Weer veel zout op de wegen gestrooid om gladheid
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft in de nacht van dinsdag op woensdag opnieuw gestrooid. Sinds 19.00 uur verspreidden de strooiwagens bijna 1,9 miljoen kilo zout over bijna 28.000 kilometer. De verkeersdiensten waarschuwen ook woensdagochtend voor gladheid op de wegen. Het KNMI gaf daarvoor al code geel af - in het zuiden, midden, oosten en noorden van het land.
Dit seizoen (vanaf 1 oktober) is er tot nu toe in totaal ruim 30 miljoen kilo zout gestrooid over 415.000 kilometer weg. Rijkswaterstaat heeft ruim 250 miljoen kilo strooizout op voorraad en beschikt over 577 strooiwagens. Verder staan er 630 sneeuwschuivers paraat. Met het materieel kunnen de strooiwagens binnen twee uur 10.000 kilometer afleggen, staat op de site van Rijkswaterstaat. Zo'n 1500 mensen werken aan de gladheidsbestrijding.
Rijkswaterstaat is verantwoordelijk voor de snelwegen. Gemeenten en provincies voorzien onder meer de doorgaande wegen van een laagje zout.
In het zuiden van Limburg gaat het woensdagavond sneeuwen, met gladde wegen als gevolg. In de nacht en donderdagochtend sneeuwt het ook in Noord-Brabant en het zuidoosten van Gelderland, verwacht het KNMI.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De provincies zien in de analyse die het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) heeft gemaakt van de stikstofmaatregelen hun eigen conclusies terug. Volgens het PBL zet het kabinet met de voorgestelde maatregelen een "belangrijke stap" naar natuurherstel, maar is er meer nodig om de vergunningverlening weer op gang te brengen.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag de 31-jarige Alicia R. veroordeeld tot vier jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van haar 77-jarige huisbaas. Het slachtoffer werd op 14 oktober vorig jaar in zijn woning aan de Lekstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt door de Spaanse vrouw om het leven gebracht.
33 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdagavond nog een wapen gevonden in de omgeving van Overasselt. Wat voor wapen dit was en waar ze dit hebben gevonden, zeggen ze niet.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is geen narcostaat, benadrukt justitieminister David van Weel na de grote schietpartij in Overasselt eerder deze week. Criminelen zijn hier niet de baas, aldus de VVD-bewindsman na afloop van de wekelijkse ministerraad. "Ik durf gewoon een dikke middelvinger op te steken naar Bolle Jos, en te vertellen dat we hem gaan pakken."
42 minuten geledenZWAAG (ANP) - Bij een bedrijfsongeval in Zwaag is een persoon overleden, meldt de politie. Bij een bedrijventerrein kwamen minstens twee personen in aanraking met een gevaarlijke stof. Iemand anders raakte zwaargewond en wordt behandeld in het ziekenhuis.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Van de 34 mensen die zijn aangehouden rondom het geweld in Overasselt eerder deze week, worden er vrijdag 32 voorgeleid voor de rechter-commissaris van de rechtbank Gelderland. Ze worden verdacht van moord dan wel doodslag in vereniging op de persoon die is doodgeschoten. Verder worden ze verdacht van poging moord in vereniging op twee politiemensen, van voorbereidingshandelingen voor moord/doodslag/gijzeling/vrijheidsberoving en het voorhanden hebben van vuurwapens. Dat meldt het OM.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) doet een hernieuwde oproep aan de vakbonden om aan te komen praten over de toekomst van de sociale zekerheid. "De tijd is rijp", aldus de D66-bewindsman voor aanvang van de wekelijkse ministerraad.
2 uur geleden