Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer te druk in Ter Apel: 43 asielzoekers naar sporthal Zutphen

Weer te druk in Ter Apel: 43 asielzoekers naar sporthal Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - Het is dinsdagavond opnieuw te druk in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Daarom worden 43 mannelijke asielzoekers met een bus overgebracht naar een sporthal in Zutphen om daar de nacht door te brengen.

Ze zullen één nacht in de zogenoemde overlooplocatie in Zutphen blijven en daarna weer teruggaan naar Ter Apel. Volgens een woordvoerder van de gemeente gaat het om asielzoekers die de aanmeldprocedure nog niet hebben doorlopen.

In de Hanzehal in Zutphen zijn vorige week ongeveer honderd bedden gereedgemaakt voor asielzoekers om daar te slapen. Dinsdagavond is de eerste keer dat dit ook daadwerkelijk gebeurt. De sporthal blijft beschikbaar tot 11 oktober. "We zien het als een gezamenlijke verantwoordelijkheid en maatschappelijke plicht om ervoor te zorgen dat niemand buiten hoeft te slapen", aldus het college van Zutphen.

Stadskanaal

Naast Zutphen hebben eerder ook Stadskanaal en Borger-Odoorn een sporthal beschikbaar gesteld voor asielzoekers voor wie in Ter Apel geen plek was. Ook andere gemeenten schoten eerder te hulp om het Groningse aanmeldcentrum te ontlasten.

Een rondgang van het ANP, waarop bijna tweehonderd gemeenten hebben geantwoord, wees uit dat vrijwel al die gemeenten zeggen dat ze geen locaties hebben waar asielzoekers kunnen worden opgevangen, of dat hun opvanglocaties al helemaal vol zitten.

Meer uit Binnenland

Opening Lelystad Airport hangt af van stikstofaanpak kabinet

DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.

3 uur geleden
Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.

4 uur geleden
Kabinet gaat op zoek naar meer ruimte voor windparken op zee

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.

4 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dood vrouw in Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.

5 uur geleden
2 dode ABN AMRO-medewerkers: politie onderzoekt mogelijk verband

AMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.

6 uur geleden
Berendsen: Oekraïne op duidelijke koers naar EU-lidmaatschap

BREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan ​​klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.

7 uur geleden
Eindhovense terrorismeverdachte blijft langer in cel

ROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.

8 uur geleden