Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerman Piet Paulusma geridderd in Leeuwarden

Weerman Piet Paulusma geridderd in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Weerman Piet Paulusma is vrijdag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau in de Statenzaal in het provinciehuis in Leeuwarden. Paulusma kreeg deze koninklijke onderscheiding van de commissaris van de Koning van Friesland Arno Brok en burgemeester van Harlingen Ina Sjerps. "Paulusma toont zich een ware ambassadeur voor Fryslân en de Friese taal", aldus Brok.

Paulusma woont in Harlingen en verzorgt sinds 1985 het dagelijkse weerbericht op Omrop Fryslân. "Zijn weerbericht is een ankerpunt voor velen," aldus Brok. Volgens burgemeester Sjerps levert Paulusma "een belangrijke bijdrage aan de uitstraling van de stad Harlingen en is hij nauw betrokken bij activiteiten in de stad. Het is een fijn en bijzonder mens." Het lintje kreeg de weerman opgespeld door Lume Paulusma, zijn tweelingbroer.

Meer uit Binnenland

Energie-Nederland positief over gasvoorraadplannen kabinet

DEN HAAG (ANP) - Branchevereniging Energie-Nederland is positief over de gasvoorraadplannen van klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66). De minister wil de verantwoordelijkheid voor voldoende gasvoorraad bij de markt neerleggen, nu is de overheid daar zelf nog verantwoordelijk voor. Ook gaat het kabinet in Brussel pleiten voor de afschaffing van de Europese vuldoelen.

51 minuten geleden
Kabinet wil leveranciers verplichten om gas op voorraad te houden

DEN HAAG (ANP) - Gasleveranciers moeten worden verplicht om gasvoorraden aan te houden voor de winter, vindt het kabinet. Nu is de overheid zelf nog verantwoordelijk voor deze gasvoorraden, maar klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) wil die verantwoordelijkheid bij de markt neerleggen, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Zeven aanhoudingen na ingrijpen politie bij demonstratie Kesteren

KESTEREN (ANP) - De politie heeft donderdagavond zeven personen aangehouden bij een protest tegen een azc in het Gelderse dorp Kesteren. Drie mensen werden gearresteerd voor wederspannigheid, ofwel fysiek verzet bij een aanhouding. Vier aanhoudingen hielden verband met vuurwerk.

10 uur geleden
ME grijpt in bij azc-protest Kesteren na afsteken vuurwerk

KESTEREN (ANP) - De Mobiele Eenheid heeft in het Gelderse dorp Kesteren ingegrepen tijdens een azc-protest nadat er vuurwerk werd afgestoken. Dat zag een ANP-verslaggever. Een handvol personen is door de ME in busjes meegenomen. Een week eerder waren er rellen in het naburige dorp Opheusden, daarbij werden veertien mensen gearresteerd.

12 uur geleden
Tientallen mensen protesteren bij gemeentehuis Terneuzen om azc

TERNEUZEN (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn naar het gemeentehuis van Terneuzen gekomen om te protesteren tegen het voorstel asielzoekers op te vangen in een voormalig pand van Neckermann in de Zeeuwse stad. In het pand zouden maximaal tweehonderd asielzoekers moeten worden opgevangen, maar de tegenstanders zien dat niet zitten.

13 uur geleden
Gouden Griffel 2026 voor overleden schrijver Sjoerd Kuyper

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper heeft de Gouden Griffel 2026 gewonnen voor zijn boek Maantje verhuist de zee. Dat heeft boekenkoepel CPNB donderdag officieel bekendgemaakt. Kuyper overleed dinsdag op 74-jarige leeftijd, maar ontving daarvoor nog de prijs in het bijzijn van zijn vrouw en uitgever. De schrijver werd op zijn ziekbed verrast met bloemen en taart door zijn kleinkinderen.

14 uur geleden
Nachtopvanglocaties Rode Kruis in Warffum en Zuidwolde vol

TER APEL (ANP) - Beide nachtopvanglocaties voor asielzoekers die nog niet bij Ter Apel naar binnen kunnen, waren in de nacht van woensdag op donderdag vol. Dat meldt het Rode Kruis, dat de locaties in Warffum en Zuidwolde draaiende houdt. Op beide plekken kunnen honderd personen overnachten. Bij een verdere toename moeten asielzoekers mogelijk buiten op het veldje voor Ter Apel slapen.

15 uur geleden