Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer ruim 900 asielzoekers opgevangen in Duinrell in Wassenaar

Weer ruim 900 asielzoekers opgevangen in Duinrell in Wassenaar

WASSENAAR (ANP) - Op het terrein van landgoed en pretpark Duinrell in Wassenaar worden tijdens de wintermaanden asielzoekers opgevangen. Net als vorige winter biedt het complex dan plaats aan maximaal 930 mensen. De opvang is van 7 november 2022 tot 27 maart 2023 geopend.

Het gaat vooral om "kansrijke asielzoekers" die al een asielaanvraag hebben lopen en wachten op de uitkomst daarvan, meldt de gemeente Wassenaar maandag. De kinderen gaan naar een internationale klas in Leiden. De asielzoekers krijgen onderdak op een apart deel van het landgoed met een eigen ingang en uitgang. Het terrein wordt de hele dag door bewaakt en de opvang krijgt een eigen wijkagent. Volgens de gemeente is er "speciale aandacht" voor de aanpak van asielzoekers die overlast veroorzaken.

Duinrell vangt al jaren asielzoekers op in de wintermaanden. Voor de eigenaren betekent de opvang extra inkomsten in het laagseizoen.

Meer uit Binnenland

Hondius meert aan op Tenerife vanwege harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.

23 minuten geleden
Berendsen: geweld kolonisten Israël is onacceptabel

BRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

40 minuten geleden
18 Amerikanen van Hondius aangekomen in quarantainecentra VS

OMAHA (ANP/AFP) - De achttien Amerikaanse opvarenden van de Hondius zijn aangekomen in quarantainecentra in de Verenigde Staten. Zij werden zondag geëvacueerd van het cruiseschip waar het hantavirus was uitgebroken.

45 minuten geleden
Uitstel evacuatie Hondius door harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het aan wal brengen van de opvarenden van de m/v Hondius wordt al enige tijd uitgesteld vanwege plotselinge harde wind. Het Nederlandse cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus was, ligt sinds zondagochtend voor anker in de industriehaven van Granadilla in Tenerife.

46 minuten geleden
Tata opnieuw beboet voor te hoge uitstoot schadelijke stoffen

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft opnieuw een boete gekregen voor een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied int bij het grote staalbedrijf in de IJmond een dwangsom van 3,25 miljoen euro, omdat vanuit de oude kooksgasfabriek 2 onder meer te hoge concentraties PAK's vrijkomen. Stoffen die onder deze noemer vallen, zijn kankerverwekkend.

1 uur geleden
Indiase premier Modi komt deze week naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

1 uur geleden
Keukenhof trekt voor vierde jaar op rij 1,4 miljoen bezoekers

LISSE (ANP) - Net als in de afgelopen drie jaar, bezochten tijdens de openingsperiode van Keukenhof in 2026 ruim 1,4 miljoen mensen het lentepark in Lisse. Evenals voorgaande jaren kwam het merendeel van die bezoekers uit Nederland, gevolgd door Duitsland, de Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië. De gemiddelde leeftijd van bezoekers was 48 jaar.

2 uur geleden