Weer rode cijfers voor Credit Suisse na klap door oorlog Oekraïne
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Credit Suisse duikt mede door de oorlog in Oekraïne opnieuw in de rode cijfers. Het Zwitserse financiële concern heeft laten weten door het conflict te maken te hebben met een financiële klap van 200 miljoen frank, omgerekend bijna 195 miljoen euro. Ook zet de bank opnieuw veel geld opzij voor juridische procedures over al langer spelende schandalen.
Credit Suisse besloot in maart vanwege de oorlog geen nieuwe leningen meer uit te geven in Rusland, een stap die in de financiële sector door tal van partijen is gezet. Waarschijnlijk is de bank niet het enige financiële concern dat als gevolg van de Russische invasie van Oekraïne met verliezen te maken krijgt. Société Générale kondigde onlangs bijvoorbeeld aan zich terug te trekken uit Rusland door zijn belang in Rosbank te verkopen. Hierdoor moet de Franse bank miljarden euro's afschrijven.
Hoe de resultaten van Credit Suisse precies zijn uitgepakt in het eerste kwartaal, komt pas volgende week naar buiten. Maar het concern geeft nu al aan op een verlies te rekenen. Dat betekent een nieuwe tegenvaller voor de bank, die afgelopen jaar al meerdere winstwaarschuwingen heeft gegeven en over heel 2021 bijna 1,6 miljard frank tekort kwam.
Credit Suisse koos eerder bewust voor een "meer proactieve" aanpak als het gaat om het oplossen van kwesties uit het verleden, waarbij de bank sneller overgaat tot het treffen van schikkingen. De zakenbank van Credit Suisse, die optreedt als tussenpersoon of adviseur bij complexe financiële deals, was betrokken bij debacles rond het omvallen van investeringsfonds Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital. Ook speelt er nog een fraudegerelateerde zaak in Bermuda.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
3 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
4 uur geleden