Weer Palestijnse doden door Israëlische aanvallen op Westoever
TUBAS (ANP) - Bij een Israëlische aanval in de plaats Tubas, op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever, zijn volgens de Palestijnse Rode Halve Maan vijf doden gevallen. "Vijf personen zijn gedood en een andere persoon is zwaar verwond bij een aanval op een auto in Tubas", aldus de medische hulporganisatie.
Het Israëlische leger sprak op Telegram van "drie gerichte aanvallen op gewapende terroristen die een dreiging vormden". Getuigen verklaarden tegen persbureau AFP dat de Israëli's het vluchtelingenkamp Faraa, nabij Tubas, aanvielen. Er waren explosies te horen, zeiden de getuigen.
Israël lanceerde op 28 augustus een grote militaire operatie in het noorden van de Westelijke Jordaanoever. Volgens het Palestijnse gezondheidsministerie kwamen sinds het begin van die operatie al zeker dertig Palestijnen om en raakten 140 anderen gewond. Het Israëlische leger meldde de dood van één soldaat in Jenin.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
10 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
13 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
14 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
16 uur geleden