Weer protesten op Curaçao tegen regering
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao is voor de tweede achtereenvolgende dag door tientallen mensen gedemonstreerd. Zowel woensdag als donderdag zijn verschillende autobanden in brand gestoken op straat. Ontevreden burgers willen dat de regering-Rhuggenaath opstapt.
Woensdagavond blokkeerden boze demonstranten enige tijd de belangrijke Julianabrug om hun onvrede te uiten. Ze zijn boos omdat er veel armoede op het eiland is en de overheid volgens de demonstranten te weinig voor de bevolking doet.
De actievoerders zijn niet gebonden aan een politieke partij of andere beweging. Wel hebben kleine politieke partijen zich al bij de demonstranten aangesloten en wordt opgeroepen tot het installeren van een regering van vakministers tot de aanstaande parlementsverkiezingen van maart volgend jaar.
Een groep demonstranten heeft donderdagavond een brief afgegeven bij de gouverneur van Curaçao, waarin ze hun zorgen uiten over de toestand op het eiland en aangeven dat ze willen dat de regering opstapt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 willen opheldering over het besluit van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) om dit jaar al de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA ongedaan te maken. Vorige week stemde de Tweede Kamer nog tegen een voorstel om de oude subsidie van 19 miljoen te herstellen. "De begroting aanpassen zes dagen nadat erover gestemd is, getuigt niet van democratisch ethos", meent Chris Stoffer (SGP).
17 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.
2 uur geleden