Weer waarschuwing voor Deutsche Bank om gebrekkige witwascontrole
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Deutsche Bank heeft opnieuw een waarschuwing gekregen van de Duitse banktoezichthouder BaFin. De grootste bank van Duitsland zou nog altijd tekortschieten in het voorkomen van witwaspraktijken. Dat komt naar voren in een bevel van de financiële waakhond uit november dat donderdag is gepubliceerd. BaFin dreigt daarin ook met boetes.
BaFin gaf Deutsche bank in september 2018 de opdracht om veiligheidsmaatregelen te nemen en daarmee te voldoen aan verplichtingen in verband met de preventie van witwassen en de financiering van terrorisme. Om te controleren of de bank in actie zou komen, stuurde de bankenwaakhond een speciale toezichthouder. Dat was destijds niet eerder voorgekomen in de Duitse bankensector. Het mandaat van deze toezichthouder is met de waarschuwing van BaFin ook verlengd tot eind oktober van dit jaar.
Volgens Deutsche Bank heeft BaFin geen nieuwe tekortkomingen gevonden, maar gaat het hier om een tijdschema "voor de uitvoering van de reeds overeengekomen maatregelen". De bank meldt verder te investeren "in de nodige middelen om deze maatregelen binnen de deadline te implementeren".
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
7 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
12 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
1 dag geleden