Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer veel zout op de wegen gestrooid om gladheid

Weer veel zout op de wegen gestrooid om gladheid

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft in de nacht van dinsdag op woensdag opnieuw gestrooid. Sinds 19.00 uur verspreidden de strooiwagens bijna 1,9 miljoen kilo zout over bijna 28.000 kilometer. De verkeersdiensten waarschuwen ook woensdagochtend voor gladheid op de wegen. Het KNMI gaf daarvoor al code geel af - in het zuiden, midden, oosten en noorden van het land.

Dit seizoen (vanaf 1 oktober) is er tot nu toe in totaal ruim 30 miljoen kilo zout gestrooid over 415.000 kilometer weg. Rijkswaterstaat heeft ruim 250 miljoen kilo strooizout op voorraad en beschikt over 577 strooiwagens. Verder staan er 630 sneeuwschuivers paraat. Met het materieel kunnen de strooiwagens binnen twee uur 10.000 kilometer afleggen, staat op de site van Rijkswaterstaat. Zo'n 1500 mensen werken aan de gladheidsbestrijding.

Rijkswaterstaat is verantwoordelijk voor de snelwegen. Gemeenten en provincies voorzien onder meer de doorgaande wegen van een laagje zout.

In het zuiden van Limburg gaat het woensdagavond sneeuwen, met gladde wegen als gevolg. In de nacht en donderdagochtend sneeuwt het ook in Noord-Brabant en het zuidoosten van Gelderland, verwacht het KNMI.

Meer uit Binnenland

Rond Utrecht minder treinen door tekort aan verkeersleiders

UTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.

3 uur geleden
Dode vrouw gevonden in Amsterdam, politie gaat uit van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.

5 uur geleden
1,1 miljoen euro aan donaties voor noodlijdend zeehondencentrum

LAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.

5 uur geleden
Brussel moet met aangescherpte migratievoorstellen komen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.

5 uur geleden
Duizenden insulinepennen gestolen van groothandel

AMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.

6 uur geleden
Twee genomineerden Joost Zwagerman Essayprijs weg om AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.

6 uur geleden
Bouwsector ziet te weinig geld voor goed onderhoud infrastructuur

ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland stelt dat het grootste probleem met de nieuwe infrastructuurkeuzes van het kabinet niet is opgelost. Er is en blijft volgens de brancheorganisatie te weinig geld om de huidige infrastructuur goed te onderhouden.

6 uur geleden