Weer waarschuwing voor Deutsche Bank om gebrekkige witwascontrole
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Deutsche Bank heeft opnieuw een waarschuwing gekregen van de Duitse banktoezichthouder BaFin. De grootste bank van Duitsland zou nog altijd tekortschieten in het voorkomen van witwaspraktijken. Dat komt naar voren in een bevel van de financiële waakhond uit november dat donderdag is gepubliceerd. BaFin dreigt daarin ook met boetes.
BaFin gaf Deutsche bank in september 2018 de opdracht om veiligheidsmaatregelen te nemen en daarmee te voldoen aan verplichtingen in verband met de preventie van witwassen en de financiering van terrorisme. Om te controleren of de bank in actie zou komen, stuurde de bankenwaakhond een speciale toezichthouder. Dat was destijds niet eerder voorgekomen in de Duitse bankensector. Het mandaat van deze toezichthouder is met de waarschuwing van BaFin ook verlengd tot eind oktober van dit jaar.
Volgens Deutsche Bank heeft BaFin geen nieuwe tekortkomingen gevonden, maar gaat het hier om een tijdschema "voor de uitvoering van de reeds overeengekomen maatregelen". De bank meldt verder te investeren "in de nodige middelen om deze maatregelen binnen de deadline te implementeren".
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
8 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
13 uur geleden