Weer pole voor 18-jarige Veijer in Moto3
VALENCIA (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer heeft voor de tweede keer dit seizoen poleposition veroverd in de Moto3-klasse. De 18-jarige Staphorster was de snelste in de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Valencia. Zijn Japanse teamgenoot Ayumu Sasaki bij Husqvarna zette de tweede tijd neer, de Turk Deniz Öncü (KTM) reed de derde tijd.
Veijer maakt dit jaar zijn debuut in de Moto3 en heeft zich razendsnel naar de top gewerkt. Hij pakte in augustus in de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste pole. Eerder deze maand boekte hij in de Grote Prijs van Maleisië zelfs al zijn eerste overwinning. Hij werd daarmee de eerste Nederlandse winnaar van een grand prix sinds Hans Spaan 33 jaar geleden (1990) in de 125cc in toen nog Tsjecho-Slowakije.
Het kampioenschap in de Moto3 is al beslist. De Spanjaard Jaume Masiá verzekerde zich een week geleden in de Grote Prijs van Qatar van de wereldtitel. Sasaki is de nummer 2 in de WK-stand. Veijer staat zevende.
Veijer gaf na afloop bij Ziggo Sport aan dat hij blaakt van het zelfvertrouwen. "Ik voel me het hele weekeinde al behoorlijk sterk. Ik wist me in de trainingen al ronde na ronde te verbeteren, dus ik verwachtte dat ik dat ook zou kunnen doen in de kwalificatie. Op een gegeven moment had ik de smaak zo goed te pakken, dat ik aan een stuk ben gaan doorstampen. Er rolden tijdjes uit waar ik wel tevreden over was."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
1 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
6 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden