Weer uitbarsting Indonesische vulkaan Merapi
JAKARTA (ANP/DPA) - De vulkaan Merapi op het Indonesische eiland Java is zondag weer uitgebarsten. De vulkaan stootte een aswolk uit die tot zes kilometer hoogte reikte. Rond de berg kwam een asregen neer.
De autoriteiten droegen de bevolking op een gebied in een straal van 3 kilometer om de vulkaan te mijden. De 2930 meter hoge Merapi staat te boek als gevaarlijk en is de laatste tijd weer actief. In maart was er ook een uitbarsting.
Het is een van de 130 vulkanen in Indonesië dat op de zogenoemde Pacifische Ring van Vuur ligt. Dat is een zone met veel aardbevingen en vulkaanuitbarstingen.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.
17 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.
53 minuten geledenCAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Israël gaat nog steeds door met het plegen van genocide tegen Palestijnen in de Gazastrook, aldus een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties. Ook begaat Israël volgens de commissie oorlogsmisdaden en misdrijven tegen de menselijkheid op de Westelijke Jordaanoever, waaronder uitroeiing, foltering, verkrachting en moord.
1 uur geledenHEBRON (ANP/AFP) - Israël heeft inmiddels meer dan 3000 Palestijnen verdreven uit Hebron, meldt het stadsbestuur. De Israëlische krijgsmacht (IDF) begon vrijdag met een omvangrijke operatie in Hebron, de grootste stad op de bezette Westelijke Jordaanoever.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - In Zweden is een nieuwe poging om een coalitie te vormen mislukt. Partijleider Elisabeth Thand Ringqvist van de Centrumpartij ziet onvoldoende steun voor de vorming van een centrumregering.
3 uur geleden