Weer zilver voor snowboarder Vos op Paralympische Spelen
ZHANGJIAKOU (ANP) - Snowboarder Chris Vos heeft net als vier jaar geleden een zilveren medaille behaald op de Paralympische Spelen. De 24-jarige Vos pakte in 2018 in Pyeongchang zilver op de snowboardcross en nu deed hij dat in China op de banked slalom. De Noord-Hollander, die aan een zwaar ongeval op 5-jarige leeftijd een verlamming van zijn rechterbeen overhield, moest op het Genting Snow Park in Zhangjiakou alleen de Chinees Wu Zhongwei voor zich dulden.
Vos zette in de eerste run de tweede tijd neer achter Wu, waarna alle snowboarders nog een keer het parcours mochten afleggen om te proberen hun tijd te verbeteren. Vos zat lang onder de tijd van de Chinees, maar bleef uiteindelijk op de finish toch 0,14 seconde boven Wu. De Chinees, al zeker van het goud, scherpte vervolgens in zijn tweede poging zijn tijd nog met ruim een seconde aan.
"Ik heb alles eruit gehaald wat erin zat", zei Vos, die vorige week samen met Lisa Bunschoten de Nederlandse vlag droeg bij de openingsceremonie in Beijing. "Ik ging voor goud en ik kom met zilver terug. Uiteindelijk was de Chinees de grote verrassing, ik ken hem eigenlijk niet eens. Zilver op de slalom had ik nog niet op de Spelen, dus dit is een mooie kers op de taart van de afgelopen vier jaar, na wat we allemaal hebben gewonnen en overwonnen."
TeamNL
De Haarlemmer werd eerder deze week vierde op de snowboardcross. Vos bezorgde TeamNL vrijdag de derde medaille van deze Paralympische Spelen. De zitskiërs Jeroen Kampschreur en Niels de Langen pakten maandag respectievelijk zilver en brons op de supercombinatie.
Bij de vrouwen kwam Bunschoten niet verder dan de zevende plaats op de banked slalom, Renske van Beek werd elfde. Zitskiester Barbara van Bergen eindigde als vijfde op de reuzenslalom.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden