Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer talrijke demonstraties tegen regering Netanyahu in Israël

Weer talrijke demonstraties tegen regering Netanyahu in Israël

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - Duizenden Israëli's zijn opnieuw de straat op gegaan om te protesteren tegen het beleid van de uiterst rechtse premier Benjamin Netanyahu. De tegenstanders van zijn beleid willen zondag en de komende dagen weer gaan betogen. Ze eisen zijn aftreden en nieuwe verkiezingen en de vrijlating van de gijzelaars die de Palestijnse beweging Hamas sinds de vijandelijkheden 7 oktober begonnen nog steeds vasthoudt. Netanyahu faalt in hun ogen onder meer met het naar huis halen van de gijzelaars.

De verwoestende militaire aanvallen op de Gazastrook hebben meer dan 100.000 doden en gewonden veroorzaakt, voornamelijk vrouwen en minderjarigen. Maar de beweging Hamas lijkt niet verslagen en houdt nog steeds Israëlische gijzelaars vast.

Er zijn grote betogingen geweest in onder meer Tel Aviv, Jeruzalem en Haifa. In Tel Aviv heeft de politie zeker zestien betogers gearresteerd nadat ze met agenten slaags waren geraakt. In de plaats Deir Hanna, circa 100 kilometer ten noordoosten van Tel Aviv hebben duizenden Arabieren uit Israël tegen het regeringsbeleid en de bloedige aanvallen op de Gazastrook betoogd. Ze eisen een onmiddellijk staakt-het-vuren in de Gazastrook. Er waren ook wat Joodse Israëli's naartoe gekomen om hun ongenoegen over het geweld in Gaza te uiten.

Israëlische Arabieren

Bij de vestiging van de staat Israël in de tweede helft van de jaren veertig zijn honderdduizenden Arabieren of Palestijnen in het voorheen Britse mandaatgebied Palestina verdreven, met name naar de Gazastrook en naar de Westelijke Jordaanoever. Maar in een aantal gebieden inclusief Deir Hanna zijn nog steeds Palestijnse Arabieren die inmiddels de Israëlische nationaliteit hebben. Ruim een vijfde van de inwoners van Israël inclusief het bezette Oost-Jeruzalem zijn Palestijnen, meestal Israëlische Arabieren genoemd.

De burgemeester van Deir Hanna, Saïd Hussein, zei dat "de machine van de dood (Israël) onze nationale identiteit wil uitroeien en ons land wil stelen". Hij hekelde de in zijn ogen racistische wetten in de staat Israël ten aanzien van niet-Joodse inwoners, met name de Arabieren. Volgens hem wil de Israëlische regering niet alleen steeds meer Palestijnen verdrijven, maar ook stammen in de Negev-woestijn, die bedoeïenen genoemd worden.

Meer uit Buitenland

85 landen veroordelen Israëlische plannen Westelijke Jordaanoever

NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.

18 minuten geleden
16 skiërs getroffen door lawine in VS, nog meerdere vermist

SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.

2 uur geleden
Eerste Europese vlucht geland in Venezuela na ontvoering Maduro

CARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.

2 uur geleden
Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

8 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

8 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

9 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

10 uur geleden