Weer.nl: jaarwisseling mogelijk recordwarm
DE BILT (ANP) - Komende nacht zou wel eens de warmst gemeten jaarwisseling ooit kunnen worden. Volgens Weer.nl wordt het een graad of 11 en daarmee kan het huidige record verbroken worden.
Alleen in 2007 en in 2012 kwam de temperatuur tijdens oud en nieuw in De Bilt ook boven de 10 graden uit. Het werd toen respectievelijk 12,1 en 10,6 graden. Het weerbureau acht de kans aanwezig dat het record uit 2007 komende nacht sneuvelt. Rond middernacht is het zacht, met naar verwachting 10 graden in het noorden en lokaal 13 graden in het zuiden.
Tijdens de jaarwisseling is het bewolkt en kan er met name in het oosten motregen vallen. Aan de kust staat een vrij krachtige wind. Regionaal kan ook wat mist ontstaan.
Eerder op de dag werd ook al een weerrecord verbroken. In de nacht naar vrijdag liep de temperatuur in De Bilt op tot 14,4 graden en daarmee is het officieel de warmste oudejaarsdag ooit gemeten. Het vorige record kwam uit 2017, toen werd het op het hoofdstation 13,7 graden.
Meer uit Binnenland
RENKUM (ANP) - Dierenbeschermers hebben aangekondigd naar de rechter te stappen als provincies al op voorhand een vergunning klaarleggen om wolven af te schieten, voor het geval een wolf een mens aanvalt. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft de regels hiervoor versoepeld, zodat provincies sneller kunnen ingrijpen bij ernstige incidenten. Volgens Erkens is het noodzakelijk om dit nog voor de zomervakantie te doen, omdat de afgelopen jaren juist in deze maanden incidenten plaatsvonden met wolven die net welpen hebben gekregen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Provincies zijn positief over de nieuwe regels rond wolven, waardoor ze sneller kunnen ingrijpen bij ernstige incidenten. "Het heeft veel inzet gekost, maar eindelijk wordt erkend dat de veiligheid van mensen altijd op de eerste plaats moet staan", aldus de Gelderse BBB-gedeputeerde Harold Zoet, die al jaren pleit voor meer mogelijkheden om maatregelen te nemen. In Gelderland leven de meeste wolvenroedels, vooral op en om de Veluwe.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 38-jarige Amsterdammer is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekpartij aan de Maria Austriastraat in zijn woonplaats. Dat maakte de politie bekend.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en columniste Marjan Berk is zondag in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt. Berk, die op 11 juli 94 jaar zou zijn geworden, schreef tientallen boeken en was jarenlang columnist. In 1994 won zij een Gouden Televizier-Ring voor de televisieserie Vrouwenvleugel.
20 uur geledenHEIBLOEM (ANP) - In het Limburgse Heibloem zijn vier inzittenden van een personenauto overleden door een eenzijdig verkeersongeval. Dat meldt de politie. Twee andere inzittenden raakten gewond en zijn naar een ziekenhuis gebracht. De politie zegt nog geen informatie over de identiteit van de slachtoffers te kunnen delen.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het zoek- en reddingsteam van USAR is weer terug in Nederland. Het vliegtuig met daarin de 64 leden en acht hulphonden landde rond 13.25 uur op vliegbasis Eindhoven.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Directeur Stabiliteit en Humanitaire Hulp bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, Nathalie Olijslager, heeft het Nederlandse reddingsteam USAR bedankt voor de inzet in Venezuela, na de zware aardbevingen daar. "Jullie hebben een fantastische prestatie geleverd", zei ze tegen het team dat vlak daarvoor was geland op vliegbasis Eindhoven.
20 uur geleden