Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer talrijke demonstraties tegen regering Netanyahu in Israël

Weer talrijke demonstraties tegen regering Netanyahu in Israël

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - Duizenden Israëli's zijn opnieuw de straat op gegaan om te protesteren tegen het beleid van de uiterst rechtse premier Benjamin Netanyahu. De tegenstanders van zijn beleid willen zondag en de komende dagen weer gaan betogen. Ze eisen zijn aftreden en nieuwe verkiezingen en de vrijlating van de gijzelaars die de Palestijnse beweging Hamas sinds de vijandelijkheden 7 oktober begonnen nog steeds vasthoudt. Netanyahu faalt in hun ogen onder meer met het naar huis halen van de gijzelaars.

De verwoestende militaire aanvallen op de Gazastrook hebben meer dan 100.000 doden en gewonden veroorzaakt, voornamelijk vrouwen en minderjarigen. Maar de beweging Hamas lijkt niet verslagen en houdt nog steeds Israëlische gijzelaars vast.

Er zijn grote betogingen geweest in onder meer Tel Aviv, Jeruzalem en Haifa. In Tel Aviv heeft de politie zeker zestien betogers gearresteerd nadat ze met agenten slaags waren geraakt. In de plaats Deir Hanna, circa 100 kilometer ten noordoosten van Tel Aviv hebben duizenden Arabieren uit Israël tegen het regeringsbeleid en de bloedige aanvallen op de Gazastrook betoogd. Ze eisen een onmiddellijk staakt-het-vuren in de Gazastrook. Er waren ook wat Joodse Israëli's naartoe gekomen om hun ongenoegen over het geweld in Gaza te uiten.

Israëlische Arabieren

Bij de vestiging van de staat Israël in de tweede helft van de jaren veertig zijn honderdduizenden Arabieren of Palestijnen in het voorheen Britse mandaatgebied Palestina verdreven, met name naar de Gazastrook en naar de Westelijke Jordaanoever. Maar in een aantal gebieden inclusief Deir Hanna zijn nog steeds Palestijnse Arabieren die inmiddels de Israëlische nationaliteit hebben. Ruim een vijfde van de inwoners van Israël inclusief het bezette Oost-Jeruzalem zijn Palestijnen, meestal Israëlische Arabieren genoemd.

De burgemeester van Deir Hanna, Saïd Hussein, zei dat "de machine van de dood (Israël) onze nationale identiteit wil uitroeien en ons land wil stelen". Hij hekelde de in zijn ogen racistische wetten in de staat Israël ten aanzien van niet-Joodse inwoners, met name de Arabieren. Volgens hem wil de Israëlische regering niet alleen steeds meer Palestijnen verdrijven, maar ook stammen in de Negev-woestijn, die bedoeïenen genoemd worden.

Meer uit Buitenland

Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

1 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

1 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

1 uur geleden
NBC: lokale agenten ingezet voor ICE met omstreden taskforcemodel

WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.

2 uur geleden
Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

3 uur geleden
Italië klaar om Palestijnse politie te trainen in Gaza

ROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.

3 uur geleden
Brussel noemt Israëlisch besluit Westoever 'nieuwe escalatie'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.

3 uur geleden