Weer te druk in Ter Apel: 43 asielzoekers naar sporthal Zutphen
ZUTPHEN (ANP) - Het is dinsdagavond opnieuw te druk in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Daarom worden 43 mannelijke asielzoekers met een bus overgebracht naar een sporthal in Zutphen om daar de nacht door te brengen.
Ze zullen één nacht in de zogenoemde overlooplocatie in Zutphen blijven en daarna weer teruggaan naar Ter Apel. Volgens een woordvoerder van de gemeente gaat het om asielzoekers die de aanmeldprocedure nog niet hebben doorlopen.
In de Hanzehal in Zutphen zijn vorige week ongeveer honderd bedden gereedgemaakt voor asielzoekers om daar te slapen. Dinsdagavond is de eerste keer dat dit ook daadwerkelijk gebeurt. De sporthal blijft beschikbaar tot 11 oktober. "We zien het als een gezamenlijke verantwoordelijkheid en maatschappelijke plicht om ervoor te zorgen dat niemand buiten hoeft te slapen", aldus het college van Zutphen.
Stadskanaal
Naast Zutphen hebben eerder ook Stadskanaal en Borger-Odoorn een sporthal beschikbaar gesteld voor asielzoekers voor wie in Ter Apel geen plek was. Ook andere gemeenten schoten eerder te hulp om het Groningse aanmeldcentrum te ontlasten.
Een rondgang van het ANP, waarop bijna tweehonderd gemeenten hebben geantwoord, wees uit dat vrijwel al die gemeenten zeggen dat ze geen locaties hebben waar asielzoekers kunnen worden opgevangen, of dat hun opvanglocaties al helemaal vol zitten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
10 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
12 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
12 uur geleden