Weer uitstel zaak tegen ex-voorman No Surrender
GRONINGEN (ANP) - Het proces tegen Henk Kuipers is maandag opnieuw voor onbepaalde tijd stilgelegd. De oud-voorman van motorclub No Surrender kampt met een navelbreuk.
Kuipers was maandagochtend afwezig in de rechtbank in Groningen. Het Openbaar Ministerie nam geen genoegen met de uitleg van zijn advocaat en vroeg om aanvullende medische informatie. Die moest de advocaat voor 16.00 uur aanleveren. Kuipers verscheen om 15.30 uur alsnog. "Ik vind het onbeschoft dat ik niet word geloofd en hier moet zijn", zei hij.
Kuipers moet op korte termijn geopereerd worden. Hij liet aan de rechters zijn navelbreuk zien. Na enig beraad besloot de rechtbank de zaak aan te houden. "Wij willen niet dat uw gezondheid hier gevaar oploopt", aldus de voorzitter. Na de operatie wordt gezocht naar nieuwe zittingsdata. Het proces kwam in de zomer ook al stil te liggen. Er waren ditmaal drie zittingsdagen gepland.
Kuipers wordt verdacht van het leiden van een criminele organisatie. Hij wordt ook vervolgd voor onder meer poging tot afpersing, mishandeling en diefstal met geweld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
4 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
7 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
14 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
19 uur geleden