Weer te druk in Ter Apel: 43 asielzoekers naar sporthal Zutphen
ZUTPHEN (ANP) - Het is dinsdagavond opnieuw te druk in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Daarom worden 43 mannelijke asielzoekers met een bus overgebracht naar een sporthal in Zutphen om daar de nacht door te brengen.
Ze zullen één nacht in de zogenoemde overlooplocatie in Zutphen blijven en daarna weer teruggaan naar Ter Apel. Volgens een woordvoerder van de gemeente gaat het om asielzoekers die de aanmeldprocedure nog niet hebben doorlopen.
In de Hanzehal in Zutphen zijn vorige week ongeveer honderd bedden gereedgemaakt voor asielzoekers om daar te slapen. Dinsdagavond is de eerste keer dat dit ook daadwerkelijk gebeurt. De sporthal blijft beschikbaar tot 11 oktober. "We zien het als een gezamenlijke verantwoordelijkheid en maatschappelijke plicht om ervoor te zorgen dat niemand buiten hoeft te slapen", aldus het college van Zutphen.
Stadskanaal
Naast Zutphen hebben eerder ook Stadskanaal en Borger-Odoorn een sporthal beschikbaar gesteld voor asielzoekers voor wie in Ter Apel geen plek was. Ook andere gemeenten schoten eerder te hulp om het Groningse aanmeldcentrum te ontlasten.
Een rondgang van het ANP, waarop bijna tweehonderd gemeenten hebben geantwoord, wees uit dat vrijwel al die gemeenten zeggen dat ze geen locaties hebben waar asielzoekers kunnen worden opgevangen, of dat hun opvanglocaties al helemaal vol zitten.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
12 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
1 dag geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
1 dag geleden