Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer uitbarsting Indonesische vulkaan Merapi

Weer uitbarsting Indonesische vulkaan Merapi

JAKARTA (ANP/DPA) - De vulkaan Merapi op het Indonesische eiland Java is zondag weer uitgebarsten. De vulkaan stootte een aswolk uit die tot zes kilometer hoogte reikte. Rond de berg kwam een asregen neer.

De autoriteiten droegen de bevolking op een gebied in een straal van 3 kilometer om de vulkaan te mijden. De 2930 meter hoge Merapi staat te boek als gevaarlijk en is de laatste tijd weer actief. In maart was er ook een uitbarsting.

Het is een van de 130 vulkanen in Indonesië dat op de zogenoemde Pacifische Ring van Vuur ligt. Dat is een zone met veel aardbevingen en vulkaanuitbarstingen.

Meer uit Buitenland

Lange rijen bij uitvaart ayatollah Khamenei

TEHERAN (ANP) - Duizenden mensen hebben zich zaterdagochtend verzameld bij de 'Grote Mosalla', de Imam Khomeini-moskee in Teheran. Daar gaat de uitvaart van de omgekomen opperste leider Ali Khamenei van start. De ayatollah werd eind februari gedood bij een Amerikaans-Israëlische aanval.

2 uur geleden
Bolsonaro mag straf onder huisarrest blijven uitzitten

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag zijn straf onder huisarrest blijven uitzitten. Dat heeft het hooggerechtshof bepaald.

3 uur geleden
Coalitie Jemen reageert fel op dreigementen Houthi's

SANAA (ANP) - De door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie in Jemen waarschuwt dat zij resoluut en met "ongekende kracht" zal reageren op elke poging van de Jemenitische Houthi's om Saudi-Arabië aan te vallen. De Houthi's dreigden eerder vrijdag Saudische luchthavens en andere doelwitten aan te vallen.

3 uur geleden
Poetin viert inname Oekraïense stad Kostjantynivka

MOSKOU (ANP) - Bij de verovering van de stad Kostjantynivka heeft Oekraïne volgens de Russische president Vladimir Poetin zware verliezen geleden. Rusland stelt de Oost-Oekraïense stad te hebben ingenomen, nieuws dat Poetin volgens het Kremlin vierde tijdens een bezoek aan een commandopost van het leger.

5 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela verder opgelopen

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de zware aardbevingen in Venezuela is verder opgelopen. Door het natuurgeweld zijn zeker 2645 mensen om het leven gekomen, meldt het ministerie van Informatie.

8 uur geleden
President Mexico roept WK-fans op tot 'verantwoorde vieringen'

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft haar landgenoten in aanloop naar de volgende WK-wedstrijd van Mexico opgeroepen op een verantwoorde manier feest te vieren. Er vonden eerder meerdere dodelijke incidenten plaats.

9 uur geleden
Bosbrand bij Costa Brava nog niet onder controle

CALONGE (ANP) - Een bosbrand in de bergen in Catalonië niet ver van de Costa Brava is na een dag blussen nog niet onder controle en breidt zich volgens Spaanse media juist uit door harde wind en droogte. De brand zou inmiddels duizend hectare beslaan, volgens de krant El Periódico.

10 uur geleden