Weer te druk in Ter Apel: 43 asielzoekers naar sporthal Zutphen
ZUTPHEN (ANP) - Het is dinsdagavond opnieuw te druk in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Daarom worden 43 mannelijke asielzoekers met een bus overgebracht naar een sporthal in Zutphen om daar de nacht door te brengen.
Ze zullen één nacht in de zogenoemde overlooplocatie in Zutphen blijven en daarna weer teruggaan naar Ter Apel. Volgens een woordvoerder van de gemeente gaat het om asielzoekers die de aanmeldprocedure nog niet hebben doorlopen.
In de Hanzehal in Zutphen zijn vorige week ongeveer honderd bedden gereedgemaakt voor asielzoekers om daar te slapen. Dinsdagavond is de eerste keer dat dit ook daadwerkelijk gebeurt. De sporthal blijft beschikbaar tot 11 oktober. "We zien het als een gezamenlijke verantwoordelijkheid en maatschappelijke plicht om ervoor te zorgen dat niemand buiten hoeft te slapen", aldus het college van Zutphen.
Stadskanaal
Naast Zutphen hebben eerder ook Stadskanaal en Borger-Odoorn een sporthal beschikbaar gesteld voor asielzoekers voor wie in Ter Apel geen plek was. Ook andere gemeenten schoten eerder te hulp om het Groningse aanmeldcentrum te ontlasten.
Een rondgang van het ANP, waarop bijna tweehonderd gemeenten hebben geantwoord, wees uit dat vrijwel al die gemeenten zeggen dat ze geen locaties hebben waar asielzoekers kunnen worden opgevangen, of dat hun opvanglocaties al helemaal vol zitten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.
5 uur geleden