Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer pole voor 18-jarige Veijer in Moto3

Weer pole voor 18-jarige Veijer in Moto3

VALENCIA (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer heeft voor de tweede keer dit seizoen poleposition veroverd in de Moto3-klasse. De 18-jarige Staphorster was de snelste in de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Valencia. Zijn Japanse teamgenoot Ayumu Sasaki bij Husqvarna zette de tweede tijd neer, de Turk Deniz Öncü (KTM) reed de derde tijd.

Veijer maakt dit jaar zijn debuut in de Moto3 en heeft zich razendsnel naar de top gewerkt. Hij pakte in augustus in de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste pole. Eerder deze maand boekte hij in de Grote Prijs van Maleisië zelfs al zijn eerste overwinning. Hij werd daarmee de eerste Nederlandse winnaar van een grand prix sinds Hans Spaan 33 jaar geleden (1990) in de 125cc in toen nog Tsjecho-Slowakije.

Het kampioenschap in de Moto3 is al beslist. De Spanjaard Jaume Masiá verzekerde zich een week geleden in de Grote Prijs van Qatar van de wereldtitel. Sasaki is de nummer 2 in de WK-stand. Veijer staat zevende.

Veijer gaf na afloop bij Ziggo Sport aan dat hij blaakt van het zelfvertrouwen. "Ik voel me het hele weekeinde al behoorlijk sterk. Ik wist me in de trainingen al ronde na ronde te verbeteren, dus ik verwachtte dat ik dat ook zou kunnen doen in de kwalificatie. Op een gegeven moment had ik de smaak zo goed te pakken, dat ik aan een stuk ben gaan doorstampen. Er rolden tijdjes uit waar ik wel tevreden over was."

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

11 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

11 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

14 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

15 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

17 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden