Weer protesten op Curaçao tegen regering
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao is voor de tweede achtereenvolgende dag door tientallen mensen gedemonstreerd. Zowel woensdag als donderdag zijn verschillende autobanden in brand gestoken op straat. Ontevreden burgers willen dat de regering-Rhuggenaath opstapt.
Woensdagavond blokkeerden boze demonstranten enige tijd de belangrijke Julianabrug om hun onvrede te uiten. Ze zijn boos omdat er veel armoede op het eiland is en de overheid volgens de demonstranten te weinig voor de bevolking doet.
De actievoerders zijn niet gebonden aan een politieke partij of andere beweging. Wel hebben kleine politieke partijen zich al bij de demonstranten aangesloten en wordt opgeroepen tot het installeren van een regering van vakministers tot de aanstaande parlementsverkiezingen van maart volgend jaar.
Een groep demonstranten heeft donderdagavond een brief afgegeven bij de gouverneur van Curaçao, waarin ze hun zorgen uiten over de toestand op het eiland en aangeven dat ze willen dat de regering opstapt.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Alle 32 verdachten die vrijdag voorgeleid werden aan de rechter-commissaris wegens het geweld in Overasselt eerder deze week blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bekendgemaakt.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Kickbokser Badr Hari mag de behandeling van een zaak waarin hij wordt verdacht van een aantal delicten in vrijheid afwachten. De 41-jarige Amsterdammer wordt verdacht van bedreiging, dwang en doxing, meldt de rechtbank, zonder de naam van de verdachte te noemen.
27 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - Het door nazi's geroofde schilderij uit de Goudstikker-collectie moet worden teruggegeven aan de erfgenaam van die Joodse kunstverzamelaar. Dat heeft een rechter in Argentinië besloten, meldt de Argentijnse krant Clarin.
51 minuten geledenBRUMMEN (ANP) - Burgemeester Jan Nathan Rozendaal van de gemeente Brummen zegt dat het overlijden van de 12-jarige jongen uit Eerbeek hem "diep raakt". Het Gelderse dorp Eerbeek valt onder die gemeente.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De voorgeleiding van 32 verdachten van het geweld in het Gelderse Overasselt is een "enorme uitdaging", zei plaatsvervangend hoofdofficier van justitie van het parket Oost-Nederland Monique Vinkesteijn vrijdag.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Elke werkdag rijden gemiddeld tussen de 500 en 550 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug. De cijfers zijn stabiel sinds de week van 10 augustus, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - In een kazerne van de brandweer in het Utrechtse Houten is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Daarbij is gereedschap gestolen dat de brandweer gebruikt om mensen te redden. Niemand is gearresteerd, meldt de politie.
2 uur geleden