Weer uitstel zaak tegen ex-voorman No Surrender
GRONINGEN (ANP) - Het proces tegen Henk Kuipers is maandag opnieuw voor onbepaalde tijd stilgelegd. De oud-voorman van motorclub No Surrender kampt met een navelbreuk.
Kuipers was maandagochtend afwezig in de rechtbank in Groningen. Het Openbaar Ministerie nam geen genoegen met de uitleg van zijn advocaat en vroeg om aanvullende medische informatie. Die moest de advocaat voor 16.00 uur aanleveren. Kuipers verscheen om 15.30 uur alsnog. "Ik vind het onbeschoft dat ik niet word geloofd en hier moet zijn", zei hij.
Kuipers moet op korte termijn geopereerd worden. Hij liet aan de rechters zijn navelbreuk zien. Na enig beraad besloot de rechtbank de zaak aan te houden. "Wij willen niet dat uw gezondheid hier gevaar oploopt", aldus de voorzitter. Na de operatie wordt gezocht naar nieuwe zittingsdata. Het proces kwam in de zomer ook al stil te liggen. Er waren ditmaal drie zittingsdagen gepland.
Kuipers wordt verdacht van het leiden van een criminele organisatie. Hij wordt ook vervolgd voor onder meer poging tot afpersing, mishandeling en diefstal met geweld.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Veertien verdachten die zijn opgepakt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van twee weken terug, blijven negentig dagen langer vastzitten. De rechtbank in Arnhem heeft dat woensdag laten weten. Geen enkele verdachte die nu voor de raadkamer is verschenen, komt vrij.
10 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs reageren verdeeld op het voorstel om een Europese Veiligheidsraad voor defensie op te zetten. D66, Volt en CDA zijn voor, terwijl BBB, PVV en SGP er niets in zien. Dat blijkt uit de eerste reacties op de jaarlijkse toespraak van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Daarin kondigde ze woensdag de oprichting van een Europese Veiligheidsraad voor defensie aan, zonder verdere details bekend te maken.
11 minuten geledenASTEN (ANP) - In een straal van 200 meter rondom een metaalbedrijf in Asten, in Noord-Brabant, zijn woningen en bedrijven ontruimd. Op woensdagochtend werd geconstateerd dat een bedrijfshal was gevuld met een bijtende en giftige stof, volgens een brandweerwoordvoerder. Die hal is nu gesloten. Het afhandelen zal nog minstens twee uur duren.
22 minuten geledenARNHEM (ANP) - Boeren hebben zich verzameld bij het provinciehuis van Gelderland in het centrum van Arnhem om te protesteren tegen de stikstofplannen van de provincie. Er staan trekkers geparkeerd, vele versierd met omgekeerde Nederlandse vlaggen. Tientallen aanwezigen staan bij een podium waar speeches van vertegenwoordigers van boerenactiegroepen nog niet zijn begonnen, ziet een ANP-verslaggever.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De burgemeesters van de vier grote steden (G4) zien de daklozenproblematiek in hun gemeente snel verslechteren. De hoeveelheid daklozen neemt "dramatisch snel toe" en daarbij ook het aantal meldingen van overlast. Er moeten concrete plannen komen om deze problemen op te lossen, schrijven Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag in een open brief aan het kabinet.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bereikbaarheid wordt een nog groter probleem voor de regio Rotterdam. Dat zei burgemeester Carola Schouten tijdens het Miljoenenontbijt in Rotterdam. De burgemeester van Rotterdam ziet dat het kabinet in de miljoenennota een stap zet met investeringen in onderhoud, "maar het is bij lange na niet genoeg".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de kelderbox aan de Remijden in Amsterdam-Osdorp waar op 12 juni een explosie was, lag ook een "wapenarsenaal", zei de officier van justitie woensdag tijdens een eerste openbare zitting in de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geleden