Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer tientallen aanhoudingen in Wit-Rusland

Weer tientallen aanhoudingen in Wit-Rusland

MINSK (ANP/RTR) - De politie heeft dinsdag tientallen mensen opgepakt bij een demonstratie in de Wit-Russische hoofdstad Minsk, zeggen ooggetuigen. Een handgemeen brak uit tussen politie en demonstranten, die een weg blokkeerden om politieauto's tegen te houden.

Zondag werden nog honderden mensen aangehouden tijdens massale protesten tegen president Loekasjenko, die de presidentsverkiezingen van begin augustus naar zijn hand gezet zou hebben. Protestleider Maria Kolesnikova werd maandag in het centrum van Minsk door gemaskerde mannen opgepakt en weggevoerd in een busje.

Dinsdag verklaarde de Wit-Russische grensbewaking dat ze was aangehouden toen ze de grens met Oekraïne wilde oversteken, maar twee medestanders die in haar gezelschap waren zeiden dat ze de grens werden overgezet. Kolesnikova verscheurde haar paspoort en werd vastgezet, de andere twee gingen wel de grens over. Op een persconferentie in de Oekraïense hoofdstad Kiev zei een van hen dat hun werd verteld dat ze het land uit moeten om "de situatie in Wit-Rusland te deëscaleren".

Meer uit Buitenland

Eurocommissaris Defensie: inname Groenland door VS is einde NAVO

SALEN (ANP/RTR) - Als de VS met geweld Groenland innemen, betekent dat het einde van de NAVO. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag in Zweden gezegd. EU-lidstaten zijn daarnaast verplicht Denemarken te hulp te schieten als het land te maken krijgt met Amerikaanse agressie, zei hij verder. Groenland maakt deel uit van Denemarken.

10 minuten geleden
EU overweegt strengere sancties tegen Iran

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie kijkt of het mogelijk is om extra sancties in te stellen tegen Iran, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. "We staan ​​klaar om nieuwe, strengere sancties voor te stellen naar aanleiding van het gewelddadige optreden tegen demonstranten", aldus de zegsman.

51 minuten geleden
Regering Venezuela kondigt vrijlating van 116 gevangenen aan

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt nog eens 116 gevangenen vrij te laten. De organisatie Foro Penal meldde eerder maandag 24 nieuwe vrijlatingen, waaronder die van twee Italianen.

1 uur geleden
Bareigenaar Zwitserland blijft vastzitten na dodelijke brand

CRANS-MONTANA (ANP) - De mede-eigenaar van de door een dodelijke brand getroffen bar in Zwitserland blijft vastzitten. Een Zwitserse rechtbank keurde zijn voorarrest goed, berichten media als Blick en SRF.

1 uur geleden
Paus Leo ontmoet Nobelprijswinnares Machado

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft maandag de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado ontmoet, meldt het Vaticaan. Het was tot nu toe niet duidelijk waar Machado zich bevond nadat ze in december in het geheim van Venezuela naar Noorwegen was gereisd om de vredesprijs in ontvangst te nemen. Het is niet bekend waarover ze met de paus heeft gesproken.

1 uur geleden
Louvre weer noodgedwongen dicht vanwege staking

PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.

2 uur geleden
Finland laat vrachtschip vertrekken na beschadiging zeekabel

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.

3 uur geleden