Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer tientallen aanhoudingen in Wit-Rusland

Weer tientallen aanhoudingen in Wit-Rusland

MINSK (ANP/RTR) - De politie heeft dinsdag tientallen mensen opgepakt bij een demonstratie in de Wit-Russische hoofdstad Minsk, zeggen ooggetuigen. Een handgemeen brak uit tussen politie en demonstranten, die een weg blokkeerden om politieauto's tegen te houden.

Zondag werden nog honderden mensen aangehouden tijdens massale protesten tegen president Loekasjenko, die de presidentsverkiezingen van begin augustus naar zijn hand gezet zou hebben. Protestleider Maria Kolesnikova werd maandag in het centrum van Minsk door gemaskerde mannen opgepakt en weggevoerd in een busje.

Dinsdag verklaarde de Wit-Russische grensbewaking dat ze was aangehouden toen ze de grens met Oekraïne wilde oversteken, maar twee medestanders die in haar gezelschap waren zeiden dat ze de grens werden overgezet. Kolesnikova verscheurde haar paspoort en werd vastgezet, de andere twee gingen wel de grens over. Op een persconferentie in de Oekraïense hoofdstad Kiev zei een van hen dat hun werd verteld dat ze het land uit moeten om "de situatie in Wit-Rusland te deëscaleren".

Meer uit Buitenland

Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

2 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

2 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

4 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

4 uur geleden
Internationale sterren bij uitvaart Valentino in Rome

ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.

5 uur geleden
Alle lichamen geborgen na vliegtuigcrash Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.

5 uur geleden
Polen en EU sturen aggregaten naar door kou getroffen Oekraïne

WARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.

5 uur geleden