Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer nieuwe coronabesmettingen in Australische staat Victoria

Weer nieuwe coronabesmettingen in Australische staat Victoria

SYDNEY (ANP/RTR) - De coronacluster in de Australische staat Victoria blijft groeien. Het aantal besmettingen is in 24 uur met 11 toegenomen tot 51. De autoriteiten waarschuwen dat de situatie in de op een na dichtstbevolkte staat van het land de komende dagen kan verergeren.

Er geldt sinds vrijdag een zevendaagse lockdown in Victoria. Honderden locaties zijn aangewezen als risicogebied omdat ze zijn bezocht door besmette personen. Afhankelijk van de situatie moeten andere bezoekers van die locaties, bijvoorbeeld supermarkten, sportscholen en bioscopen, in quarantaine of zich laten testen.

Vicepremier James Merlino van Victoria zegt dat de situatie "ongelooflijk ernstig" is en dat de komende dagen kritiek zullen zijn. Hij waarschuwt dat het aantal besmettingen in de zuidoostelijke staat kan toenemen voordat de situatie verbetert.

Twee medewerkers en een bewoner van een verpleeghuis voor ouderen zijn positief getest op het coronavirus. De autoriteiten vrezen dat dit soort tehuizen zwaar worden getroffen door Covid-19.

Victoria voerde vorig jaar een van de zwaarste en langste lockdowns ter wereld in tijdens een tweede besmettingsgolf. In de staat overleden toen meer dan achthonderd mensen, met name oudere bewoners van verpleeghuizen. Dat is 90 procent van alle Australische coronadoden sinds het begin van de pandemie.

Meer uit Buitenland

Luide knallen in Massachusetts veroorzaakt door meteoor

WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.

1 uur geleden
Onrust op Champs-Élysées in Parijs door rellen na winst PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.

3 uur geleden
Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

5 uur geleden
Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

7 uur geleden
Ongeregeldheden in Parijs rond finale Champions League

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.

7 uur geleden
Trump wil in plaats van concert op verjaardag VS zelf speechen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.

9 uur geleden
Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

10 uur geleden