Weer nominaties Verstappen en De Groot voor 'Oscar van de sport'
MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen en rolstoeltennisster Diede de Groot zijn ook dit jaar genomineerd voor de Laureus Awards, de prijzen die worden beschouwd als de 'Oscars van de sport.' De winnaars worden bekend op een gala in Madrid op 22 april.
Verstappen, die vorig jaar zijn derde wereldtitel veroverde, maakt kans op het zilveren beeldje voor de sportman van het jaar. De Groot, winnares van alle grandslamtoernooien in 2023, is genomineerd in de categorie sporters met een beperking. Zij is al vaker genomineerd.
Verstappen is met zijn Formule 1-renstal Red Bull ook genomineerd voor de prijs voor het team van het jaar. De Limburger was in 2022 de eerste Nederlandse sportman die de prestigieuze 'Oscar' won. Vorig jaar kreeg Lionel Messi de begeerde prijs. De Argentijnse voetballer is dit jaar ook weer genomineerd, evenals tennisser Novak Djokovic, polsstokhoogspringer Mondo Duplantis, voetballer Erling Haaland en sprinter Noah Lyles.
Bij de vrouwen zijn er eveneens zes genomineerden: voetbalster Aitana Bonmatí, atletes Shericka Jackson, Faith Kipyegon en Sha'Carri Richardson, skiester Mikaela Shiffrin en tennisster Iga Swiatek.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
9 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
19 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden