Weer protesten Irak, ondanks vertrek premier
BAGDAD (ANP/AFP) - Irakezen zijn zaterdag weer massaal de straat op gegaan om te demonstreren tegen hun regering. Ze nemen geen genoegen met de toezegging dat premier Adel Abdul Mahdi binnenkort opstapt. "Het ontslag van Mahdi is pas de eerste stap. Nu moeten alle corrupte figuren worden afgezet en berecht", zei een demonstrant in het zuidelijke Diwaniyah, waar duizenden mensen de straat op gingen.
Irak is sinds begin oktober in de greep van grootschalige protesten. Burgers zijn boos om zaken als corruptie, slechte voorzieningen en de hoge werkloosheid. Het geweld laaide deze week nog verder op toen demonstranten het Iraanse consulaat in Najaf in brand staken. De betogers verwijten het sjiitische regime in Iran de Iraakse regering overeind te houden.
Sinds het begin van de protesten zijn volgens sommige schattingen al 420 doden gevallen. Het was zaterdag ook weer onrustig in Bagdad. Daar gooiden jongeren met stenen naar veiligheidstroepen, die zich bij overheidsgebouwen hadden verschanst achter barrières van beton. Zij vuurden rubberkogels af en traangas.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
2 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
7 uur geleden