Weer verkiezingsdebatten bij RTL en de NOS
HILVERSUM (ANP) - Ook aan de komende Tweede Kamerverkiezingen op 22 november wordt veel aandacht besteed op televisie. Zowel RTL als de NOS komen weer met extra uitzendingen en debatten.
Op RTL 4 zijn er twee debatten te zien, laat RTL donderdag weten. Bij het eerste, dat op 5 november wordt uitgezonden, komen drie lijsttrekkers van de grootste partijen aan het woord. Bij het tweede debat op 12 november zijn zes lijsttrekkers aan de beurt. Daarnaast zal er in de week voor de verkiezingen elke avond een lijsttrekker aanschuiven in de talkshow Beau. Ook in de nieuwsuitzendingen wordt veel aandacht besteed aan het laatste verkiezingsnieuws. Zo zijn er ook speciale uitzendingen van het RTL Ontbijtnieuws.
Bij de NOS zijn er ook weer televisiedebatten, laat een woordvoerder desgevraagd weten. Daarnaast komt er een zesdelige serie van NOS op 3 waarin lijsttrekkers aan de tand worden gevoeld en is er een Jeugdjournaal-debat.
De NOS besteedt ook op de radio aandacht aan de verkiezingen. Zo zal op NPO Radio 1 een debat worden uitgezonden en is er 's ochtends in aanloop naar de verkiezingen dagelijks een lijsttrekker te horen in het journaal. De precieze programmering van de NOS wordt op een later moment bekendgemaakt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 dagen geleden