Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer stakingen bij metaalbedrijven

Weer stakingen bij metaalbedrijven

UTRECHT (ANP) - Medewerkers uit de metaal- en technieksector gaan vrijdag weer staken. Vakbond FNV heeft stakingen aangekondigd bij bedrijven in de regio rond Arnhem en Nijmegen. Het is de bedoeling dat werknemers het werk voor 24 uur neerleggen.

De afgelopen tijd vonden al meerdere stakingen plaats in verschillende regio's verspreid over het land. Daaraan deden telkens honderden mensen mee. De stakers strijden onder meer voor een goede loonsverhoging. Verder maken de werknemers zich zorgen om de vele openstaande vacatures. "We blijven doorstaken voor een goede en eigentijdse cao", laat vakbondsonderhandelaar Jacqie van Stigt weten.

Maandag zal er ook weer gestaakt worden. Dan is de regio Drenthe aan de beurt. Een FNV-bestuurder daar vindt het bizar dat de werkgevers met onaantrekkelijke voorstellen zijn gekomen. "Ook in Drenthe zitten we juist te springen om vakmensen. Zo gaan jongeren echt niet kiezen voor een baan in de Metaal & Techniek."

Er vallen bijna 320.000 mensen onder de cao Metaal & Techniek, die geldt voor medewerkers van bedrijven in de kleinmetaal, de installatie- en isolatiesector, de carrosseriebouw en goud- en zilversmeden. Dat zijn bij elkaar ongeveer 28.000 bedrijven. De Federatie Werkgeversorganisaties Techniek (FWT), die de onderhandelingen voert namens de werkgevers, heeft al meermaals aangegeven de acties te betreuren. De eisen van de vakbonden zijn volgens de werkgevers te hoog.

Meer uit Financieel

ECB-voorzitter: inflatieverwachtingen op lange termijn stabiel

NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.

53 minuten geleden
FNV: ingrepen kabinet onnodig voor betaalbare sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

54 minuten geleden
EU schort importtarieven kunstmeststoffen een jaar op

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.

1 uur geleden
VCP ziet oproep VNO-NCW-voorzitter als steun voor ultimatum

UTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.

1 uur geleden
Geen bonussen voor personeel Qatar Airways door Iranoorlog

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.

2 uur geleden
Lionel Messi tweede voetbalmiljardair na Cristiano Ronaldo

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.

2 uur geleden
ACM berispt energiebedrijf voor laat melden marktgevoelige info

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.

2 uur geleden