Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer twee MotoGP-races uitgesteld

Weer twee MotoGP-races uitgesteld

MUGELLO (ANP) - De organisatie van de WK wegrace heeft weer twee grands prix moeten uitstellen vanwege het coronavirus. De wedstrijden in Italië (31 mei) en Catalonië (7 juni) kunnen niet doorgaan. De organisatoren, die werken aan een nieuwe kalender voor dit seizoen, hopen nieuwe data in 2020 te vinden voor de MotoGP-races op de circuits van Mugello en Barcelona.

De Grote Prijs van Duitsland op 21 juni is nu de eerste race die op het programma staat, een week later gevolgd door de TT van Assen. De organisatie van de GP in Drenthe gaat vooralsnog 'gewoon' door met de voorbereidingen.

"Wij volgen de adviezen van het RIVM en de wetgeving van het ministerie", zei manager Peter Schorer van het TT-circuit vorige week, toen de GP van Frankrijk die voor 17 mei op de kalender stond werd uitgesteld. "We hebben meer evenementen en moeten gewoon afwachten wat er na 28 april en na 1 juni weer mogelijk is. Wij gaan door met de voorbereidingen, maar je moet ook bedenken of Nederland er tegen die tijd wel aan toe is om naar grote evenementen te gaan."

De coureurs uit de Moto2 en Moto3 konden begin vorige maand nog in Qatar racen. De MotoGP-coureurs ontbraken bij de openingsrace van het seizoen. Vanwege de coronacrisis zijn al heel wat GP's verplaatst naar later in het jaar. Voor de races in Spanje (Jerez) en Frankrijk (Le Mans) moet nog een nieuwe plek op de kalender worden gevonden en daar komen nu nog twee wedstrijden bij.

Meer uit Sport

Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

34 minuten geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

1 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

1 uur geleden
Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

2 uur geleden
Pijnlijke uitschakeling Lamens in eerste ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.

3 uur geleden
Zverev bereikt na haperende start tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.

7 uur geleden
Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

17 uur geleden