Weer uitbarsting Indonesische vulkaan Merapi
JAKARTA (ANP/DPA) - De vulkaan Merapi op het Indonesische eiland Java is zondag weer uitgebarsten. De vulkaan stootte een aswolk uit die tot zes kilometer hoogte reikte. Rond de berg kwam een asregen neer.
De autoriteiten droegen de bevolking op een gebied in een straal van 3 kilometer om de vulkaan te mijden. De 2930 meter hoge Merapi staat te boek als gevaarlijk en is de laatste tijd weer actief. In maart was er ook een uitbarsting.
Het is een van de 130 vulkanen in Indonesië dat op de zogenoemde Pacifische Ring van Vuur ligt. Dat is een zone met veel aardbevingen en vulkaanuitbarstingen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Meerdere Europese landen sturen extra hulp naar Colombia na de dodelijke aardbeving vorige week. Deze had een kracht van 7.4. Zweden, Duitsland en Luxemburg leveren via een Europees steunprogramma tenten, waterfilters, voedsel en andere essentiële spullen. Dat meldt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Er gaat ook een coördinator naar Colombia om de hulp in goede banen te leiden.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz gaat pas open als de Verenigde Staten aan de eisen van Iran voldoen. Dat heeft de Iraanse parlementsvoorzitter en toponderhandelaar Mohammed Bagher Ghalibaf gezegd in een speech. Hij noemde het beëindigen van de Amerikaanse zeeblokkade, het opheffen van sancties op olie en het vrijgeven van Iraanse tegoeden in het buitenland.
53 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas wil verder met het vredesplan voor Gaza dat onder leiding van de Verenigde Staten tot stand kwam. Een woordvoerder zegt tegen persbureau AFP dat daarvoor wel ook de steun van Israël noodzakelijk is. Die steun is er vooralsnog niet. Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft hier de voorbije dagen over gesproken met zowel Hamas als Israël.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan (73) moet van de gevangenis naar het ziekenhuis worden overgebracht voor medische controles. Dat heeft het hooggerechtshof van Pakistan bepaald. Khan zit sinds 2023 vast en is veroordeeld in verschillende zaken, onder meer voor fraude. Zijn partijgenoten van de Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) en familie maken zich zorgen over zijn gezondheid.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Slechts vier op de tien zorginstellingen wereldwijd voldoen aan de basishygiënerichtlijn voor sanitaire voorzieningen. Dat melden de VN-organisaties WHO en UNICEF in een rapport. Het gaat bijvoorbeeld om de toegang tot een gehandicaptentoilet, of het voldoen aan de regels rondom schoonmaken.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Wassim al-Assad, de neef van de voormalige Syrische dictator Bashar al-Assad, heeft de doodstraf opgelegd gekregen in Syrië. Een week eerder werd ook Assad zelf bij verstek veroordeeld tot de doodstraf, maar hij is zelf niet in Syrië.
1 uur geledenKHARKIV (ANP/RTR/AFP) - Bij nachtelijke aanvallen op het noordoosten van Oekraïne zijn minstens tien doden gevallen, meldt de gouverneur van de regio Kharkiv. De doden vielen in Petsjenihy, een dorp in de buurt van Kharkiv en de Russische grens.
3 uur geleden