Weer vergeefse zoektocht naar vermiste Marjo Winkens in Limburg
ULESTRATEN (ANP) - In een bos bij het Limburgse dorpje Ulestraten is zaterdag met graafmachines gezocht naar de sinds 1975 vermiste Marjo Winkens (17) uit Schimmert. De zoektocht leverde echter niets op.
Volgens vrijwilliger Cor Aalbregt van de Stichting Signi Zoekhonden was tot de zoektocht besloten na informatie door de Limburgse detective Ben Zuidema. Een veroordeelde en inmiddels overleden Heerlense tbs'er zou vier jaar geleden tegen Zuidema gezegd hebben Winkens in het bos bij Ulestraten begraven te hebben, na haar te hebben vermoord.
"Drie jaar geleden zochten we vergeefs naar Marjo in een bosperceel bij Beesel", vertelt Aalbregt. "Daar sprak iemand me aan en vertelde over een bewering van Zuidema dat hij de moordenaar zou hebben gesproken. We namen contact met Zuidema op, die ons vertelde waar het lichaam van Winkens zou liggen. We hebben de grond eerst met radarbeelden onderzocht, en vervolgens met speurhonden. Die honden slaan aan bij het ruiken van een lijkengeur. De honden gaven op twee plekken een signaal op een half verharde weg."
Verder onderzoek
"Met toestemming van de gemeente Meerssen hebben we die weg op vier plaatsen opengelegd, maar we hebben niks gevonden."
Signi overweegt om op korte termijn verder onderzoek te doen bij Ulestraten. "Het kan zijn dat we er zaterdag net naast zaten", zei hij. "Mogelijk is er dus binnenkort een nieuwe zoektocht."
Eerdere zoekacties
Het was niet de eerste zoektocht naar het vermiste meisje. In 2005 werd in Beesel gezocht na een tip dat daar stoffelijke resten zouden liggen. Een jaar later werd de stortplaats in Spaubeek onderzocht. In beide gevallen werden geen sporen van het vermiste meisje gevonden. Ook een zoekactie in april 2019 in Beesel leverde niets op.
Marjo Winkens miste in de nacht van 1 op 2 september 1975 de laatste bus vanuit Sittard naar haar woonplaats Schimmert. Van de moeder van haar vriendin leende ze een brommer. Die werd later teruggevonden bij Spaubeek, ergens tussen Sittard en Schimmert. Niet veel later werden haar helm, handtasje en jas teruggevonden in Beesel, meer dan 70 kilometer noordelijker. Van het meisje zelf ontbreekt elk spoor.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
2 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
5 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
5 uur geleden