Weer verdachte relschopper van Malieveld herkend
DEN HAAG (ANP) - Opnieuw is een man herkend na het verspreiden van foto's van acht verdachten van de ongeregeldheden na de verboden demonstratie op het Haagse Malieveld op 21 juni. Dat bevestigde de politie vrijdag. Hierdoor staan op politie.nl nog van drie verdachten foto's.
De beelden werden dinsdag getoond in het regionale opsporingsprogramma Team West bij Omroep West en kwamen ook langs in Opsporing Verzocht. Een van de verdachten zou een politieagent die op de grond lag tegen het hoofd hebben geschopt.
Donderdag werden al drie mannen herkend en afgelopen dinsdag werd één relschopper herkend. Van verdachten die herkend zijn, wordt de foto van de website van de politie gehaald. Het is niet bekend of de herkende mannen inmiddels zijn opgepakt. "In brede zin kan ik zeggen dat we bezig zijn met het onderzoek ", aldus een woordvoerder van de politie Den Haag.
Het tonen van de beelden van de verdachten, allen mannen, in de tv-programma's leidde tot 75 tips op woensdag.
Op 21 juni kwamen demonstranten tegen de coronamaatregelen van de overheid naar Den Haag. Er ontstonden tussen het Malieveld en Den Haag CS confrontaties met de Mobiele Eenheid. Volgens de politie hebben relschoppers daarbij fors geweld gebruikt. Zo werd met stenen en rookbommen naar de politie gegooid. In totaal werden honderden mensen aangehouden en veelal met een boete heengezonden. Twaalf mensen werden opgepakt voor openlijke geweldpleging. Dinsdagochtend vroeg werden drie andere verdachten in hun huis opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij de ongeregeldheden.
Meer uit Binnenland
OOSTRUM (ANP) - Door de grote brand in het Noord-Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen zijn er van de ongeveer 4000 jeneverbesstruiken die daar voorkwamen nog maar een kleine honderd over. Dat meldt stichting Het Limburgs Landschap.
6 uur geledenALMELO (ANP) - In delen van Zuidoost-Drenthe is vanaf donderdag een verbod op het gebruik van grondwater van kracht. Waterschap Vechtstromen meldt dat het verbod wordt ingesteld om kwetsbare natuur te beschermen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder Melanie van der Horst (D66) heeft niet bewust informatie achtergehouden voor de gemeenteraadsverkiezingen eerder dit jaar. Dat schrijft zij in een verklaring, nadat stadsomroep AT5 eerder dinsdag schreef dat Van der Horst al voor de verkiezingen wist van een forse kostenoverschrijding voor de geplande Oostbrug over het IJ. Volgens AT5 hield ze die informatie achter.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel mensen zijn dinsdag nog op zoek naar eclipsbrillen om de gedeeltelijke zonsverduistering woensdagavond te kunnen aanschouwen. Bij winkels op tal van plekken zijn de speciale brillen uitverkocht, bij sommige winkels waar ze nog wel te koop zijn, stonden mensen in de rij.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De organisaties van de introductieweken voor nieuwe studenten treffen maatregelen vanwege het hete weer. Deze week zijn de introweken van Groningen, Leiden en Utrecht. Ook zijn ontgroeningen bij een aantal studentenverenigingen begonnen, zoals bij het Amsterdamse studentenkorps A.S.C./A.V.S.V.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afvoer van de Rijn is met 615 kubieke meter per seconde "lager dan ooit gemeten", meldt Rijkswaterstaat (RWS) in de wekelijkse droogtemonitor. Ook de afvoer van de Maas is laag, grondwaterstanden zijn op de meeste plaatsen laag tot extreem laag en het waterpeil van het IJsselmeer daalt. "Het einde van de droogte is niet in zicht", aldus Rijkswaterstaat.
14 uur geledenWIJNALDUM (ANP) - De boeren die maandagavond in het noorden van Friesland op de A31 reden, krijgen een bekeuring, zegt de politie. Op de snelweg rijden met een landbouwvoertuig is niet toegestaan. De boeren waren de snelweg opgegaan na een protestactie in Sexbierum tegen het stikstofbeleid van het kabinet.
14 uur geleden