Weer Palestijnse doden door Israëlische aanvallen op Westoever
TUBAS (ANP) - Bij een Israëlische aanval in de plaats Tubas, op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever, zijn volgens de Palestijnse Rode Halve Maan vijf doden gevallen. "Vijf personen zijn gedood en een andere persoon is zwaar verwond bij een aanval op een auto in Tubas", aldus de medische hulporganisatie.
Het Israëlische leger sprak op Telegram van "drie gerichte aanvallen op gewapende terroristen die een dreiging vormden". Getuigen verklaarden tegen persbureau AFP dat de Israëli's het vluchtelingenkamp Faraa, nabij Tubas, aanvielen. Er waren explosies te horen, zeiden de getuigen.
Israël lanceerde op 28 augustus een grote militaire operatie in het noorden van de Westelijke Jordaanoever. Volgens het Palestijnse gezondheidsministerie kwamen sinds het begin van die operatie al zeker dertig Palestijnen om en raakten 140 anderen gewond. Het Israëlische leger meldde de dood van één soldaat in Jenin.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
9 uur geleden