Weer protesten op Curaçao tegen regering
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao is voor de tweede achtereenvolgende dag door tientallen mensen gedemonstreerd. Zowel woensdag als donderdag zijn verschillende autobanden in brand gestoken op straat. Ontevreden burgers willen dat de regering-Rhuggenaath opstapt.
Woensdagavond blokkeerden boze demonstranten enige tijd de belangrijke Julianabrug om hun onvrede te uiten. Ze zijn boos omdat er veel armoede op het eiland is en de overheid volgens de demonstranten te weinig voor de bevolking doet.
De actievoerders zijn niet gebonden aan een politieke partij of andere beweging. Wel hebben kleine politieke partijen zich al bij de demonstranten aangesloten en wordt opgeroepen tot het installeren van een regering van vakministers tot de aanstaande parlementsverkiezingen van maart volgend jaar.
Een groep demonstranten heeft donderdagavond een brief afgegeven bij de gouverneur van Curaçao, waarin ze hun zorgen uiten over de toestand op het eiland en aangeven dat ze willen dat de regering opstapt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Volgens voormalig zorgminister Hugo de Jonge was het bestrijden van het coronavirus belangrijker dan de schade die ontstond door de maatregelen die daarvoor werden getroffen. "Het ging over vraagstukken van leven en dood en dat moet het zwaarst wegen", zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hugo de Jonge was als minister van Volksgezondheid veeleisend tijdens de coronapandemie. Tijdens de kerstvakantie van 2020 werkten hij en "honderden medewerkers" van zijn ministerie iedere dag. "Mensen hebben zich echt binnenstebuiten gewerkt."
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Elf dagen na de voetbalwedstrijd waarbij Feyenoord-supporters vuurwerk gooiden naar het supportersvak van SC Cambuur, heeft de politie nog geen aanhoudingen verricht. Zeven mensen uit het vak van Cambuur raakten op 23 augustus gewond door het vuurwerk. Dinsdag na het incident maakte de politie bekend camerabeelden te bestuderen om mogelijke daders te kunnen opsporen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na zeven weken is in Nederland geen sprake meer van een landelijk watertekort. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft na overleg binnen het Managementteam Watertekorten (MTW), waarin onder meer ook Rijkswaterstaat en de waterschappen zitten, besloten om de situatie af te schalen van een 'feitelijk watertekort' naar een 'dreigend watertekort'. Regionaal blijven in diverse gebieden wel droogtemaatregelen van kracht.
2 uur geledenHOORN (ANP) - Een 13-jarige jongen uit Hoorn is overleden nadat hij werd aangereden door een auto, meldt de politie. Het kind fietste op de Rijnweg in de Noord-Hollandse plaats toen hij woensdag rond 14.30 uur door het voertuig werd geraakt. Hij overleed in het ziekenhuis.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) gaat "onverminderd door" met de "strijd voor ons voortbestaan". Dat heeft omroepdirecteur Peter Vlemmix gemeld aan het ANP. De aanleiding is de brief van het Commissariaat voor de Media aan de minister, waarin staat dat ze de erkenning van de omroep kan intrekken. Volgens de toezichthouder is daar voldoende aanleiding voor.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is woensdag een 18-jarige man aangehouden die een vuurwapen bij zich had. Dat maakt de Koninklijke Marechaussee donderdag bekend. Het wapen werd aangetroffen in zijn nektas. De verdachte zit nog vast.
2 uur geleden