Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer te druk in Ter Apel: 43 asielzoekers naar sporthal Zutphen

Weer te druk in Ter Apel: 43 asielzoekers naar sporthal Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - Het is dinsdagavond opnieuw te druk in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Daarom worden 43 mannelijke asielzoekers met een bus overgebracht naar een sporthal in Zutphen om daar de nacht door te brengen.

Ze zullen één nacht in de zogenoemde overlooplocatie in Zutphen blijven en daarna weer teruggaan naar Ter Apel. Volgens een woordvoerder van de gemeente gaat het om asielzoekers die de aanmeldprocedure nog niet hebben doorlopen.

In de Hanzehal in Zutphen zijn vorige week ongeveer honderd bedden gereedgemaakt voor asielzoekers om daar te slapen. Dinsdagavond is de eerste keer dat dit ook daadwerkelijk gebeurt. De sporthal blijft beschikbaar tot 11 oktober. "We zien het als een gezamenlijke verantwoordelijkheid en maatschappelijke plicht om ervoor te zorgen dat niemand buiten hoeft te slapen", aldus het college van Zutphen.

Stadskanaal

Naast Zutphen hebben eerder ook Stadskanaal en Borger-Odoorn een sporthal beschikbaar gesteld voor asielzoekers voor wie in Ter Apel geen plek was. Ook andere gemeenten schoten eerder te hulp om het Groningse aanmeldcentrum te ontlasten.

Een rondgang van het ANP, waarop bijna tweehonderd gemeenten hebben geantwoord, wees uit dat vrijwel al die gemeenten zeggen dat ze geen locaties hebben waar asielzoekers kunnen worden opgevangen, of dat hun opvanglocaties al helemaal vol zitten.

Meer uit Binnenland

Marathon op natuurijs onwaarschijnlijk, clubs kiezen voor leden

DEN HAAG (ANP) - Natuurijsbanen in Nederland kiezen voor hun leden nu er waarschijnlijk één dag geschaatst kan worden. Maandag gaat het dooien, waardoor een marathon voor wedstrijdrijders organiseren voor veel ijsclubs geen prioriteit heeft. Dat laten verschillende verenigingen weten.

18 minuten geleden
KNMI geeft code oranje voor komende nacht om ijzel

DE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht komende nacht gladheid door ijzel, met uitzondering van het zuidwesten van het land. Het KNMI geeft daarom code oranje af, die begint in Noord-Holland vanaf 23.00 uur.

21 minuten geleden
Wendy (10) uit Rotterdam is weer terecht

ROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.

2 uur geleden
Nog tien gemeenten gestopt met hondenbelasting

DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.

5 uur geleden
Amber Alert voor vermist 10-jarig meisje uit Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.

8 uur geleden
Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

9 uur geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

11 uur geleden