Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer waarschuwing voor Deutsche Bank om gebrekkige witwascontrole

Weer waarschuwing voor Deutsche Bank om gebrekkige witwascontrole

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Deutsche Bank heeft opnieuw een waarschuwing gekregen van de Duitse banktoezichthouder BaFin. De grootste bank van Duitsland zou nog altijd tekortschieten in het voorkomen van witwaspraktijken. Dat komt naar voren in een bevel van de financiƫle waakhond uit november dat donderdag is gepubliceerd. BaFin dreigt daarin ook met boetes.

BaFin gaf Deutsche bank in september 2018 de opdracht om veiligheidsmaatregelen te nemen en daarmee te voldoen aan verplichtingen in verband met de preventie van witwassen en de financiering van terrorisme. Om te controleren of de bank in actie zou komen, stuurde de bankenwaakhond een speciale toezichthouder. Dat was destijds niet eerder voorgekomen in de Duitse bankensector. Het mandaat van deze toezichthouder is met de waarschuwing van BaFin ook verlengd tot eind oktober van dit jaar.

Volgens Deutsche Bank heeft BaFin geen nieuwe tekortkomingen gevonden, maar gaat het hier om een tijdschema "voor de uitvoering van de reeds overeengekomen maatregelen". De bank meldt verder te investeren "in de nodige middelen om deze maatregelen binnen de deadline te implementeren".

Meer uit Financieel

Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

18 minuten geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

36 minuten geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

2 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

3 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

4 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiƫle resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

5 uur geleden
Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

5 uur geleden