Weer zilver voor snowboarder Vos op Paralympische Spelen
ZHANGJIAKOU (ANP) - Snowboarder Chris Vos heeft net als vier jaar geleden een zilveren medaille behaald op de Paralympische Spelen. De 24-jarige Vos pakte in 2018 in Pyeongchang zilver op de snowboardcross en nu deed hij dat in China op de banked slalom. De Noord-Hollander, die aan een zwaar ongeval op 5-jarige leeftijd een verlamming van zijn rechterbeen overhield, moest op het Genting Snow Park in Zhangjiakou alleen de Chinees Wu Zhongwei voor zich dulden.
Vos zette in de eerste run de tweede tijd neer achter Wu, waarna alle snowboarders nog een keer het parcours mochten afleggen om te proberen hun tijd te verbeteren. Vos zat lang onder de tijd van de Chinees, maar bleef uiteindelijk op de finish toch 0,14 seconde boven Wu. De Chinees, al zeker van het goud, scherpte vervolgens in zijn tweede poging zijn tijd nog met ruim een seconde aan.
"Ik heb alles eruit gehaald wat erin zat", zei Vos, die vorige week samen met Lisa Bunschoten de Nederlandse vlag droeg bij de openingsceremonie in Beijing. "Ik ging voor goud en ik kom met zilver terug. Uiteindelijk was de Chinees de grote verrassing, ik ken hem eigenlijk niet eens. Zilver op de slalom had ik nog niet op de Spelen, dus dit is een mooie kers op de taart van de afgelopen vier jaar, na wat we allemaal hebben gewonnen en overwonnen."
TeamNL
De Haarlemmer werd eerder deze week vierde op de snowboardcross. Vos bezorgde TeamNL vrijdag de derde medaille van deze Paralympische Spelen. De zitskiërs Jeroen Kampschreur en Niels de Langen pakten maandag respectievelijk zilver en brons op de supercombinatie.
Bij de vrouwen kwam Bunschoten niet verder dan de zevende plaats op de banked slalom, Renske van Beek werd elfde. Zitskiester Barbara van Bergen eindigde als vijfde op de reuzenslalom.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
15 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
21 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
23 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden