Weer nominaties Verstappen en De Groot voor 'Oscar van de sport'
MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen en rolstoeltennisster Diede de Groot zijn ook dit jaar genomineerd voor de Laureus Awards, de prijzen die worden beschouwd als de 'Oscars van de sport.' De winnaars worden bekend op een gala in Madrid op 22 april.
Verstappen, die vorig jaar zijn derde wereldtitel veroverde, maakt kans op het zilveren beeldje voor de sportman van het jaar. De Groot, winnares van alle grandslamtoernooien in 2023, is genomineerd in de categorie sporters met een beperking. Zij is al vaker genomineerd.
Verstappen is met zijn Formule 1-renstal Red Bull ook genomineerd voor de prijs voor het team van het jaar. De Limburger was in 2022 de eerste Nederlandse sportman die de prestigieuze 'Oscar' won. Vorig jaar kreeg Lionel Messi de begeerde prijs. De Argentijnse voetballer is dit jaar ook weer genomineerd, evenals tennisser Novak Djokovic, polsstokhoogspringer Mondo Duplantis, voetballer Erling Haaland en sprinter Noah Lyles.
Bij de vrouwen zijn er eveneens zes genomineerden: voetbalster Aitana Bonmatí, atletes Shericka Jackson, Faith Kipyegon en Sha'Carri Richardson, skiester Mikaela Shiffrin en tennisster Iga Swiatek.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
34 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
3 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
4 uur geleden