Weer rode cijfers voor Credit Suisse na klap door oorlog Oekraïne
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Credit Suisse duikt mede door de oorlog in Oekraïne opnieuw in de rode cijfers. Het Zwitserse financiële concern heeft laten weten door het conflict te maken te hebben met een financiële klap van 200 miljoen frank, omgerekend bijna 195 miljoen euro. Ook zet de bank opnieuw veel geld opzij voor juridische procedures over al langer spelende schandalen.
Credit Suisse besloot in maart vanwege de oorlog geen nieuwe leningen meer uit te geven in Rusland, een stap die in de financiële sector door tal van partijen is gezet. Waarschijnlijk is de bank niet het enige financiële concern dat als gevolg van de Russische invasie van Oekraïne met verliezen te maken krijgt. Société Générale kondigde onlangs bijvoorbeeld aan zich terug te trekken uit Rusland door zijn belang in Rosbank te verkopen. Hierdoor moet de Franse bank miljarden euro's afschrijven.
Hoe de resultaten van Credit Suisse precies zijn uitgepakt in het eerste kwartaal, komt pas volgende week naar buiten. Maar het concern geeft nu al aan op een verlies te rekenen. Dat betekent een nieuwe tegenvaller voor de bank, die afgelopen jaar al meerdere winstwaarschuwingen heeft gegeven en over heel 2021 bijna 1,6 miljard frank tekort kwam.
Credit Suisse koos eerder bewust voor een "meer proactieve" aanpak als het gaat om het oplossen van kwesties uit het verleden, waarbij de bank sneller overgaat tot het treffen van schikkingen. De zakenbank van Credit Suisse, die optreedt als tussenpersoon of adviseur bij complexe financiële deals, was betrokken bij debacles rond het omvallen van investeringsfonds Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital. Ook speelt er nog een fraudegerelateerde zaak in Bermuda.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
13 minuten geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
6 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
8 uur geleden