Weer rellen in Spanje vanwege arrestatie rapper
MADRID (ANP) - In meerdere Spaanse steden zijn donderdag opnieuw honderden mensen de straat opgegaan om te demonstreren voor het vrijlaten van de rapper Pablo Hasél. Hij zit vast vanwege het beledigen van de Spaanse koning in een liedje. In onder meer Barcelona en Valencia waren er ook weer ongeregeldheden bij de demonstraties, aldus Spaanse media. In Baskenland was er in meerdere steden vreedzaam protest voor de vrijlating van Hasél. Daar deden honderden mensen aan mee.
In Barcelona gooien demonstranten een barricade op en werd er met stenen naar de politie gegooid. Ook werden op een aantal plekken kleine brandjes gestookt. Volgens lokale media werden ruiten ingegooid van het pand waar de krant El Periodico zetelt. Zeker acht mensen zijn gearresteerd.
Ook in de Catalaanse steden Tarragona, Sabadell, Girona, Lleida en in Biskaje (Baskenland) waren protesten. Meerdere mensen raakten gewond, waaronder een politieagent die een steen tegen zijn hoofd kreeg. In Valencia arresteerde de politie acht mensen.
De protesten begonnen dinsdag in de regio Catalonië, waar de 32-jarige Hasél vandaan komt. Hij werd dinsdag opgepakt nadat hij in 2018 was veroordeeld tot negen maanden cel vanwege majesteitsschennis en verheerlijking van geweld en terrorisme in zijn teksten. Hij weigerde de gevangenis in te gaan en had zich verschanst in de universiteit van zijn geboorteplaats Lleida (Lerida). De afgelopen twee dagen zijn tientallen mensen gewonden geraakt en zeker vijftig mensen gearresteerd tijdens demonstraties tegen zijn arrestatie.
Meer uit Buitenland
LUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.
43 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Vier bemanningsleden van ruimtestation ISS zijn donderdag teruggekeerd op aarde. De capsule met Jessica Meir (49) en Jack Hathaway (44) uit de Verenigde Staten, de Française Sophie Adenot (44) en de Rus Andrej Fedjaev (45) plonsde gecontroleerd in de Grote Oceaan voor de kust van Californië.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben nieuwe aanklachten ingediend tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw. CNN meldde woensdag al op basis van bronnen dat de twee ook vervolgd zouden worden voor de marteling van Amerikaanse gevangenen en dat is nu bevestigd.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag formeel besluiten tot een nieuwe EU-missie in Libanon. Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie in Beiroet. "Deze missie zal een cruciale bijdrage leveren aan de veiligheid in Libanon."
3 uur geleden