Weer rellen in Spanje vanwege arrestatie rapper
MADRID (ANP) - In meerdere Spaanse steden zijn donderdag opnieuw honderden mensen de straat opgegaan om te demonstreren voor het vrijlaten van de rapper Pablo Hasél. Hij zit vast vanwege het beledigen van de Spaanse koning in een liedje. In onder meer Barcelona en Valencia waren er ook weer ongeregeldheden bij de demonstraties, aldus Spaanse media. In Baskenland was er in meerdere steden vreedzaam protest voor de vrijlating van Hasél. Daar deden honderden mensen aan mee.
In Barcelona gooien demonstranten een barricade op en werd er met stenen naar de politie gegooid. Ook werden op een aantal plekken kleine brandjes gestookt. Volgens lokale media werden ruiten ingegooid van het pand waar de krant El Periodico zetelt. Zeker acht mensen zijn gearresteerd.
Ook in de Catalaanse steden Tarragona, Sabadell, Girona, Lleida en in Biskaje (Baskenland) waren protesten. Meerdere mensen raakten gewond, waaronder een politieagent die een steen tegen zijn hoofd kreeg. In Valencia arresteerde de politie acht mensen.
De protesten begonnen dinsdag in de regio Catalonië, waar de 32-jarige Hasél vandaan komt. Hij werd dinsdag opgepakt nadat hij in 2018 was veroordeeld tot negen maanden cel vanwege majesteitsschennis en verheerlijking van geweld en terrorisme in zijn teksten. Hij weigerde de gevangenis in te gaan en had zich verschanst in de universiteit van zijn geboorteplaats Lleida (Lerida). De afgelopen twee dagen zijn tientallen mensen gewonden geraakt en zeker vijftig mensen gearresteerd tijdens demonstraties tegen zijn arrestatie.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP) - Syrië en Israël hebben zondag in Jordanië gesprekken gevoerd om de spanningen te verminderen na recente Israëlische aanvallen op Syrisch grondgebied. Het Syrische staatspersbureau SANA meldt op basis van een bron bij het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de besprekingen "op hoog niveau" en onder bemiddeling van de Verenigde Staten plaatsvonden.
4 uur geledenTUNIS (ANP) - De lichamen van twaalf opvarenden van een migrantenboot die zonk voor de kust van Tunesië zijn geborgen. Naar twee andere passagiers wordt nog gezocht. Eén persoon kon worden gered.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft gedreigd de aanvallen op de Gazastrook te intensiveren als vanuit dat Palestijns gebied nog meer drones, ballonnen en vliegers opstijgen. Vrijdag en zaterdag werden in Israël vier vliegers gevonden die vermoedelijk uit Gaza afkomstig waren. Het Israëlische leger beschouwt die voorwerpen als een bedreiging omdat die eerder gebruikt zouden zijn bij aanvallen.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag opnieuw gezegd dat Oekraïne niet achter de aanval op de Nord Stream-pijpleidingen in 2022 zat. Vorige maand zei de Duitse openbaar aanklager dat de Oekraïense staat opdracht gaf tot sabotage van de pijpleidingen voor de toevoer van Russisch gas naar Europa.
9 uur geledenRENO (ANP) - In de Amerikaanse staat Nevada zijn alle patiënten van het Northwest Specialty Hospital geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. Het vuur woedt aan de rand van de stad Reno en het ziekenhuis is uit voorzorg ontruimd, meldt de lokale nieuwszender KTVN.
12 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen in de centrale Gazastrook hebben zondag drie mensen gedood, onder wie een kind, meldt de burgerbescherming. Het Israëlische leger beweerde een "terrorist" te hebben getroffen.
14 uur geledenTHUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis zijn nog twee lichamen gevonden na een brand die donderdagavond in een restaurant uitbrak, meldt de politie. Daarmee is het dodental door de brand op vier gekomen. Zaterdag waren al twee lichamen gevonden.
15 uur geleden