Weer pole voor 18-jarige Veijer in Moto3
VALENCIA (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer heeft voor de tweede keer dit seizoen poleposition veroverd in de Moto3-klasse. De 18-jarige Staphorster was de snelste in de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Valencia. Zijn Japanse teamgenoot Ayumu Sasaki bij Husqvarna zette de tweede tijd neer, de Turk Deniz Öncü (KTM) reed de derde tijd.
Veijer maakt dit jaar zijn debuut in de Moto3 en heeft zich razendsnel naar de top gewerkt. Hij pakte in augustus in de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste pole. Eerder deze maand boekte hij in de Grote Prijs van Maleisië zelfs al zijn eerste overwinning. Hij werd daarmee de eerste Nederlandse winnaar van een grand prix sinds Hans Spaan 33 jaar geleden (1990) in de 125cc in toen nog Tsjecho-Slowakije.
Het kampioenschap in de Moto3 is al beslist. De Spanjaard Jaume Masiá verzekerde zich een week geleden in de Grote Prijs van Qatar van de wereldtitel. Sasaki is de nummer 2 in de WK-stand. Veijer staat zevende.
Veijer gaf na afloop bij Ziggo Sport aan dat hij blaakt van het zelfvertrouwen. "Ik voel me het hele weekeinde al behoorlijk sterk. Ik wist me in de trainingen al ronde na ronde te verbeteren, dus ik verwachtte dat ik dat ook zou kunnen doen in de kwalificatie. Op een gegeven moment had ik de smaak zo goed te pakken, dat ik aan een stuk ben gaan doorstampen. Er rolden tijdjes uit waar ik wel tevreden over was."
Meer uit Sport
COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
11 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
2 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
4 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
4 uur geleden