Weer Palestijnse doden door Israëlische aanvallen op Westoever
TUBAS (ANP) - Bij een Israëlische aanval in de plaats Tubas, op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever, zijn volgens de Palestijnse Rode Halve Maan vijf doden gevallen. "Vijf personen zijn gedood en een andere persoon is zwaar verwond bij een aanval op een auto in Tubas", aldus de medische hulporganisatie.
Het Israëlische leger sprak op Telegram van "drie gerichte aanvallen op gewapende terroristen die een dreiging vormden". Getuigen verklaarden tegen persbureau AFP dat de Israëli's het vluchtelingenkamp Faraa, nabij Tubas, aanvielen. Er waren explosies te horen, zeiden de getuigen.
Israël lanceerde op 28 augustus een grote militaire operatie in het noorden van de Westelijke Jordaanoever. Volgens het Palestijnse gezondheidsministerie kwamen sinds het begin van die operatie al zeker dertig Palestijnen om en raakten 140 anderen gewond. Het Israëlische leger meldde de dood van één soldaat in Jenin.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
6 uur geleden