Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerman door naar finale hoogspringen op EK indoor

Weerman door naar finale hoogspringen op EK indoor

ISTANBUL (ANP) - Britt Weerman heeft zich op de EK indooratletiek geplaatst voor de finale van het hoogspringen. De 19-jarige atlete uit Assen kwam in de kwalificaties tot een hoogte van 1,91 meter en dat was genoeg om zich bij de beste acht te voegen die zondag om de medailles springen.

Weerman veroverde onlangs haar vierde Nederlandse indoortitel. Ze bracht ook al het Nederlands record op 1,96 meter. Afgelopen zomer verraste de atlete met de vierde plaats op de EK outdoor in München.

’Ik moest even wennen en erin komen, dat was te zien aan mijn eerste sprongen", zei Weerman. "Toen de lat wat hoger lag, ging het steeds beter. Liefst haal ik alles in mijn eerste poging, maar dat lukte nu niet helemaal. Ik heb gelukkig wel twee daagjes rust om lekker te herstellen."

Ze verwacht een spannende strijd in de finale, met daarin drie Oekraïense atletes. Topfavoriet voor goud is Jaroslava Majoetsjich. Zij is de enige die dit seizoen over de 2 meter sprong. "Het zit er dik in dat ik een Nederlands record moet springen wil ik een medaille halen. Iedereen sprong goed in de kwalificatie en de meesten hadden nog veel over."

Meer uit Sport

Ferrari-coureurs Hamilton en Leclerc leggen ruzie bij

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton en Charles Leclerc hebben hun onderlinge irritaties uitgesproken. Dat hebben de beide coureurs van Ferrari gedaan in een bijeenkomst met hun teambaas Fred Vasseur bij de Grote Prijs van São Paulo.

3 uur geleden
Verstappen zint op inhaalrace vanaf laatste startrij Interlagos

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.

4 uur geleden
Norris snelste in kletsnatte kwalificatie GP van São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.

15 uur geleden
Nummer 1 Rybakina laat WTA Finals schieten, Kostjoek vervanger

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.

15 uur geleden
Alcaraz tegen Shelton in finale masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.

18 uur geleden
Brand pakt alsnog Europese titel veldrijden na straf Schreiber

ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.

20 uur geleden
Monfils nieuwe hoofdcoach van Franse Davis Cup-ploeg

PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.

1 dag geleden