Weer verdachten van Coolsingelrellen aangehouden
ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw zijn mensen opgepakt die worden verdacht van betrokkenheid bij de rellen op de Coolsingel in Rotterdam op 19 november vorig jaar. Het gaat nu om vijf mensen, ze zijn aangehouden tussen 10 januari en deze vrijdag (21 januari). Hiermee staat het totale aantal mensen dat in verband met de rellen is opgepakt op 73, zo meldt de politie. Op de bewuste avond zelf werden 49 mensen opgepakt, nadien dus tot nu toe 24.
Drie van de vijf nu opgepakten worden verdacht van het gooien van stenen naar ME’ers, politievoertuigen en/of hulpdiensten. Het zijn twee 19-jarigen en een nu 18-jarige jongen (in november nog 17) uit Rotterdam. Twee anderen, een man (51 uit Den Haag) en een vrouw (49 uit Krimpen), worden verdacht van het in brand steken van een afvalcontainer.
De rellen op de Coolsingel braken uit na een manifestatie tegen het coronabeleid van het kabinet. Politieagenten waren het doelwit. Onder meer winkels, politiewagens en scooters werden ook beschadigd of vernield. Vijf mensen raakten gewond door kogels.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
1 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
8 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
8 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
9 uur geleden