Weer rellen in voorsteden Parijs waar agent tiener doodschoot
NANTERRE (ANP/AFP) - In Nanterre en andere voorsteden van Parijs waren in de nacht van woensdag op donderdag weer hevige onlusten naar aanleiding van de dood van Naël, de 17-jarige jongen die dinsdag in Nanterre werd doodgeschoten door een agent. Net als een nacht eerder werden onder meer auto's, vrachtwagens en vuilnisbakken in brand gestoken door woedende menigten. Zij braken straten open en richtten barricades op, terwijl ze leuzen scandeerden als "rechtvaardigheid voor Naël" en "dood aan de politie". In voorstad Garges-lès-Gonesse brandde zelfs het stadhuis af. Het is onduidelijk of en hoeveel gewonden er afgelopen nacht zijn gevallen.
De politie was met 2000 agenten ter been in de Parijse voorsteden, 800 meer dan een nacht eerder. De agenten werden met onder meer Molotovcocktails, stenen en vuurwerk bestookt. De politie schoot met rubberen kogels op relschoppers. Politieauto's en -bureaus werden in brand gezet, hier en daar sneuvelde een ruit. In Fresnes, een Parijse voorstad nabij luchthaven Orly, vielen relschoppers de ingang van de lokale gevangenis aan. De politie wist te voorkomen dat ze de gevangenis betraden. Rond 02.00 uur in de ochtend had de politie in de regio 77 arrestaties verricht.
Ook in andere Franse steden was het onrustig en moest de politie optreden. Dat was onder meer het geval in Parijs, Amiens, Rouen, Lille, Roubaix, Dijon, Lyon, Nice en Toulouse.
Verkeerscontrole
Naël zat dinsdagochtend achter het stuur van een auto die werd aangehouden voor een verkeerscontrole door twee motoragenten. Naël gaf gas en reed hard weg. Daarop vuurde een van de twee agenten op de auto en trof de jonge bestuurder dodelijk. Aanvankelijk beweerde de politie dat een agent had geschoten toen een voertuig inreed op twee motorrijders van de politie. Op een via sociale media verspreide video is echter te zien dat daar geen sprake van was. Een van de twee agenten hield Naël van dichtbij onder schot hield, terwijl zijn auto stilstond. Toen Naël wegreed, schoot de agent hem in de borst. Eerder was te horen geweest: "Je krijgt een kogel door je hoofd."
De dood van Naël heeft in Frankrijk veel emoties losgemaakt. Uiteenlopende nationale figuren, van staatshoofd Emmanuel Macron tot aan de aanvoerder van het Franse voetbalelftal Kylian Mbappé, spraken hun afkeuring uit over het incident. Afgevaardigden en leden van de regering namen woensdagmiddag een minuut stilte in acht in de Nationale Assemblee, als eerbetoon aan de tiener. De moeder van Naël heeft opgeroepen tot een stille tocht donderdagmiddag door Nanterre.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
6 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
8 uur geleden