Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer rellen in voorsteden Parijs waar agent tiener doodschoot

Weer rellen in voorsteden Parijs waar agent tiener doodschoot

NANTERRE (ANP/AFP) - In Nanterre en andere voorsteden van Parijs waren in de nacht van woensdag op donderdag weer hevige onlusten naar aanleiding van de dood van Naël, de 17-jarige jongen die dinsdag in Nanterre werd doodgeschoten door een agent. Net als een nacht eerder werden onder meer auto's, vrachtwagens en vuilnisbakken in brand gestoken door woedende menigten. Zij braken straten open en richtten barricades op, terwijl ze leuzen scandeerden als "rechtvaardigheid voor Naël" en "dood aan de politie". In voorstad Garges-lès-Gonesse brandde zelfs het stadhuis af. Het is onduidelijk of en hoeveel gewonden er afgelopen nacht zijn gevallen.

De politie was met 2000 agenten ter been in de Parijse voorsteden, 800 meer dan een nacht eerder. De agenten werden met onder meer Molotovcocktails, stenen en vuurwerk bestookt. De politie schoot met rubberen kogels op relschoppers. Politieauto's en -bureaus werden in brand gezet, hier en daar sneuvelde een ruit. In Fresnes, een Parijse voorstad nabij luchthaven Orly, vielen relschoppers de ingang van de lokale gevangenis aan. De politie wist te voorkomen dat ze de gevangenis betraden. Rond 02.00 uur in de ochtend had de politie in de regio 77 arrestaties verricht.

Ook in andere Franse steden was het onrustig en moest de politie optreden. Dat was onder meer het geval in Parijs, Amiens, Rouen, Lille, Roubaix, Dijon, Lyon, Nice en Toulouse.

Verkeerscontrole

Naël zat dinsdagochtend achter het stuur van een auto die werd aangehouden voor een verkeerscontrole door twee motoragenten. Naël gaf gas en reed hard weg. Daarop vuurde een van de twee agenten op de auto en trof de jonge bestuurder dodelijk. Aanvankelijk beweerde de politie dat een agent had geschoten toen een voertuig inreed op twee motorrijders van de politie. Op een via sociale media verspreide video is echter te zien dat daar geen sprake van was. Een van de twee agenten hield Naël van dichtbij onder schot hield, terwijl zijn auto stilstond. Toen Naël wegreed, schoot de agent hem in de borst. Eerder was te horen geweest: "Je krijgt een kogel door je hoofd."

De dood van Naël heeft in Frankrijk veel emoties losgemaakt. Uiteenlopende nationale figuren, van staatshoofd Emmanuel Macron tot aan de aanvoerder van het Franse voetbalelftal Kylian Mbappé, spraken hun afkeuring uit over het incident. Afgevaardigden en leden van de regering namen woensdagmiddag een minuut stilte in acht in de Nationale Assemblee, als eerbetoon aan de tiener. De moeder van Naël heeft opgeroepen tot een stille tocht donderdagmiddag door Nanterre.

Meer uit Buitenland

Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Dat berichten Spaanse media.

6 minuten geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

4 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.

6 uur geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

9 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

9 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

10 uur geleden