontstaan.
Eerder op de dag werd ook al een weerrecord verbroken. In de nacht naar vrijdag liep de temperatuur in De Bilt op tot 14,4 graden en daarmee is het officieel de warmste oudejaarsdag ooit gemeten. Het vorige record kwam uit 2017, toen werd het op het hoofdstation 13,7 graden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
17 uur geleden