Weer.nl: jaarwisseling mogelijk recordwarm
DE BILT (ANP) - Komende nacht zou wel eens de warmst gemeten jaarwisseling ooit kunnen worden. Volgens Weer.nl wordt het een graad of 11 en daarmee kan het huidige record verbroken worden.
Alleen in 2007 en in 2012 kwam de temperatuur tijdens oud en nieuw in De Bilt ook boven de 10 graden uit. Het werd toen respectievelijk 12,1 en 10,6 graden. Het weerbureau acht de kans aanwezig dat het record uit 2007 komende nacht sneuvelt. Rond middernacht is het zacht, met naar verwachting 10 graden in het noorden en lokaal 13 graden in het zuiden.
Tijdens de jaarwisseling is het bewolkt en kan er met name in het oosten motregen vallen. Aan de kust staat een vrij krachtige wind. Regionaal kan ook wat mist ontstaan.
Eerder op de dag werd ook al een weerrecord verbroken. In de nacht naar vrijdag liep de temperatuur in De Bilt op tot 14,4 graden en daarmee is het officieel de warmste oudejaarsdag ooit gemeten. Het vorige record kwam uit 2017, toen werd het op het hoofdstation 13,7 graden.
Meer uit Binnenland
LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Joran van der Sloot heeft in Peru gevraagd om een overplaatsing naar een andere gevangenis, melden de Peruaanse nieuwszenders America TV en Canal N. Volgens Van der Sloot wordt hij in de instelling waar hij nu vastzit met de dood bedreigd door medegevangenen.
2 minuten geledenASSEN (ANP) - Tijdens de Drentse 'stikstofmars' van woensdag hebben 15 mensen een officiële politiewaarschuwing gehad voor het rijden zonder kentekenplaat. Die waarschuwing staat geregistreerd in de politiesystemen. "Ze hebben geen boete gekregen", laat een woordvoerder van de politie Noord-Nederland weten. "Bij een volgende overtreding zal dat (in principe) wel het geval zijn."
8 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Op vrijdagochtend hebben vanaf ongeveer 07.00 tot 09.00 uur al een kleine 10.000 mensen de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. Hiervoor hanteert de vervoerder een uitzonderlijke dienstregeling, met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
22 minuten geledenWIJNALDUM (ANP) - De boeren die maandagavond 10 augustus met een trekker in het noorden van Friesland op de snelweg A31 reden, krijgen toch geen bekeuring. Eerder zei de politie boetes aan hen uit te gaan delen en ook te gaan achterhalen van wie de trekkers waren waarbij de kentekens waren afgeplakt. Maar na onderzoek van de politie blijkt dat "de basis" ontbreekt "om achteraf bekeuringen uit te schrijven", laat een woordvoerder van de politie Noord-Nederland weten.
1 uur geledenUITHUIZEN (ANP) - In het hoge noorden van Groningen is vrijdagochtend vroeg een aardbeving geweest. Volgens voorlopige metingen van het KNMI had die een magnitude van 2,8. Daarmee zou het de zwaarste beving sinds maart zijn. Toen was er een trilling met een kracht van 3,0 in de buurt van Assen.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - De politie heeft bij een incident aan het Stationsplein in Sittard op een verdachte geschoten. Die raakte daarbij gewond aan zijn been, zo laat de politie in een bericht op de website weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO heeft donderdag een "constructief" gesprek gehad met kabinetsleden over de stikstofaanpak. De boerenlobbyorganisatie stelt onder meer de toezegging te hebben gekregen "dat er ruimte is om het stikstofpakket stevig te verbeteren". "Bij het kabinet merken we grote bereidheid om hier met LTO en NAJK uit te komen."
13 uur geleden