Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer nieuwe coronabesmettingen in Australische staat Victoria

Weer nieuwe coronabesmettingen in Australische staat Victoria

SYDNEY (ANP/RTR) - De coronacluster in de Australische staat Victoria blijft groeien. Het aantal besmettingen is in 24 uur met 11 toegenomen tot 51. De autoriteiten waarschuwen dat de situatie in de op een na dichtstbevolkte staat van het land de komende dagen kan verergeren.

Er geldt sinds vrijdag een zevendaagse lockdown in Victoria. Honderden locaties zijn aangewezen als risicogebied omdat ze zijn bezocht door besmette personen. Afhankelijk van de situatie moeten andere bezoekers van die locaties, bijvoorbeeld supermarkten, sportscholen en bioscopen, in quarantaine of zich laten testen.

Vicepremier James Merlino van Victoria zegt dat de situatie "ongelooflijk ernstig" is en dat de komende dagen kritiek zullen zijn. Hij waarschuwt dat het aantal besmettingen in de zuidoostelijke staat kan toenemen voordat de situatie verbetert.

Twee medewerkers en een bewoner van een verpleeghuis voor ouderen zijn positief getest op het coronavirus. De autoriteiten vrezen dat dit soort tehuizen zwaar worden getroffen door Covid-19.

Victoria voerde vorig jaar een van de zwaarste en langste lockdowns ter wereld in tijdens een tweede besmettingsgolf. In de staat overleden toen meer dan achthonderd mensen, met name oudere bewoners van verpleeghuizen. Dat is 90 procent van alle Australische coronadoden sinds het begin van de pandemie.

Meer uit Buitenland

Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

1 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

2 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

2 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

3 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

3 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

3 uur geleden
Parijse regio opent kabelbaan voor openbaar vervoer

CRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.

3 uur geleden