Weer Palestijnse doden door Israëlische aanvallen op Westoever
TUBAS (ANP) - Bij een Israëlische aanval in de plaats Tubas, op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever, zijn volgens de Palestijnse Rode Halve Maan vijf doden gevallen. "Vijf personen zijn gedood en een andere persoon is zwaar verwond bij een aanval op een auto in Tubas", aldus de medische hulporganisatie.
Het Israëlische leger sprak op Telegram van "drie gerichte aanvallen op gewapende terroristen die een dreiging vormden". Getuigen verklaarden tegen persbureau AFP dat de Israëli's het vluchtelingenkamp Faraa, nabij Tubas, aanvielen. Er waren explosies te horen, zeiden de getuigen.
Israël lanceerde op 28 augustus een grote militaire operatie in het noorden van de Westelijke Jordaanoever. Volgens het Palestijnse gezondheidsministerie kwamen sinds het begin van die operatie al zeker dertig Palestijnen om en raakten 140 anderen gewond. Het Israëlische leger meldde de dood van één soldaat in Jenin.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
7 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
8 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
8 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
9 uur geleden